Bir Vicdan Uyanıyor Ahmet Lütfi Kazancı

Fiyat:
110,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,4) :
70,00 TL
Kazancınız 40,00 TL
Havale / EFT:
68,60 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap               Bir Vicdan Uyanıyor
Yazar              Ahmet Lütfi Kazancı
Yayınevi          Ensar Neşriyat
Kağıt  Cilt        2.Hamur - Karton Kapak
Sayfa  Ebat     274 sayfa - 14x20 cm, roman boy

 

Ahmet Lütfi Kazancı nın Bir Vicdan Uyanıyor kitabı nı incelemektesiniz.
Ensar Neşriyat Bir Vicdan Uyanıyor kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
Bir nesil yetişmiştir. Kültür ve teknikten bir parça nasibi vardır bu neslin. Ancak ahlak ve fazilet yönüyle, edeb ve terbiye itibariyle oldukça yoksuldur bu nesil.. Mazisini unutmuş, büyüklerinden aldığı her türlü manevî kıymeti içi sızlamadan harcamış bir mirasyedi durumundadır bugün o..

Zaman gelince baba da, oğul da silaha sarılmasını becermiştir. Şu fark ile ki: Biri Çanakkalede düşmanı hedef almış ve hürriyetini kurtarmış, şerefli bir istiklal mücadelesi vermiş, diğeri silahını öz vatanına çevirmiştir.

Kuru toprağa hayat verip oradan güller, sümbüller fışkırtan yüce Allah'ın rahmeti, nice ölü kalplere hayat vermiştir, nicelerine verecektir. Sonsuz kereminin bir neticesi olarak bu kitabımızı bir tek ferdin uyanışına sebep kılarsa maksat hasıl olmuş, mükâfât elde edilmiş demektir. Bundan ayrı ve başka bir iddianın sahibi olmadığımızı beyan ederek kitabımızı açıyor, samimiyetle okuyan dostlarımıza doğru yolda başarılar diliyoruz.


TAKDİM

Baştan sona kadar içtimai, ahlakî, çocuk terbiyesini ve aile saâdetini güzel bir şekilde işleyen bu eserin; büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum.

İslâm ahlakının temsilcileri bu konuda eser yazmanın veba­linden kaçınırken, meydanı din düşmanlarına bırakmanın veba­lini yüklendiklerini fark edemediler. Okullarda veya camilerde bir avuç inanmış zümreye dini esasları ve İslâm ahlakını telkin etmenin kafi geleceğini sandılar. Sinema, tiyatro ve basın yoluy­la seçilen konularda -bilerek veya bilmeyerek- birçok değerler yıkılırken bu tip eserler olduğu halde, dini ve ahlakî konulan işleyenlerin bu hususu görmezlikten gelmeleri olamaz.

Kıymetli meslektaşım ve arkadaşım Ahmet Lütfi Kazancı'nın bu boşluğu doldurmak için sarfettiği gayret takdire şa­yandır. Kaynana MÜNEVVER HANIM ve ÜVEY ANNE'den sonra okuyacağımız bu romanıyla bir değil pek çok vicdanın uyanması yolunu açmış bulunmaktadır. Kendisine bu yolda başarılar, okuyuculara gereği gibi istifadeler temenni ederim.

Mehmet YILDIRIM
Çorum İmam-Hatip Lisesi Müdürü


     BİR İKİ SÖZ

Köylerin tozlu yollarında, şehirlerin ahlak kontrolünden uzak caddelerinde koşup oynayan çocukların birçoğu, terbiye için kulakları burulmadan hayata atılma durumundadır. Ağız­larında her çeşitten küfür sakız gibi çiğnenir. Bir büyüğün kar­şısında bir bacağını diğerinin üzerine atarak sigara içmek onla­rın yüzlerinde kızartı meydana getirmez. Bu çocuklar, kendile­rini terbiyeli olmaya davet eden bir büyüğe sövmekten, hatta onu taş yağmuruna tutmaktan anlaşılmaz bir zevk ve heyecan duyarlar.1 Bunlar; günü gelince babasını dövmekten, hiçbir ahlak kuralı tanımamaktan gurur duyacak bir seviyesizliğin adayı olabilmek için ilk tahsillerini sokakta gören yavrulardır..

