Arapçayı Sevdiren Kitap 2

Fiyat:
350,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,6) :
222,00 TL
Kazancınız 128,00 TL
62,16 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Arapçayı Sevdiren Kitap 2
Yazar           Hüseyin Günday, Şener Şahin, Fadime Kavak
Yayınevi       Emin Yayınları
Kağıt Cilt     1.Hamur - Karton kapak cilt
Sayfa Ebat   581 sayfa, 16.5x23.5 cm


 

Emin Yayınları Arapçayı Sevdiren Kitap 2 kitabını incelemektesiniz.   
Arapçayı Sevdiren Kitap 2 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 

Doç. Dr. Hüseyin Günday
Doç. Dr. Şener Şahin
Yrd. Doç. Dr. Fadime Kavak    ÖNSÖZ

Arapçayı Sevdiren Kitap 1,  yayınlandıktan kısa bir süre sonra Türk okuru tarafından büyük bir ilgi ve alakaya mazhar oldu. Yazarlara Türkiye'nin dört bir tarafından gerek şifahi, gerek elektronik posta yoluyla gerekse de telefonla ile­tilen takdir ve teşekkürün sebepleri yine bizzat okurlar tarafından şu birkaç maddede ifade edilmektedir:

 
 • Her ünitede olabildiğince mikro ölçekli bir tek konunun ele alınmış olması.
 • Lüzumsuz ayrıntılara girilmemesi.
 • Konu başlıklarının oluşturulmasında özgün ve sağlam bir mantığın işlemesi.
 • Bol ama sadece amaca hizmet edecek örnek kullanımı.
 • Örnek cümlelerin özenle seçilmiş olması.
 • Aynı özenin Türkçe çevirilerde gösterilmesi sebebiyle adaya çeviri tekniği noktasında da ilham verici olması.
 • İrapta renklendirme yoluyla adayın dikkatinin sürekli uyanık tutulması.
 • Şema ve tabloların kavramayı kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiş olması.
 • Konunun akışı içine yerleştirilen UYARI ve NOT’larla kafada oluşabilecek muhtemel sorulara cevap verilmesi, böylece hocaya duyulan ihtiyacın mini­mum düzeye indirilmesi.
 • Her konu sonunda yer alan değişik alıştırma biçimleriyle, bilgilerin sağlam öğrenilip öğrenilmediğinin kontrol edilmesi.
 • Kitabın sonuna eklenen Terimler Sözlüğü'nün adayın sağlam bir gramer terminolojisi kazanmasına yardımcı olması.

Bu yorumlar, değerlendirmeler ve hatta değişik kesimlerden aldığımız ya­pıcı eleştiriler için öncelikle bütün okurlarımıza ve gönüldaşlarımıza yazarlar ola­rak içten teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Okurlarımızın bu değerli yorumları bizlere bir yandan atalarımızın "Mari­fet iltifata tabidir" sözünü hatırlatırken, diğer taraftan Arapça'yı Sevdiren Ki­tap (2) için gösterilmesi gereken özeni de işaret etmektedir.

Bu yüzden elinizdeki kitap, aynı yazar kadrosu tarafından bu derin sorumlu­luk duygusuyla ve Arapça öğretimi sahasına yeni bir bakış açısı, yeni bir soluk ve yeni bir mentalite getirmeyi arzulayarak itina ile telif edilmiştir.

Meraklılarına faydalı olması ve başarılar getirmesi temennimizle.

 
 
ARAPÇA'YI SEVDÎREN KİTAP 'ı diğerlerinden ayıran 5 özellik :

Arapça'yı sevdiren kitap'ın konuları, üniteler bazında ele alınıp her bir konu kademe kademe anlatılmıştır. Bir ünitede hangi konu işlenmekte ise, doğru­lan onunla ilgili ve yeterli sayıda örnek cümleye yer verilmiştir. Örnek cümleler ve alıştırmalar içerisinde de, daha önce gösterilmeyen konulara ait herhangi bir unsur yer almamaktadır.

