Asrı Saadette İslam, Vecdi Akyüz, 4 Cilt ENSAR

Fiyat:
2.250,00 TL
İndirimli Fiyat (%40,4) :
1.340,00 TL
Kazancınız 910,00 TL
Havale / EFT:
1.299,80 TL
375,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

    Kitap             Bütün Yönleriyle Asrı Saadette İslam 
    Editör            Prof. Dr. Vecdi Akyüz
    Yazar            Heyet
    Yayınevi        Ensar Neşriyat
    Kağıt - Cilt    Lüks kuşe kağıt -  Ciltli , 4 Cilt
    Sayfa - Ebat 1.792 sayfa - 17x24 cm

   

Ensar Neşriyat, Prof. Dr. Vecdi Akyüz editörlüğünde bir heyet tarafından yazılan Bütün Yönleriyle Asrı Saadette İslam adlı kitabı incelemektesiniz. 
4. Cilt Bütün Yönleriyle Asrı Saadette İslam kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

 
        Bütün Yönleriyle Asrı Saadette İslam
 

Asrı Saadet, "mutluluk çağı" anlamına gelir. islâmî dilde ne za­man ortaya çıktığını tam olarak bi­lemediğimiz bu kavram, İslâm Pey­gamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)'e vahyin gelişinden sonraki dönemi kapsar. Bitişi, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) vefatından.sonraya, Hulefa-i Raşidîn denilen dört halife devrinin sonuna kadar uzatılır; hatta Emevî halifesi Ömer b. Abdülazîz devri de bazı yazarlarca Asr-ı Saadet içine katılır. Bütün Yönleriyle Asr-ı Saadet 'te İslâm adındaki bu eserde Asr-ı Saadet'i, yalnızca Hz. Mu­hammed (s.a.v.) dönemi (610-632) olarak sınırladık. Ama yazarları­mız, yeri geldikçe Hulela-i Raşidîn dönemindeki konularıyla ilgili ge­lişmeleri belli ölçülerde ele aldılar. Böylece işledikleri konunun daha iyi anlaşılmasını sağladılar. Tarihî bir dönem olarak Asr-ı Saadet, Hz. Muhammed (s.a.v.)'in Yüce Al­lah'tan aldığı vahiyle, Islâmî ilkele­rin insanlara sunulduğu ve peygamber'in gözetim ve denetiminde hayata geçirildiği dönemdir. İşte bu özellikleri dolayısıyla bu dönem, bütün müslümanların idealize etti­ği dönem olmayı koruya gelmiştir. Elinizdeki bu eser, Hz. Peygamber (s.a.v.) ve çevresindeki insanların, kendi çevreleriyle ilişkilerini, vah­yin (Kur'ân'ın) ve onun yorumu olan sünnetin anlaşılmasını ve ha­yata yansıtılışını, kurumlaşmayı, bireylerin ve toplumun günlük hayatını çeşitli açılardan ele almak üzere hazırlanmıştır.
 
Bütün Yönleriyle Asr-ı Saadet'te İslâm'ın konuları, bu belirtilen he­defe uygun şekilde seçilmiş ve ikisi dışında tamamı Türkiye'de yetişen uzman ilim adamlarına yazdırıl­mıştır. Sadece iki yazı tercüme ola­rak alınmıştır. Bu yazılardan birin­cisi, Hz. Muhammed (s.a.v.)'in ha­yatını yepyeni bir usulle ele alan ve bu sahadaki pek çok yeni araştır­manın öncüsü olan büyük âlim Prof. Dr. Muhammed Hamidullah hocamızın "Asr-ı Saadet Öncesi Medine'de Sosyo-Ekonomik Ha­yat"; ikincisi ise Hz. Peygamber'in sünnetiyle ilgili araştırmalarda yep­yeni bir çağır açan Prof. Dr. Musta­fa Azamî'nin "Asr-ı Saadette Yazı ve Vahiy Katibleri" başlıklı yazılarıdır. Yazılardan birkaçı daha önce yapıl­mış çalışmalar esas alınarak tarafı­mızdan özetlenmiş ve yazarlarınca kontrol edilip gerekli düzeltme ve düzenlemeler yapıldıktan sonra son şeklini almıştır. * (- Prof. Dr. Celal Yeni-çeri'nin "Asr-ı Saadette Devle) Bütçe­si'' ve Prof. Dr. Ah­met Önkal'ın "Asr-ı Saadette Davet Me­todu" bunlara örnek olarak belirtilebilir) Böylece yazı­ların yaklaşık üçte ikisi ilk kez bu eserde yayımlanma imkânı buluyor. Yazılara sadece şekille ilgili küçük müdahaleler yapılmıştır. Bu açıdan, yazıların bilim ve dil sorumlulukla­rı tamamen yazarlarına aittir.
 
Yazarlar konularına değişik açı­lardan yaklaşırken birbiriyle ilgili bazı olaylar ve konular ayrı noktalardan ve gerekli ölçüde tekrar edil­miş olabilir. Bu gibi durumlar, der­leme eserlerde kaçınılmaz olarak ortaya çıkıyor.
 
Gerek daha önceki çalışmala­rından özetleyerek, gerek yayım­lanmamış çalışmalarını vererek ve gerekse isteğimiz üzerine yeni ça­lışmalar yaparak eserimize katkıda bulunan bütün yazarlara gösterdik­leri yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.
 
Âl-ilmrân, 154
2 Mâide, 50
 
Konuyla ilgili başka yazılarla bu eserin geliştirilmesi elbette müm­kündür. Bundan dolayı, yayınımı­zın zaman içinde yeni yazılarla tak­viye edileceğini ümid ediyoruz.
 
Büyük ama zevkli zorluklara katlanarak yayım dünyasına kazan­dırdığımız çalışmanın yararlı olma­sını Yüce Allah'tan diliyoruz.  ( Bütün Yönleriyle Asrı Saadette İslam , Prof. Dr. Vecdi Akyüz , Ensar Neşriyat, asrı sadette islam vcdi akyüz, ensar yayınları )
 
Editör
Prof. Dr. Vecdi Akyüz
M. Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İstanbul 1994Ensar Neşriyat, Prof. Dr. Vecdi Akyüz editörlüğünde bir heyet tarafından yazılan 4 cilt Bütün Yönleriyle Asrı Saadette İslam adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789944704441
MarkaEnsar Neşriyat
Stok DurumuVar
9789944704441
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.