Altın Öğütler, Ahmet Taşgetiren

Fiyat:
490,00 TL
İndirimli Fiyat (%35,7) :
315,00 TL
Kazancınız 175,00 TL
Havale / EFT:
305,55 TL
88,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap              Altın Öğütler  
Yazar              Ahmet Taşgetiren
Yayınevi         Erkam Yayınları - Altınoluk baskısı
Kağıt - Cilt      1.Hamur beyaz kağıt  -  Ciltli
Sayfa - Ebat   568 sayfa  - 17x24


 

Erkam Yayınları Ahmet Taşgetiren tarafından yazılan Altın Öğütler adlı kitabı incelemektesiniz. 
Altın Öğütler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
             Altın Öğütler
 
Altın Öğütler Dinin özü nasihattir. Allah'ın ve Rasûlü'nün insanlara öğüdüdür. Bu iki doyulmaz pınardan müslümanlar asırlardır susuzluğunu giderdi. Ve oradan aldıkları ilhamla öğütleşerek insanî özü beslediler. Hocadan cemaate, anne-babadan evlada, şeyh efendiden mürîde, âlimden devlet ricaline uzayıp giden halkalarla insanî değerlerin korunmasına çalıştılar. Altın Öğütlere sahip çıkmak; okumak, okutmak iyiliği emretme ve kötülükten sakındırma ilkesine katkıda bulunmaktır. Saadet asrından kıyamete kadar uzanan sağlam zincire katılmaktır.
 
      SUNUŞ
 
"Öğüt", İslâm kültüründe önemli birler tutuyor. İslâm, başlıbaşına bir öğütler manzumesidir. Kur'an, Allah Teâlâ'dan insana bir "güzel öğüt"tür. Yine Kur'an, "hayra çağırma, iyiliği emr ve kötülükten sakındırma" ilkelerini getirerek "insandan insana öğüf'ü müesseseleştirmiştir. Rasûlullah sallallahü aleyhi ve sellem, hayatı, sözleri, hatta sükûtu ile insanlı­ğı eğiten "seçilmiş" bir öğüt insanıdır. Rasûlullah, "Din nasihattir." bu­yurarak "din" ile "öğüt'ü bütünleştirmistir.
 
Bu iki ana kaynak, asırlar boyunca İslâm toplumlarında "insandan in­sana" öğütün, öğütleşmenin de pınarı olmuşlardır. Öğüt, sapmalara karşı ana çizginin bildirilmesidir. İnsanî özün hatırlatılmasıdır. Kişiyi yanlışa, gü­naha, dolayısıyla hüsrana karşı uyarmaktır. Öğüt, Müslümanın Müslümana yardımıdır. Öğüt, insanı insana karşı sorumlu kılan bir sevginin, bağlılığın ürünüdür. Ve öğüt, insanî  özü yakalayan ve onu insana, en kabul edilebilir öl­çüler içinde sunan bir mesajdır.
 
İslâm toplumunu dokuyan insanlar, böyle bir sorumlulukla öğütleşmişlerdir. Ana-babadan evlâda, hocadan talebeye, devlet reisinden tebasına veya devlet görevlisine, âlimden devlet ricaline, komutandan askerine, şeyhten müride, hocadan cemaate...elhasıl İslâm toplumu sürekli öğütleşen bir top­lumdur...Öğütleşme bazan kişisel ilişkilerde cereyan eder. Bazan da asırları aşıp tüm ümmeti eğitecek bir kalıcılık kazanır. Kur'an ve sünnet Allah'ın lütfü ile, böyle, insanlığın ömrü ile eş bir kalıcılığa kavuşmuşlardır. Diğer öğütler de, Kur'an ve sünnet pınarından içe içe islam kültür tarihinin kalıcı değerleri arasına girmişlerdir.
 
Elinizdeki kitap, İslam kültüründe, orda burda serpilmiş inciler halinde bulunan bu zenginliği ulaşabildiği ölçüde sizlere getirme amacıyla hazırlan-mıştır. En başta Kur'an'dan öğütler vardır. Onu Rasûlullah'ın öğütleri takip ediyor. Sonra Hulefa-i Raşidîn, sonra Sahabe-i Kiram'dan öğütler geliyor...Ki­tap, Allah dostlarından, İslâm âlimlerinden ve ediblerinden, devlet ricalinden öğütlerle bir bütünlük kazanıyor. Bu kitabın her cümlesinde bir hayat ölçüsü var. Her cümle, insan için seçilmiş dozlar halinde, reçeteler sunuyor. Bu, biz­zat İslâm kaynaklarının ve o kaynaklardan içen İslâm büyüklerinin bereke­ti...Yukarda da ifade edildiği gibi "öğütler" ulaşılabilen ve biraz da bu kita­bın hacmine sığdırılabilen öğütlerdir. Yoksa, İslâm kültüründeki "öğüt" zen­ginliğinin bu kitabın hacmini çok aşacağı muhakkaktır. Ancak bu haliyle de, okuyucusuna, islâm'ın berrak dünyasını taşıdığını söylemek, bir hakikatin ifa­desi olur. Bu kitabı sunmakla Altınoluk'un ve Erkam Yayınlarının, "hakkı tavsiye, hayra çağırma, iyiliği emr ve kötülükten sakındırma" gibi temel islâmî görevleri yerine getirdiği, bunun yanında "Din nasihattir" Ha-dis-i Şerifini yaşama saadetini taddığı söylenebilir.
 
