Ağabeyler Anlatıyor 5, Risalei Nur Hizmetkarları

Fiyat:
270,00 TL
İndirimli Fiyat (%42,6) :
155,00 TL
Kazancınız 115,00 TL
Havale / EFT:
150,35 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap              
 Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 5

Yazar               Ömer Özcan
Yayınevi          Nesil Yayınları
Kağıt  Cilt        2.Hamur - Karton cilt
Sayfa  Ebat     336 sayfa - 13.5x19.5 cmNesil yayınları, Ömer Özcan tarafından yazılan Cilt 5 Risalei Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor adlı kitabı incelemektesiniz.
Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 5 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor


Peygamber Efendimiz (a.s.m.) “Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim” buyuruyor. Şu hizmet-i Kur’aniye yolunda vârisi Peygamberî olan Hz. Üstad’ın da, onun sünnetine ittibaen bize kitaplarını ve “evlâdı maneviyelerim” dediği ağabeyleri bıraktığı aşikârdır.

Yine aşikârdır ki, Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendiler, tatbikatını da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördüler; hususan “vârisim”, “mutlak vekilim” dediği ağabeylerden… Üstad hazretleri, Emirdağ Lâhikası’nda, “ Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum” (Emirdağ Lâhikası-II,227) diyor. İşte bu eser, 1968’den beri, onlarla konuşularak hazırlanmış, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca kasetin ürünüdür.


 

Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 5

Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Ri­sale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar.

Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizmet ve dava erlerinin doğru­dan birinci ağızdan hatırlarını aktarmaya devam ediyor. Ayrıca bu seri, yakın tarihimize aynalık yaptığı gibi, gelecek nesillere bir miras ve bel­ge olma özelliğine sahip. Uzun ve yorucu çalışmaların neticesinde tespit edilen hatıralar tamamen orijinal, teyitli ve tashihlidir. Tamamına yakını geniş kitleler tara­fından daha önce ya duyulmamış veya hiç neşredilmemiş bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor... İşte bize ve gelecek nesillere Nur'un ilk kahramanları ve onların dilinden Nur'lu hatıralar...

 

 1. Abdullah Gayretlioğlu
 2. Abdullah Tekin
 3. Abdülkadir Bilge
 4. Abdülkâfi Talu
 5. Âdil Çelik
 6. Ahmet Çobanözü
 7. Ahmet Atak
 8. Ali Demirel
 9. Ali Osman Karahan
 10. Ali Rıza Öztürk
 11. Aytekin Ebeperi
 12. Fahreddin Sayı
 13. Hafız Ömer Bilginoğlu
 14. Halil İbrahim Çöllüoğlu
 15. Hasan Hüseyin Ateş
 16. Hasan Kuru
 17. Hüseyin Tamer
 18. Hüsnü Altıntabak
 19. İbrahim Ethem Talas
 20. Mehmet Akif Usanmaz
 21. Mehmet Günay Tümer
 22. Mehmet Sarı
 23. Muallim Ahmet Galip Keskin
 24. Mustafa Arslan
 25. Müşir Zeki Paşa
 26. Necati Müftüoğlu
 27. Nevzat Müftüoğlu
 28. Sabri Karagöz
 29. Üzeyir Şenler
 30. Zehra Dülek

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786051311029
MarkaNesil Yayınları
Stok DurumuVar
9786051311029
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.