Bilgisayar Hatlı 5 li Kuranı Kerim, Aktif Pazarlama

Fiyat:
240,00 TL
İndirimli Fiyat (%25) :
180,00 TL
Kazancınız 60,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Kitap                Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim Aktif Pazarlama
Hat  Özellik      Bilgisayar hatlı , Tecvidli, Satır arası kelime mealli
Meal                 Elmalılı Hamdi Yazır Meali - Latince Okunuş
Yayınevi           Aktif Dağıtım Yayın Pazarlama
Kağıt   Cilt        Sarı şamua -  Kalın Ciltli
Sayfa  Ebat      621 sayfa  -  20x28 cm, Rahle Boy
Yayın Yılı          2016 Son baskı


ALTERNATİF ÜRÜN VAR. ÖZELLİKLERİN ÇOĞU AYNI  TIKLAYINIZ BUNU ALABİLİRSİNİZ.


https://www.goncakitap.com.tr/rahle-boy-kurani-kerim-meal-5-ozellikli-pmu1952


 
Aktif  Pazarlama tarafından hazırlanan adlı Rahle Boy Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim kitabını incelemektesiniz.
Bilgisayar Hatlı 5’li Kuranı Kerim kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
 


       BİLGİSAYAR HATLI 5’Lİ KURANI KERİM VE MEALİ


 Arapça hat - Satır Arası Kelime Meal - Türkçe Transkript - Meal  - Tecvid

 
 
AKTİF DAĞITIMDAN TÜRKİYEDE BİR İLK

ARAPÇA HARFİN ALTINDA TÜRKÇE OKUNUŞU

TÜRKÇE OKUNUŞUN HEMEN ALTINDA SATIR ARASI KELİME MEALİ

KURANI KERİMİN HEMEN SAĞ TARAFINDA KOMPLE ELMALILI HAMDİ YAZIRIN MEALİNDEN İSTİFADE EDİLMİŞ TAM MEAL

VE KURANI KERİMİ HEM ARAPÇASINDAN HEMDE TÜRKÇE OKUNUŞUNDAN OKUYABİLECEĞİNİZ TECVİTLİ OKUNUŞAktif Dağıtım 'dan Kuranı Kerim üzerine yapılmış en kapsamlı çalışma...

Dünyada bir ilk...

Rahle Boy Beşli Kur'anı Kerim
 
3 senelik kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan bu Kuranı Kerimde;  Arapça Hat , Türkçe okuyuş, Satır Arası Kelime Meali, Kuranı Kerim Meali tam Metni ve Renkli Tecvid 'i bir arada bulabileceksiniz.
 
Tamamı renkli, 20x28 cm ebatlarında, göz yormayan pırıl pırıl baskısı ve en son bilgisayar teknolojisi ile hazırlanmış Arapça hattı ile bu Kuranı Kerimi çok kolay okuyacaksınız.
 
Arapça kelimenin altına Türkçe okuyuşlarının yazılması ile de artık harfleri karıştırmıyacaksınız.
 
Özenle hazırlanmış bu Kuranı Kerimde Elmalılı Hamdi Yazır ın en son sadeleştirilmiş tam metni ile kur’anı daha iyi anlayacak ve yaşayacaksınız.
 
Kur'an-ı Kerim'i tecvidli okumak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
 
5'li Kuranı Kerimde tüm tecvid kaideleri tam 14 değişik renkte renklendirilerek
Kur’an-ı Kerim'i anlamına uygun en doğru biçimde okuyabilirsiniz.
 
Medler, İdğam, İzhar, İhfa, İklab, Kalkale, kalın okunan harfler gibi tüm tecvid kaideleri arapça harflerde ve türkçe okunuşlarda özel renklerle kodlanarak Kur'an-ı Kerimin doğru oku nmasında sizin en büyük yardımcınız olacak.
 
Bu Kur’an-ı Kerim'de bulunmasını istediğiniz tüm özellikleri Rahle Boy Beşli Kur'anı Kerim'de bulabilirsiniz.
 
Bu en kapsamlı Kur'an-ı Kerim'e özel birbirinden muhteşem iki hediyede sizi bekliyor...
.
Özel grafikleri, sade anlatımı, kolay okuyuşu sayesinde bu kitap ile Kur'an harflerini, harekeleri, tecvid kaidelerini, namaz surelerini, duaları ve namaz hakkında tüm bilmek istediklerini bulabilirsiniz.
 
 
OKUDUKÇA ANLAMAK, ANLADIKÇA YAŞAMAK İÇİN AKTİF DAĞITIMDAN RAHLE BOY 5'Lİ KUR'AN...

                   
             SUNUŞ

 
Yüce Allah’ın adıyla.
Her  türlü övgü, saygı ibadet yalnızca Onun hakkıdır.
Elçisi, habercisi, rehberimiz Muhammed Mustafa’ya selam olsun!
Getirdiği kitabı bizlere ulaştıran, açıklayan, anlatan, öğreten bilginlerimize, hocalarımıza Rabbimizin katına rahmet yağsın.
 
