• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Bağırmayan Çocuklar

   Fiyat:
   52,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40,4) :
   31,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Bağırmayan Çocuklar     
   Yazar           Hatice Kübra Tongar
   Yayınevi       Hayy Kitap 
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat   192 sayfa -  15,50x23 cm.
   Yayın Yılı      2018
     


   Hatice Kübra Bağırmayan Çocuklar kitabını incelemektesiniz.   
   Hayy Kitap Bağırmayan Çocuklar kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Bağırmayan Çocuklar
   Hatice Kübra Tongar

   Benim, yavrun.

   Kim olduğunu zaten biliyorum' deme çünkü bence henüz yakından tanışmadık seninle. Beni tanımak için yeterince çaba sarf etmedin bence.

   Eğer etseydin 'neden öyle pısırık gibi duruyorsun, gidip parktaki çocuklarla tanışsana', 'okul biterken sahneye çıkıp şiir okusana', 'sesini yükselt biraz, öyle fıs fıs konuşmasana' diye beni itiştirmezdin. Benim 'sosyal' bir çocuk değil 'içsel' bir çocuk olduğumu bilirdin. Elimden düşürüp döktüğüm, yemeye çalışırken halıya akıttığım, top oynarken kırdığım şeylerin seni üzmek için değil, henüz daha iyisini yapacak becerim olmadığı için gerçekleşmiş masum hatalar olduğunu fark ederdin. Belki bana bağırmak, kızmak, kırmak yerine daha doğru yapabilmem için yol gösterir, rehberlik ederdin.

   Eğer beni tanısaydın, komşunun çocuğundan bu denli çok bahsetmezdin belki bana. Beni kıyaslamaz, eleştirmez, utandırmazdın. Evet, başka çocuklarda gördüğün bazı beceriler bende yok ama beni tanımak için biraz gayret etseydin, bendeki becerilerin de başkalarında olmadığını görebilirdin. 0 zaman senin istediğin gibi 'doktor' olamayacağıma aldırmazdın belki de... Hayal kırıklığına uğramazdın. Senin hayatının eksiklerini tamamlayan biri olarak değil, kendi hayatımın yolcusu olarak elimden tutardın.

   Seninle tanışmış olsaydık, ilgi alanlarımın ne olduğunu daha iyi bilirdi. Beni zorla istemediğim kurslara yazdırıp, gitmemek için direndiğimde tembellikle itham etmezdi. Heyecan duyduğum şeyleri nasıl da istekle yaptığımı fark ederdin.

   Belki o zaman birlikte oyun da oynardık. Ben kaydıraktan kayarken elindeki telefonla uğraşmazdı. Yanıma gelirdin, birlikte kayardık. Kumdan kale yapardık seninle, yağmur damlalarında ıslanmanın tadına varırdık...

   Seni tanımak, sınırlarını fark etmek, duygularını okumak istediğim zamanların adını 'yaramazlık' koymazdın. Biraz sınırlarımı zorlamazsam kendimi de, seni de, dünyayı da tanıyamayacağımı bilirdin. Eğer tanışmış olsaydık, en sevmediğim kelimenin 'hayır' olduğunu görür, 'evet'in gücüyle beni terbiye ederdin. Bana alternatifler üretir, seçeneklerin arasından tercih etmeyi öğretirdin.

   Bana şöyle bir yakından baksan kıskançlık, öfke, hayal kırıklığı gibi duygularla henüz baş edemediğimi görürdün. 0 zaman anlardın beni.. 'Korkacak ne var', 'kardeşini kıskandığını görmeyeyim', 'ne var bunda ağlayacak', 'üzülecek şey mi bu' gibi cümlelerle duygularımı incitmezdin. Ben de biliyorum öcülerin, hayaletlerin, canavarların olmadığını ama korkuyorum işte... Belki görür, beni teselli ederdin

   Becerilerimi geliştirmem için 'benim yerime yapmaktan' vazgeçer, 'benimle birlikte yapmayı' keşfederdi. Yemek yedirmez, kendi başıma yememe destek olurdun. Beni giydirmez, kıyafetlerimi çıkarıp giymenin yolunu anlatırdın. Benim yerime yaptığın her seferinde beni körelttiğinin farkına varırdı.

