Ağabeyler Anlatıyor 4, Risalei Nur Hizmetkarları

Fiyat:
180,00 TL
İndirimli Fiyat (%41,1) :
106,00 TL
Kazancınız 74,00 TL
29,68 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
 
Kitap             Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4
Yazar            Ömer Özcan
Yayınevi        Nesil Yayınları
Kağıt  Cilt      2.Hamur  - Karton İnce Cilt
Sayfa  Ebat   320 sayfa - 13.5x19.5 cmÖmer Özcan Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4 kitabı nı incelemektesiniz. 
Nesil yayınları Ağabeyler Anlatıyor 4 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

 

Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4

Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Ri­sale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar.

Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizmet ve dava erlerinin doğru­dan birinci ağızdan hatırlarını aktarmaya devam ediyor. Ayrıca bu seri, yakın tarihimize aynalık yaptığı gibi, gelecek nesillere bir miras ve bel­ge olma özelliğine sahip. Uzun ve yorucu çalışmaların neticesinde tespit edilen hatıralar tamamen orijinal, teyitli ve tashihlidir. Tamamına yakını geniş kitleler tara­fından daha önce ya duyulmamış veya hiç neşredilmemiş bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor... İşte bize ve gelecek nesillere Nur'un ilk kahramanları ve onların dilinden Nur'lu hatıralar...
  1. Abdullah Çavuşlar
  2. Abdullah Çavuş (Kula)
  3. Abdullah Çavuş (Sualp)
  4. Abdullah Çavuş (Yavaşer)
  5. Ahmet Ural
  6. Atıf Ural
  7. Avukat Hüsameddin Akmumcu
  8. Cahid Ünsal
  9. Hafız Namık Şenel
  10. Hafız Nebi Çoban
  11. Hasan Can
  12. Hasan Okur
  13. İbrahim Canan
  14. Kemal Ural
  15. Mehmet Özsevim
  16. Mustafa İmamlık
  17. Mustafa Köklükaya
  18. Nuh Polatoğlu
  19. Nuri Güleşer
  20. Rahmi Erdem
  21. Servet Armağan
  22. Süleyman Özbilek
  23. Süleyman Taşkıran
  24. Şahide Yüksel
  25. Şükrü Kazak
  26. Teğmen Mehmet Hulusi Erol
  27. Yakup Cemal
  28. Yusuf Ziya Arun
  29. Ziya Nur
Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4

Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor serisinin dördüncüsü olan bu kitap -öncekilerde olduğu gibi- istikbaldeki tarihçilere sağlam ve güvenilir bir kaynak ve mazideki Nur talebeleriyle atidekiler arasında küçük bir köprü olabilecek nitelikte bir çalışma oldu. Nesil Yayınları yazarı olan Ömer Özcan, sayıları parmakla sayılabilecek kadar azalan, Üstad'ı görmüş, ziyaretinde bulunmuş ağabeyleri, Türkiye'nin her köşesini arayarak buluyor ve onlarla Üstad Bediüzzaman Said Nursî'yi ve Nur hizmetinin safahatını konuşuyor. Bin bir meşakkatle elde ettiği kayıtları okuyucularıyla paylaşıyor.

Bu kitapta yer alan hatırlar, birinci ağızdan alınarak kaydedilmiştir. Alınan kayıtlar, hassasiyetle düzenlenmiş ve baskıdan önce sahiplerine okutulmuştur. Bu konuda azami titizlik gösteren yazarımız Ömer Özcan, "Hatıraları, sahiplerini defalarca rahatsız etme pahasına da olsa tashih ve teyit ettiriyoruz" diyor. Bu çalışmalarla, bir asra yaklaşan bereketli bir ömründe, binler hadiselere hedef olmuş Bediüzzaman Hazretleri'nin davasının ve şahsiyetinin, daha geniş manada anlaşılma ve yarınlara aktarılma imkânı elde edilmiştir.

Muazzam bir gayretle çalışmalarına devam eden Ömer Özcan "Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri ve talebeleriyle alakalı orijinal, teyitli, tashihli çalışmalarımız devam edecek" diyor ve "Bu araştırmalara hızla, hatta aceleyle devam edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Zira onu gören gözler, dinleyen kulaklar sayılabilecek kadar azaldı. Hepsinin yaşı yetmişlerin, seksenlerin üzerinde... Yedi-sekiz sene sonra kaç tane kalacak, Allah bilir. Bir devir, saff-ı evvel devri yavaş yavaş kapanıyor. Allah'tan hepsine hayırlı, sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyoruz" diye ekliyor.  
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789752698734
MarkaNesil Yayınları
Stok DurumuVar
9789752698734
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.