Alusi Tefsiri 2 Cilt Takım

Fiyat:
1.300,00 TL
İndirimli Fiyat (%46,2) :
700,00 TL
Kazancınız 600,00 TL
Havale / EFT:
679,00 TL
196,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap           Alusi Tefsiri
Yazar           Seyyid Mahmud el Alusi    
Yayınevi      Beka Yayınları
Tercüme      Doç. Dr. Harun Abacı  -  Dr. Ahmet Az
Kağıt  Cilt    Şamua Kağıt - Kalın Ciltli, 2 Cilt Takım
Sayfa Ebat   1296 Sayfa 17x24 cm.
Yayın Yılı    2022

 

Bakara Suresi  39 Ayete Kadar Tercüme Edilmiştir. Devamı Daha Sonra Tercüme Edildikçe yayınlanacaktır.


Beka Yayınları Alusi Tefsiri Tercümesi kitabını incelemektesiniz.    
2 Cilt Alusi Tefsiri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.Osmanlı devletinin son dönemlerinde Bağdat müftüsü olan Âlûsî (ö. 1270/1854) dil edebiyat ve tefsir alanlarında yaptığı çalışmalarla özellikle hacimli tefsiriyle adından çokça söz ettirmiş bir Osmanlı âlimidir.

Osmanlı devletine müftülük yaptığı yıllarda yazdığı tefsirinde başta Zemahşerî'nin (v. 538/1143) el-Keşşâf'ı olmak üzere birçok tefsir ve onların hâşiyelerinden yararlanmıştır. Bunun yanında Âlûsî Beyzâvî ve hâşiyelerinden de önemli ölçüde istifade etmiştir. Âlûsî'nin özellikle Hafâcî'nin (ö. 1069/1659) Hâşiyetü'ş-Şihâb'ını temel aldığını söylemek mümkündür.

Sonuç itibariyle
Alusi tefsiri geçmiş klasik tefsirlerin mukâyeseli tahlilidir. Dolayısıyla Âlûsî tefsirini okumak bir anlamda geçmişte yazılan tüm tefsirlerin muhtevâsını okumak gibidir. Bu nedenle Âlûsî tefsirini anlamak geçmişte kaleme alınan tefsir kaynaklarındaki tartışmalardan haberdar olmayı gerektirmektedir.


Zira Alûsî bazen bu tartışmaları özetleyip kendi fikrini ortaya koymakla yetinirken bazen sadece işaret etmekle yetinir ve ilgili tartışmayı geçmişteki tefsir literatürüne havale eder. İşte bu nedenle eserin Türkçe'ye kazandırılması oldukça büyük bir çaba gerektirmiştir.

Okuyucunun daha iyi anlayabilmesi için eserin lafzî tercümesinden ziyâde mâna tercümesi öncelenmiştir. Ayrıca konuların anlaşılması için gerektiği yerde köşeli parantezler yoluyla izahlar getirilmiştir. Böylece sadece tercüme yapılmamış Alûsî tefsirinin âdeta Türkçe hâşiyesi yapılmış gibidir.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257495905
MarkaBeka Yayınları
Stok DurumuVar
9786257495905
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.