Akaid Sohbetleri Ahmed Yaşar

Fiyat:
200,00 TL
İndirimli Fiyat (%27,5) :
145,00 TL
Kazancınız 55,00 TL
40,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Akaid Sohbetleri
Yazar           Ahmed Yaşar
Yayınevi       Kalem Yayınevi
Kağıt Cilt      2.Hamur  - Karton Kapak İnce Cilt
Sayfa Ebat   407 sayfa -14,5x21.5 cm
Yayın Yılı      2016


 

Ahmet Yaşar Akaid Sohbetleri kitabı nı incelemektesiniz.
Kalem Yayın AkaidSohbetleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2İnsanlar şirk ve inkar gibi kötü ahlaklara sahip oldukları için eski devirlerde masum yavrularını diri diri toprağa gömmekteydiler. Bugün ise bu masum yavrulara dahi sefil, elem ve ızdırab verici, şahsiyetlerini ayaklar altına alıcı bir ortam hazırlamaktadırlar.
O masum yavruların ölümün bile rahmet olduğunu düşündürtecek olan bu davranışlardan kurtulmak mü'minlerin en önemli vazifelerindendir. Çünkü güzel ahlaka sahip mü'minler kollarını bütün dünyaya ve insanlığa karşı şefkatle açarak onları kucaklama gayreti içerisinde bulunmaları imanlarının gereğidir.

 

YAYINCIDAN

Değerli okuyucularımızın daha önce yine yayınevimiz tarafından umumî efkâra arzedilmiş bulunan eserleriyle yakînen tanımak fırsatını buldukları Muhterem Ahmet Yaşar Hocaefendi'nin Akâid Sohbetleri isimli eserinin yeni baskısı ile huzurlarınızdayız. Bu eser muhterem müellifin belli bir prog­ram dâhilinde yaptığı İslâm'ın inanç Esaslarını konu alan soh­betlerinden derlenip ortaya çıkarılmıştır.

Dinimizde ilim öğrenmekten gaye amel etmek ve Rabbimi-ze güzel bir kul olmaya çaba sarf etmektir. Zira Islâmî kâideler her hangi bir felsefî sistemde olduğu gibi sırf mücerred ve nazarî gerçeklere müteallik olmayıp, amelen îfâsı gerekli olan hükümlerdir. İslâm'ın -günümüzde- unutturulmaya çalışılan bir "hayat nizâmı" olduğu gerçeğini tebârüz ettirerek bu nizamı, teferruatına kadar bütün beşerî davranışlara şâmil bir sûrette izâh etmeye gayret eden Muhterem Ahmet Yaşar Hocaefendinin beyanlarının mahallî ve mevziî kalmasına gönlümüz razı olma­dı. İstedik ki; Hocaefendi Hazretleri'ne vicâhen muhâtap olmak bahtiyarlığına eremeyen kimseler de aynen bizler gibi bu değer­li Islâmî telkinlerden müstefîd olsunlar.

Eseri, inanç esalarıyla ilgili bir seri sohbetin derlenmesin­den meydana geldiği için Akâid Sohbetleri diye isimlendirdik.

Bu eserde okuyacağınız satırların ana gâyesinin, muhatablarının bayatlamış imanlarını tazelemek ve onlara ciddi bir sil­kiniş ve uyanışla bir nevi ba's ba'delmevt heyecanı kazandırmak olduğu görülecektir.

Cenâb-ı Hakk okuyanlara lâyıkıyla anlayıp amel etme­yi, eserin muhterem müellifine de uzun ve sıhhatli bir ömürle muammer olarak daha nice nice böyle değerli eserler telifine muvaffâkiyet ihsan buyurmasını bârîgâh-ı ulûhiyetinden niyâz-la, sizi bu değerli eserin muhtevasıyla baş başa bırakıyoruz.

Kalem Yayınevi

Kalem Yayınları Ahmet Yaşar ın Akaid Sohbetleri kitabı nı incelediniz.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789758907144
MarkaKalem Yayınevi
Stok DurumuVar
9789758907144
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.