Kitabı, Altınoluk'un Yazı işleri Müdürü Ahmed Taşgetiren hazırladı. Eserin şablonunun belirlenmesinde, islâmî eserlerin öğüt açısından taranma­sında, tesbit edilen öğütlerin başlıklanması, tasnifi ve redaksiyonunda, ve ni­hayet eserin iç tanziminde gösterdikleri gayret büyüktür. Burada kendilerine kültürümüze böyle bir eseri kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Kur'an'ı sırf öğüt âyetleri açısından tarayan Altınoluk'un Yayın Müdürü Mus­tafa Eriş'e, Rasûluîlah'tan öğütler bölümüne katkıda bulunan İlahiyat Fa­kültesi yüksek lisans öğrencisi Şemseddin Kırış'a teşekkürlerimizi sunuyo­ruz.
 
Bunun yanında Mustafa Eriş kardeşimiz, Altınoluk'un yazı işlerinde gö­revli genç kardeşlerimizle birlikte eserin tashihi için büyük titizlik içinde gay­ret göstermişlerdir. Onların emeklerini de zikretmeyi bir görev addediyoruz. Bu hacimde bir eseri dizen M. Kâmil Hüsrevoğlu ile sayfa düzenini bilgisa­yara geçen Mikdat Kayhan, uzun ve yorucu emeklerle hediye kitabımıza katkıda bulunmuşlardır. Onlara teşekkür de Erkam Yayınevi için bir görev­dir.
 
Eserin okuyucuya sunulması noktasında, Erkam Yayınevi olarak yapabi­leceğimiz hizmetlerin azamisini vermeye gayret ettiğimizi bildirmek isteriz. Bizim mutluluğumuz, bu eserin ulaştığı insanda, bir islâmî davranışın çiçek-lenmesidir. Biz Rasûluîlah sallalahü aleyhi ve sellem'in "Hayra vesile olan onu yapan gibidir" hadis-i şeriflerine lâyık olabilirsek kendimizi mesud his­sedeceğiz.
 
ERKAM   YAYINEVİ


           KURANI KERİMDEN
 
Ne Mutlu Kur'an'la Yaşayanlara
 
Kur'an, bir bütün olarak Rabbimizden bize sunulmuş bir "kutlu ip"tir. Ona sarılan şaşırmaz, yolda kalmaz, perişan olmaz. Onu ya­şayan saadet bulur. İnsanlığa Rabbin lütjudur o. Kur'an, kitapların anasıdır. Bütün öğütlerin özüdür. İlimlerin kılavuzudur. Takva ehli­nin gönül ışığıdır.
 
Bir öğüt kitabı, elbette Kur'an ile başlamalı. Bütün özüne Kur'an sinmeli bir öğüt kitabının. Altın Öğütlerin özü de Kur'an'la dokun­muştur.
 
İlerideki sayfalarda bir Kur'an sofrası var. Bu, tanzimini bizim yaptığımız bir sofra. Birbirine yalan ayetleri bir araya topladık. Güzellikler şüphesiz Kur'an'ın kendisine ait. Eleştirileriniz olursa, on­lar bizim kusurumuz. Kül kusursuz olmaz. Rabbimiz kusurlarımız varsa, onları, ihlâsımıza ve Kur'an'a hizmet kaygımıza bağışlar, ümidindeyiz.
 
Mealleri Diyanet İşleri Başkanlığı ve Çağ Yayınları tarafından hazırlanmış olan Kur'an Meâlleri'nden aldık. Elbette mealler de, Kur'an sıcaklığını, Kur'an dünyasını  olmaz" sığınağımızla karşılanması gereken bir ger­çek.
 
Bu zaaflarımıza rağmen, Kur'an dünyası bambaşka bir dünya. Şu sınırlı derleme içinde dolaştığınızda bile, o güzel dünya, gönlü­nüze dolacak, onu yudum yudum soluyacaksınız.
Nu mutlu dünyalarını Kur'an'ın inşa ettiği kutlu insanlara... ( altın öğütler kitap, Ahmet taşgetiren kitaplar, altın öğütler kitabı, altın öğütler kitabı, erkam yayınları, altınoluk baskısı altın öğütler )
 
  
 

Erkam Yayınevi Ahmet Taşgetiren Altın Öğütler adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789944381161
MarkaErkam Yayınları
Stok DurumuVar
9789944381161
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.