Elmalılı Muhammed Yazır’ın Hak Dini Kur’an Dili tefsirinde yer alan meal bölümüne kelime merkezli olarak her Arapça kelimeye karşılık gelen Türkçe kelime mealini aynı Arapça kelimenin altına yazdık. Bununla, okuyucunun Kuran-ı Kerim’in dünyasına daha yakından bakmasına yardımcı olmayı amaçladık.

Yöntem gereği, metne bağlı kaldık. Elmalılı’nın bazen Arapça cümle yapısına göre meal yaptığı ayetleri, Türkçe cümle yapısına göre anlamlandırdık. Müfessir, kelimelere çok güzel Türkçe karşılıklar verirken bazen de Arapça kelimeyi mealde olduğu gibi bırakmıştır. Bu durumlar, az değildir. Biz, bunların Türkçe karşılıklarını verdik. Elmalılı’nın kendi zamanında kullanılıp da günümüzde kullanılmayan kelime ve değimleri, bugünün kullanımına uygun hale getirdik.

Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla ayet, birleştirilerek sadeleştirildi. Ayrıca Allah’ın isimlerini, zamirlerin ilk harflerini büyük harfle yazdık. Bazen dipnotlarda, ayet veya kelimelerin açıklamasını yaptık. Müfessirin metne bağlılığından dolayı, kimi durumlarda kendisinin verdiği anlam yetersiz kaldığı için parantez içinde ilaveler yaptık. Bazen müfessirin meal kısmında verdiği anlamı değil de, tefsir kısmında verdiği anlamı tercih ettik. Hem meal, hem de tefsir bölümünde anlama açık olmayan yerlerin açıklamasında, Celaleyn tefsirinden yararlandık.
 
Bunlara ek olarak, kelimelerin sözcük anlamını değil, müfessirin verdiği anlamı verdik. Elmalılı, kim zaman metne çok bağlı kalırken, kimi zaman da çok rahat anlam verebilmektedir. Müfessir zaman zaman ayetleri mealen genişce anlamlandırmaktadır. Biz bu tür durumlarda, anlamı güçlendiren kelimeleri satır arası mealden siyah olarak bıraktık. Çok az yerde mealden karşılığı olmayan sözcükleri satır arası mealde siyah olarak bıraktık. Yerine zamir kullanmıştır. Biz bunlara bağlı kalmaya çalıştık. Kelimeleri birebir karşılama yolunu tercih etmedik. Örneğin edatları, ism-i mevsulleri (ilgi zamirlerini), bazen zaman zarflarını, ilgili olduğu kelimeyle birlikte verdik. İsim ve sıfat tamlamalarını bütün olarak karşılamayı uygun gördük. Müfessirin birkaç kelimeye toplu anlama verdiği yerlerde, biz de kendini aynen izledik ve bunları bir bütün olarak karşılığını verdik.

Satır arası kelime mealini altına Arapça kelimenin Türkçe transkriptini (okunuşunu) yazdık. Kur’an-ı Kerim harflerinin bire bir Türkçe karşılığı bulunmamaktadır. Türkçe okunuş, Kur’an-ı Kerim’i kendi dilinden okurken nasıl okunduğu hakkında şüphe duyulduğunda yardımcı olması içindir. Kur’an-ı Kerim’i Türkçe yazılışından okumak, anlam değişikliğine neden olabilir. Bu nedenle Türkçe harflerde olmayan bazı özel karakterler kullanılmıştır. Bu karakterler her sayfanın altında belirtilmiştir.
 
Kur’an-ı Kerim’in usulüne uygun olarak okunmasını sağlamak yani tecvid kaideleri için hem Arapça harflerde, hem de Türkçe transkrip harflerinde renklendirmeler yapılmıştır. Bu renklendirmeler; Med, İdğam, İzhar, İhfa, vakf (durak) işaretleri gözetilerek renklendirilmiştir.
Kur’an-ı Kerim üzerine özenle hazırlanmış en kapsamlı bu çalışmamızda siz değerli okuyucularımızın katkılarını bekleriz.

Bu çalışma sırasında kendilerine neredeyse hiç zaman ayıramadığım eşime ve yeni doğan kızıma teşekkür ediyorum. Anlayışları olmasaydı, bu çalışmanın ortaya çıkması daha uzun zaman alacaktı.

Müfessirimiz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır’a ve diğer alimlerimize Yüce Allah’tan rağmet ve mağrifet dileriz. Gösterdiğimiz onca dikkat ve özene rağmen gözden kaçan noktaların düzeltilmesi bakımından mealimiz, okuyucularımızın katkısına açıktır.

Ancak Allah’a sığınır, ancak Ondan yardım dileriz. (  Aktif pazarlama kuranı kerim , kitap , 5 li kuranı kerim , beşli kuranı kerim , Aktif dağıtım kuranı kerim,  TV kuranı kerim , flash tv reklamındaki beşli kuran , Samanyolu tv kuranı kerim , aktif pazarlama kuran , televizyon reklamında çıkan kuran , 5li kuran, BEŞLİ KURANI KERİM )
 
Aktif Dağıtım Yayın 
Aktif Net Dağıtım Yayın Pazarlama ‘nın hazırladığı beşli tecvidli kuranı kerim kitabı nın tanıtımı bitti.
Diğer Özellikler
Stok KoduAkt 5 li R
MarkaAktif Ajans Yayın Dağıtım ve Pazarlama
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.