*

Bu satırların yazan Bursa'da, Heykel civarında, inişi ayrı, çıkışı ayrı bir merdiveni tırmanmakta idi.
Çıkış merdiveninden inmekte olan torunu ya­şındaki bir delikanlıya,
  • Şuradan insen olur mu?...
demek gibi bir cahillik yaptı. Pek tabii olarak cevabım da
 
  • Sana ne lan a...
şeklinde aldı.  (Not: Bu olay, kitabın yazılmasından otuz beş yıl sonra yaşanmıştır)Bir nesil yetişmiştir. Kültür ve teknikten bir parça nasibi vardır bu neslin. Ancak ahlak ve fazilet yönüyle, edeb ve terbiye itibariyle oldukça yoksuldur bu nesil.. Mazisini unutmuş, bü­yüklerinden aldığı her türlü manevî kıymeti içi sızlamadan harcamış bir mirasyedi durumundadır bugün o.. Bugün, baba ve oğulu yan yana getirip, "Bu genç şu atanın oğludur. Bu bayan, şu hanımefendinin kızıdır.." diyebilme imkanından o kadar mahrum bulunuyoruz ki..

Zaman gelince baba da, oğul da silaha sarılmasını becer­miştir. Şu fark ile ki: Biri Çanakkale'de düşmanı hedef almış ve hürriyetini kurtarmış, şerefli bir istiklal mücadelesi vermiş, di­ğeri silahını öz vatanına çevirmiştir.

Milletlere ahlak önderi olduğuna bütün insanlığın şahâdet ettiği Büyük Türk Milleti, ahlak yönüyle bugünkünden daha fazla bozulacak ve kendini kaybedecek mi? Yoksa yeni bir silki­nişle kendine gelecek, ben böyle değildim, böyle olamam., di­yebilecek midir?

Gün gelecek, bugünkü neslin içinden "Ben, tarihin asil ola­rak tanıdığı Müslüman Türk Milletindenim.." diyebilecek, aklın ve vicdanın hükmüne boyun eğecek, "Mert bir babanın oğlu, topuğunu yabancıya göstermemiş bir hanımın kızı"
olmayı benimseyecek insanlar yetişecek midir?!..

Keremi bol, nimeti sonsuz olan Yüce Allah'ın rahmetine olan inancımız, yurdumuza ve Milletimize olan sevgimiz ve bağlılığımız; bu milletin eski asaletine dönmesi, şeref ve şan dolu yaşayışını tekrar yaşaması ümidi ile dolmamıza sebep olmaktadır.

"De ki, ey Mülkün sahihi Allah; Sen mülkü kime dilersen ona verirsin. Mülkü, kimden dilersen ondan alırsın. Kimi dilersen, onun kadrini -şan ve şerefini yükseltir, Kimi dilersen onu alçaltırsın. Hayır ve her türlü iyilik sadece senin elindedir. Şüphesiz ki sen her şeye hakkıyla Kadirsin. Geceyi gündüzün içine koyarsın, Gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diri çıkarırsın, diriden ölü çıkarırsın. Sen kimi dilersen ona sayısız rızık ve nimet verirsin."2

*

Kuru toprağa hayat verip oradan güller, sümbüller fışkır­tan yüce Allah'ın rahmeti, nice ölü kalplere hayat vermiştir, nicelerine verecektir. Sonsuz kereminin bir neticesi olarak bu kitabımızı bir tek ferdin uyanışına sebep kılarsa maksat hasıl olmuş, mükâfât elde edilmiş demektir. Bundan ayrı ve başka bir iddianın sahibi olmadığımızı beyan ederek kitabımızı açıyor, samimiyetle okuyan dostlarımıza doğru yolda başarılar diliyo­ruz.

Ahmet Lütfi KAZANCI

Âl-i İmran suresi, 3/ 26,27
 
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055623852
MarkaEnsar Neşriyat
Stok DurumuVar
9786055623852
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.