Ağabeyler Anlatıyor 6, Risalei Nur Hizmetkarları

Fiyat:
270,00 TL
İndirimli Fiyat (%42,6) :
155,00 TL
Kazancınız 115,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap             Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 6
Yazar             Ömer Özcan
Yayınevi         Nesil Yayınları
Kağıt  Cilt       2.Hamur - karton cilt
Sayfa  Ebat    397 sayfa - 13.5x19.5 cm
Yayın Yılı        2014Nesil yayınları, Ömer Özcan tarafından yazılan Cilt 6 Ağabeyler Anlatıyor adlı kitabı incelemektesiniz.
Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 6 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2Risale i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 6

"Kağıda geçmeyen her ilim zayi olmuştur" derler. Hatıralar da öyle...
Bulunduğu asra damgasını vurmuş olan Bediüzzaman Said Nursi'nin hatıralarının zayi olmaması ve gelecek nesillere ulaştırılabilmesi için Ömer Özcan bir nefer gibi azimle ve canla başla çalışmıştır. Bu kıymetli çalışmaları sonucunda altı kitaptan müteşekkil Ağabeyler Anlatıyor serisi meydana gelmiştir. 

Ömer Özcan bu çalışmaları esnasında daha önce duyulmamış ve tanınmamış pek çok ağabeyi bulmuş; bu ağabeylerin Üstad Bediüzzaman'la ilgili oldukça orijinal hatıralarına ulaşmıştır. 


Ağabeyler Anlatıyor serisinin 6. kitabında yer alan hatıralardan bazıları şöyle:

"...Nahiye Müdürü diyor ki "Kardeşim siz delirdiniz mi, kafanızı mı kaybettiniz siz? Yasak olduğunu biliyor musunuz siz?" "Biliyoruz da biz sizden rica ediyoruz." Adamın gözleri yaşarmış, "Ben size Kur'an'ı okutmayın diyemem, Allah'tan korkarım. Fakat okutun da diyemem. Devlet sizden evvel benim cezamı verir. Siz benim hayatıma sebep mi olmak istiyorsunuz?..."

"...Zübeyir: "Bir müjdeci gelse 'sen Risale-i Nur talebeliğine kaydedildin' dese yedi kat semalara bağıracağım..." 1. Ali Çakmak
 2. Ali Demirsoy
 3. Ali Tayyar
 4. Av. Necdet Doğanata
 5. Dursun Kutlu
 6. Ekrem Köker
 7. Enver Galip Ceylan
 8. Fahri Türkmen
 9. Fikret Yörük
 10. Galip Gigin
 11. Hasan Atıf Egmen
 12. Hasan Feyzi Yüreğil
 13. Hasan Yeğin
 14. Haydar Morgül
 15. İhsan Ertem
 16. İsmail Dolu
 17. İsmail Fakazlı
 18. Mazlum Akay
 19. Mehmed Ali Çakıcı
 20. Mehmed Mandal
 21. Memiş Orhan
 22. Mustafa Ekmekçi
 23. Mustafa Karapınar
 24. Nadir Baysal
 25. Nuri Karakaya
 26. Osman Bozkurt
 27. Ömer Kuş
 28. Refik Ağır
 29. Rıdvan (Erdoğan) Utangaç
 30. Süleyman Kaya (Gaye)
 31. Şemseddin Tuğrul
 32. Şükran Ünlükul
 33. Veli Işık Kalyoncu
 34. Yuvalı Hatip Hoca (Mehmet Ali Bilgili)

  Ömer Özcan

1950 yılında Milas’ta doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1968 senesinde lise ikinci sınıfta iken Risale-i Nur’u ve bu eşsiz eserlerin müellifi Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini tanımakla şereflendi. 1969’da ‘Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu’na (Bugünkü adıyla: Teknik Eğitim Fakültesi) kaydoldu…


Ankara’da beş seneye yakın Bayram Yüksel Ağabeyin nezaretinde muhtelif Dersane-i Nûriyelerde kaldı. 1973 senesinde öğretmen olarak mezun oldu. 1973’den 1984’e kadar 11 sene Zonguldak’ta lise öğretmenliği yaptı. Sonra İzmir’e, mezun olduğu liseye öğretmen olarak atandı. 2000 senesinde aynı okuldan emekli oldu. Ömer Özcan evli ve iki kız babasıdır. Şimdi İzmir’de ikamet ediyor. Bütün mesaisini iman ve Kur’an hizmetlerine harcamaya çalışmaktadır.

Ömer Özcan’ın Bediüzzaman Said Nursi ve talebeleri hakkında hatırı sayılır bir arşivi vardır. Kendisinde, Hz. Üstad’la görüşen veya görüşmeyen kadim ağabeylerden fotoğraf, ses, video veya yazılı olarak yaptığı kayıtlar mevcudtur. Ayrıca Risale-i Nur’un teksir veya matbaa olarak ilk baskılarının tamamına yakını Ömer Özcan’ın arşivinde bulunmaktadır. El yazılı orijinaller de vardır.


Ömer Özcan, Üstad Said Nursi Hazretleriyle hatıraları olan Ağabeylerle yaptığı röportajların bir kısmını kitaplaştırmıştır. “ Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor ” adıyla seri olarak yayınlanmış altı kitabı bulunmaktadır. Yeni kitap hazırlıkları ve araştırma çalışmaları devam etmektedir.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786051621708
MarkaNesil Yayınları
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786051621708
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.