   Kız olmama çok sevinir, 'şanslı olsan erkek doğardın', 'kadın mısın, derdin var' gibi cümlelerle beni cinsiyetime küstürmezdin. Saçlarımı süpürge etmeyi değil, saçlarımı tarayıp, süsleyip kadınlık latifelerini sevmeyi modellerdi. Üretmenin, gayret etmenin değerini anlatır, bazen dantel, bazen örgü, bazen maket, beni fark etmeden bir şeyler üretmeye teşvik ederdin. 'Basit kızlar gibi öyle çok gülme' demezdin sonra, bilakis, gülümsemenin bir kız çocuğuna yakışan en güzel süs olduğunu öğretirdin.

   Eğer erkeksem gücün bilekte değil yürekteki sevgide, dildeki cümlede, gözdeki bakışta olduğunu anlatırdın bana. İçimdeki celalli kısmı doğruya yönlendirirdin. 'Ayy bir de kız gibi dayak mı yedin. Elin armut mu topluyordu? Sen de vursaydın ya!' demez, beni şiddetin hiçbir şekline yönlendirmezdin.

   Eğer tanışmış olsaydık, ağladığımda, inatlaştığımda, korktuğumda, tepki gösterip öfke duyduğumda sana bir şeyler anlatmaya çalıştığımı fark ederdin. Hareketlerime değil, onların altındaki asıl sebebe odaklanırdın. 'Beni üzmek için yapıyor', 'sırf beni gıcık etmek için uğraşıyor' diye düşünmezdin o zaman... Her davranışımın altında masum bir ihtiyaç olduğunu hissederdin.

   İşte artık seninle tanışalım diye bu kitabı bırakıyorum ellerine...

   Beni tanıdıkça daha da çok seveceğini, gelişimime destek vereceğini, elimden tutup hayat yolumda birlikte yürüyeceğini biliyorum.

   Ve yaptığın ya da eksik kaldığın her bir yönünle birlikte, seni çok ama çok seviyorum.


   Hayy kitap


   Birinci Bölüm

   Çocuklar Neden Kriz Çıkarırlar?           11
   Kriz Çıkarmayan Çocuk İstiyoruz!            13
   Krizi Fırsata Çevirmek ya da Kriz Girdabının Dibine Çekilmek         17

   İkinci Bölüm

   Krizleri Nasıl Çözebiliriz?           27
   Krizleri Ona Model Olarak Çözmek: Ayna Nöronlarla Tanışalım       29
   Krizleri Duygusal Modelle Çözmek: Sağ Beyinle Tanışalım   35
   Krizleri Disiplinle Çözmek: Sol Beyinle Tanışalım        39

   Üçüncü Bölüm

   Kriz Anlarında Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?       43
   Bağıran Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim? 45
   Ağlayan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim? 53
   İnatlaşan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?          65
   Kardeşini Kıskanan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?    75
   Söz Dinlemeyen Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?         93
   Hırçınlaşan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?      101
   Öfke Nöbeti Geçiren Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?  107
   İştahsız Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim? 117
   Tuvalet Eğitimi İçin Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?     127
   Yalan Söyleyen Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?          133
   Mahremiyeti Öğrenen Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?           141
   Uyku Problemleri Yaşayan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?.. 151
   Altını Islatan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?    167
   Cinsel Organına Dokunan Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?. 171
   Teknoloji Bağımlısı Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?    177
   Ödev Yapmak İstemeyen Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?  185
   Sonsöz Niyetine      191    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052214398
   MarkaHayy Kitap
   Stok DurumuVar
   9786052214398

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.