• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Bu TAM KAPANMA SÜRECİNDE ürün sevkiyatımız devam edecektir. Kargo Çalışmaktadır.

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   5 Temel Eser Akaid Risaleleri, Kelime Manalı

   5 Temel Eser Akaid Risaleleri, Kelime Manalı
   5 Temel Eser Akaid Risaleleri, Kelime Manalı
   5 Temel Eser Akaid Risaleleri, Kelime Manalı
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43) :
   37,05 TL
   Kazancınız 27,95 TL
   4.0 3
   37.05 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              İslam İnancına Dair 5 Temel Eser Akaid Risaleleri, Kelime Manalı
   Yayınevi         Muallim Neşriyat
   Tercüme         Hüsamettin Vanlıoğlu, Abdullah Hiçdönmez, Fatih Kalender, Emin Ali Yüksel
   Kağıt - Cilt      Şamua - Ciltli, Kalın Sıvama Cilt
   Sayfa - Ebat   545 sayfa - 16.5x23.5 cm.
   Yayın Yılı        2017


    
   Fıkhu Ekber, Akidetu’t Tahâvîye, Nesefî Akâidi, Sevadü’l Azam Akaid Risaleleri
    

   Muallim Neşriyat İslam İnancına Dair 5 Temel Eser Akaid Risaleleri kitabı nı incelemektesiniz.
   5 Temel Eser Akaid Risaleleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
   Hüsamettin Vanlıoğlu, Abdullah Hiçdönmez, Fatih Kalender, Emin Ali Yüksel        
    
    
   Akaid, İslam inancının temel taşıdır. Bunun sağlam bir zemine oturtulması ise büyük önem arzetmektedir. Her müslümanın, inancını sağlama almak, şüphelerden ve ehl-i sünnet inancını temsil etmeyen fikirlerden arındırmak onun ilk görevleri arasında yer almaktadır.
    
   Bu sebeple İslam alimleri, ehl-i sünnet ve’l-cemaat akaidini anlatan eserleri, hicri ilk asırlardan beri kaleme almaya başlamışlardır. Elinizdeki bu eserler, ehl-i sünnet ve’l-cemaat akadini anlatan en temel, klasik ve kaynak eserlerdendir. İslam dünyasında, Endülüs’ten Batı Asya’ya kadar bütün medreselerde ders kitabı olarak okutulmuş ve her birinin üzerine onlarca şerh ve haşiye yazılmıştır. Kaynağını Kur’an ve Sünnet-i seniyyeden alan bu akaid eserleri, kuşaklar boyu elden ele ve nesilden nesile aktarılmak suretiyle günümüze kadar ulaşmıştır.
    
    
     ÖNSÖZ
    
   Bizleri habibinin yoluna hidayet eden Allah Teâlâ'ya hamd olsun. Onun ce­malini görmemizi sağlamak için "ümmetim, ümmetim!" diye Rabbine yalva­ran, tüm günahları affedilmiş olsada ayakları şişene kadar geceleri secdede sabahlayan baş tacımız Efendimiz Muhammet Mustafa'ya salat-u selam ol­sun. Yine o Resul'ün yoluna baş koyup tüm dünyevi isteklerini bir kenara itip peygamberlerinden aldıklarını bizlere ulaştırma adına adeta başlarına konan bir kuşu ürkütmeyecek kadar önem ve itina ile hareket eden cümle sahabe-i kirama, onlara tabi olan alim, zahit, huffaz, müfessir, muhaddis, kurrâ ve bilcümle tüm İslam müdafilerine salat-u selam olsun.
    
