Asrı Saadetten 365 Güne Bir Ayet Bir Hadis Bir Kıssa Birkaç Hisse DİYANET

Fiyat:
750,00 TL
İndirimli Fiyat (%58) :
315,00 TL
Kazancınız 435,00 TL
88,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap          Asrı Saadetten 365 Güne Bir Ayet Bir Hadis Bir Kıssa Birkaç Hisse
Yazar         
 Heyet

Yayınevi     Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
Kağıt Cilt    1.Hamur Ivory , Ciltli, Kalın Cilt
Sayfa Ebat  984 Sayfa - 16x23
Yayın Yılı     2022Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

Yazar Kadrosu

Ramazan Dağlı
Hüseyin Teniz
Ahmet Ünal
Fatih Çelik
Ömer Faruk Arslan
Ahmet Sünetci
Faruk Turhan
İsmail Arabacı
Yusuf Şahiner
Bünyamin Önder
Bünyamin Albayrak


İslâm’a gönüllerini açıp Allah yolunda her türlü fedakârlığı yapmış ve İslâm’ın yayılmasına vesile olmuş ashâb-ı kirâm, örnek hayatlarıyla bugünümüze de ışık tutmaya devam etmektedir.

Bilgi ve hikmetle aydınlanmış, huzurlu bir toplum oluşturmak gayesiyle hazırlanan bu kitapta, konuya uygun seçilmiş bir ayet, bir hadis ve bir Asr-ı Saadet örnekliği işlenmiştir.


Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
Din; akıl sahiplerini kendi irade ve arzularıyla hayırlı olan şeylere sevk eden ilâhî bir kanundur. Bununla birlikte din sadece vicdanlarda yaşanacak bir düşünce değil; hayatı­mızın her alanında canlı bir şekilde sonuçları görülecek, haya­tı şekillendirecek bir sistemdir.

Yüce dinimiz İslam, Rabbimiz tarafından peygamberle­rin sonuncusu Hz. Muhammed (s.a.s.) aracılığı ile tüm insan­lığa gönderilen son ilâhî dindir. Yüce dinimiz İslam bizlerden Rabbimize itaatkâr bir kul olmamızı, insanlara ve tüm mahlûkata karşı iyi davranışlar sergilememizi ister. Bunun için en güzel örnek olan Sevgili Peygamberimizi rehber olarak tak­dim eder.

Resûl-i Ekrem (s.a.s.), Rabbimizin razı olacağı bir ha­yat yaşamış, ümmetinin de aynı şekilde bir hayat yaşamasını öğütlemiştir. Ashabını en güzel öğütlerle eğiten Peygamber Efendimiz ümmetine iki rehber bırakmış ve bu hususta şöyle buyurmuştur: "Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıl­dığınız sürece yolunuzu asla şaşırmayacaksınız. Bunlar: Al­lah'ın Kitabı ve Peygamberinin sünnetidir." (Muvatta', Kader, 3.)

Peygamber Efendimizin nasihatlerini can kulağıyla din­leyen Müslümanlar, büyük bir İslam medeniyeti kurmuştur. Bu eşsiz medeniyetin temsilcileri de nebevî nasihati hayatla­rının merkezine alarak kalp kırmadan, gönül incitmeden ve

 
 


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257581936
MarkaDiyanet Vakfı Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.