8 Hadis İmamının Kitabında Geçen Akaid Hadisleri, Roman Boy

Fiyat:
300,00 TL
İndirimli Fiyat (%53,3) :
140,00 TL
Kazancınız 160,00 TL
Havale / EFT:
135,80 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap              8 Hadis İmamının Kitabında Geçen Akâid Hadisleri

Tercüme        Harun Yıldırım
Yazar             Salâh b. Muhammed el Budeyr
Yayınevi         Polen Yayınları
Kağıt Cilt        2.Hamur kağıt - Karton Kapak
Sayfa  Ebat    728 Sayfa - 13,5x21 cm, Roman Boy
Yayın Yılı        Yeni baskı 2021
Hadis Sayısı 1.189 Hadis-i Şerif Arapça Metinli ve Türkçe AçıklamasıPolen Karınca Yayınları, Akaid Hadisleri adlı kitabı incelemektesiniz.
Sekiz Hadis İmamının Kitabında Geçen Akaid Hadisleri kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2MUKADDİME

Hamd, bizi kulluk için yaratan, bize mutluluk yolunu açıklayan, mutsuz­luğa giden yoldan da sakındıran Allah 'Azze ve Celle'ye oldun. Ben şahadet ederim ki Allah'tan başka hakkıyla ibadet edilecek bir ilah yoktur, görün­meyeni (gaybı) ve görüneni bilendir. Yine şahadet ederim ki Muhammed (sallallâhu aleyhi ve sellem ) O'nun kulu ve rasûlüdür. Allah'ın salât ve selamı O'nun, ailesinin, sahabesinin ve onlara uyanların üzerine olsun.

Bir müminin, yapması gerekenin en hayırlısı, çokça nasihat etmesi ge­reken, çocukların ve sorumlu olduğu kimselerin zıddında vuku bulmamaları için en fazla uyarması gereken, korunmak için hazırladıklarının en doğrusu kullukta Allah'ı birlemek yani Tevhid'dir. Bunun içindir ki kullukta Allah'ı birlemekle alakalı hadisleri toplamak için bütün çabamı harcadım. Böyle­likle hak için en güçlü destek olsun, inkâr edenin inkârını ve iptal edenin de ifsadını reddedebilsin.

Onların hilelerini ortaya çıkarsın, gecenin karanlığı ile karalığını birbirinden ayırsın, gafili uykusundan uyandırsın. Böylelikle de yarayı sarmada en iyisi, susuzların en iyi susuzluğunu giderici ve ilim ehli için de en iyi kolye olması içindir. Her hadisten sonra hadisin nerede geçtiğini beyan ettim. Uzamaması ve tekrar edenin ezberlemesi için hadisin senedini zikretmedim. Adını da "Tevhid Hadisleri" koydum. Allah 'Azze ve Celle' den bizi rızasına kavuşturmasını ve güzel bir şekilde hasretmesini dilerim.

Salâh b. Muhammed el- Budeyr
1422/2/17 Cuma Günü
el-Medine en-Nebeviyye

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257948494
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
9786257948494
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.