   Detaya girmeden temel İslam inanç esaslarını konu alan kitapların her Müslümanın okuyup anlaması zorunlu olan bir görev olduğu izahtan vareste­dir. Bahusus günümüzde her türlü batıl fikirlerin ortalığa saçıldığı ve Müs­lümanların, Ehlisünnet yolu üzere yani Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ve sahabe-i kiramın inandığı ve yaşadığı yol üzere bir inanç ve yaşayışına sahip olabilmek için ihtiyaç duyduğu temel inanç fik­rini tüm güçleriyle bulandırmak istemektedirler. Kur'andan başka kaynak tanımayız teranesiyle Peygamber Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) ve sahabe-i kiramın çizdiği rotayı değiştirip akıllarına (!) göre her konuda şeytanın yoluna hizmet edenler maalesef Müslümanların okumamasını fırsat bilerek tezgâhlarını alımlı hale getirmekte başarılı olmaktadırlar. Bu yüzden Ehlisünnet inancının öğrenilip öğretilmesi ihtiyacını her gün daha fazla hissettirmektedir.
    
   Elinizde bulunan bu eserler, bu gayeyi sağlamak ve Müslümanların temel Ehl-i sünnet inancını muhafaza edebilmek için vazgeçilmez eserlerdir. İmam EbûHanîfe (Allah ona rahmet etsin)'in fikhu'l-ekberi ile başlayıp İmam Tahâvî, Ömer Nesefi, Ali Kûşî ve Sevad-ı Azam müellifi Semerkandî'nin ka­leme aldığı eserler, Müslümanların Ehl-i sünnet çizgisinden sapmaması için bizlere bahşedilmiş birer nimettirler.
   Kıyametin sonuna doğru imanı elde tutmanın, ateş korunu elde tutmak ka­dar zor olacağını bildiren nebevî mesajı günümüzde açıkça müşahede et­mekteyiz.
    
   Değerli okuyucular! Dünya ahiretin bir tarlasıdır. Ne ekersek onu biçeceğiz. Vahyin en güzel anlaşıldığı asr-ı saadetten uzaklaştıkça her türlü şer odak­ları tarafından yıkılmaya çalışan ehlisünnet akaidi kıyamet kopmadıkça bir avuç insan tarafından da olsa muhafaza edilecek yaşanacaktır. Rönesans'tan sonra hümanist ve akılcı yaklaşımlar kapitalist sistem içerisinde maale­sef yeterince sağlam olmayan Müslümanların efkarını bozmuştur. Yarın mahşerde Rabbimizin huzuruna çıktığımızda o çok güvenilen aklın (!) he­sap verirken nasıl bir nedamet duyacağını Allah Teâlâ şöyle anlatıyor biz­lere "Suçlular, Rablerinin huzurunda boyunlarını büküp, "Rabbimiz! (Gerçeği) gördük ve işittik. Artık şimdi bizi (dünyaya) döndür ki, salih amel işleyelim. Biz artık kesin olarak inanmaktayız" dedikleri va­kit, (onları) bir görsen!"1
    
   Tüm bunlar ve sayılamayacak kadar daha birçok neden, elimizdeki bu eserlerin kıymetini açlığından ölecek olanın aşa olan ihtiyacı ka­dar önemli kılmaktadır.
    
   Ehlisünnet'in temel inanç esaslarını net bir şekilde anlatan böylesi öneme sahip eserlere hizmet etmek bizler için mutluluktur. Bir nebze de olsa Eh­lisünnet çizgisine hizmet edebilmek her Müslümanın en önde gelen he­defi olmalıdır.
    
   Bizleri, doğruyu doğru bilip ona tabi olanlardan, yanlışı yanlış bilip ondan uzak duranlardan eyle ya Râb!
    
   Allah Teâlâ yâr ve yardımcımız olsun
   . ( Muallim Neşriyat İslam İnancına Dair 5 Temel Eser Akaid Risaleleri, Muallim Neşriyat, Yayın Yılı 2017, muallim yayınları, 5 Temel Eser Akaid Risaleleri )
    
    
    
    
   Muallim Neşriyat İslam İnancına Dair 5 Temel Eser Akaid Risaleleri kitab ını incele diniz. 
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054709618
   MarkaMuallim Neşriyat
   Stok DurumuVar
   9786054709618
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.