Geçmiş derslerde öğrenilen konularla ilgili cümlelere yer verilmiş; buna karşın daha önce gösterilmeyen konulara ait bilgi veya cümleler kesinlikle kullanılma­mıştır. Bir başka ifadeyle, ilgili konuda ne anlatılmışsa, sadece o konuyla ya da daha öncesinde gösterilmiş olan ve öğrencinin zaten bildiği konularla ilgili ör­neklere yer verilmiştir.

Konular anlatılırken sürekli olarak geçmiş ünitelere ve kurallara göndermeler yapılmış, bu sayede ilgili hususların iyice pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

Kitabın amacı temel bir Arapça bilgisi sağlamak olduğundan, sözcük hazinesi fazla geniş tutulmamıştır. Adayın dikkati, sürekli yeni kelimelere kaydırılmayıp, ilgili konu üzerinde odaklanması amaçlanmıştır. Bununla birlikte Arapça'da en çok kullanılan, adayın en çok ihtiyaç duyacağı temel bir sözcük kadrosu sürekli olarak tekrarlanmıştır.

Gerek konu anlatımını örnekleyen cümleler, gerekse alıştırma bölümlerindeki cümleler bütünüyle harekelenmiştir. Ayrıca hangi konu anlatılmakta ise, o ko­nuya ilişkin öğe veya kısımlar renkli olarak vurgulanmış, algıda seçicilik oluşturulmaya çalışılmıştır. Adayın teorik bilgisi, görsel uyarıcılar aracılığıyla des­teklenmiş, böylece modern öğretim teknikleri arasında yer alan görsel uyarıcı faktör en etkin biçimiyle kullanılmıştır. Bu mantıkla hazırlanan kitap aynı za­manda, Arapça irap olgusunu renkli olarak vurgulayan ilk eser olma özelli­ği taşımaktadır.

Ayrıca bu kitaptan maksimum istifade için şu hususların da dikkate alınması gerekir:
 • Elinizdeki kitap bir müracaat kitabı (kaynak kitap) değil, bir ders kitabıdır. Konular hep birbirine bağlı ve kademeli olarak ilerlemektedir. Bu yüzden kitabın konularına en baştan başlanıp sırayla takip edilmelidir.
 • Konuların içinde yer yer notlar düşülmüştür. Bilhassa bu kısımlara özel itina gösterilmelidir.
 • Alıştırmalar kesinlikle atlanmamak, tümü mutlaka çözülerek, tereddüt edi­len yerlerde gerekirse üniteye tekrar dönüşler yapılmalıdır.

Arapça öğrenmek isteyen adaylara kendi kendine Arapça öğrenme imkânı sunan elinizdeki bu eser, yaklaşık bir sene önce yayınlanmış olan Arapça'yı Sevdiren Kitap (l/in devamı niteliğindedir. Bu yüzden yazarlar Arapça'yı Sevdiren Kitap (2/den maksimum istifade için öncelikle Arapça'yı Sevdiren Kitap (l/in iyice sindirilerek okunmasını tavsiye etmektedir.

Arapça'yı Sevdiren Kitap (2), konuların ele alınma biçimindeki orijinallik, sunum teknikleri ve zengin alıştırma seçenekleri sayesinde bir önceki kitapla atılan sağlam gramer temeli üzerine görkemli bir dil becerisi inşa etmeyi hedeflemektedir.

Unutmayın ki, elinizdeki kitabın öncelikli konuları uzun yıllardır yürütülen Arapça öğretim faali­yetleri esnasındaki tecrübe ve uygulamalara dayanmaktadır. Ancak okurlarımız eserde, sadece bu kitaba özgü orijinal konu başlıkları ile de tanışacaklardır. Yazarlar olarak naçizane bu kitap için de tavsiyemiz, konuların sırayla takip edilip iyice kavranmadan başka konulara geçilmemesidir.

Arapça tecrübenizi Arapça'yı Sevdiren Kitap (3)'le taçlandırmak üzere bir sonraki kitapta yeniden buluşuncaya kadar tüm Arapça severlere ve gönüldaşlarımıza başarılar dileriz.

Arapça ilginizin sevgiye, sevginizin de aşka dönüşmesine anlamlı bir katkı yapması dileğiyle...


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059955812
MarkaEmin Yayınları
Stok DurumuVar
9786059955812
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.