Büyük Cevşen Arapça 6764 Orta Boy Sadece Arapça Metin Yeni Asya

Fiyat:
230,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,8) :
150,00 TL
Kazancınız 80,00 TL
Havale / EFT:
145,50 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             Büyük Cevşen Celcelutiye İlaveli Sadece Arapça Metin

Derleyen       Bediüzzaman Said Nursi
Yayınevi        Yeni Asya Neşriyat
Kağıt Cilt       Şamua kağıt - Vinleks Plastik cilt
Sayfa  Ebat    238 Sayfa - 14.5x20 cm. Orta Boy
Yayın Yılı       2018 - 2 Renk,  Bilgisayar Hatlı, Kolay okunuşlu
KOD               
6764Yeni Asya Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi Büyük Cevşen adlı kitabı incelemektesiniz.
Celcelutiye ilaveli Büyük Cevşen kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2Büyük Cevşen 
Orta Boy
Celcelutiye İlaveli

 
Orijinal adı “Hizb-ü Envâril Hakaiki'n Nuriye” olan eser, Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin bizzat bir araya getirerek tanzim ettiği ve kendisinin günlük evrad halinde okuyup başkalarına da okumalarını ehemmiyetle tavsiye ettiği çok yüksek, kıymetli ve tesirli duaları ihtiva eden bir münacat hazinesidir.

Eserin başlıca bölümleri şunlardır:

Yâsin, Fetih, Rahman, Mülk, Nebe’ sureleri ile Haşir ve Bakara surelerinin son kısımları

Hatim Duası

Cevşenül Kebir: Cebrail’in (as) Peygamber Efendimize (asm) bir savaş esnasında getirdiği, “Zırhı çıkar ve bunu oku” dediği, bin bir esmâ-i İlâhiye ile Cenab-ı Hakkı tavsif eden, marifetullahta emsalsiz ve yetişilmez bir münâcât-ı Nebevîdir.

Evrad-ı Kudsiye: Şâh-ı Nakşibend Hazretlerinin kudsî bir evrâdıdır ki, âlem-i manada Hz. Peygamber’den ders almış.

Delâili'n-Nur: Peygamber Efendimize (asm) salâvat-ı şerifelerin bulunduğu, şefaat-i Nebîye vesile olacak zengin bir dua hazinesidir.

Sekîne: Huzur-u Nebevîde iken Hz. Cebrail’in (as) getirdiği ve Hz. Ali’nin (ra) kucağına bıraktığı, Cenab-ı Hakkın altı ism-i a’zâmını ve on dokuz harfli on dokuz ayeti ihtiva eden (on dokuz defa okunması tavsiye edilen) sırlı bir dua.

Münacatü'l-Veyse'l-Karanî: Veyse’l-Karânî hazretlerinin esma-i hüsna ile yaptığı meşhur bir münacat.

Dua-i Tercüman-ı İsm-i Azam: Esma-i İlâhiye içerisinde manaca en câmî olan isimlerle İsm-i A’zam’ı tercüme eden ve her isimle Cehennem azabından Allah’a sığınılan, sabah ve ikindi namazlarının tesbihatında okunan ehemmiyetli bir dua metnidir.

Dua-i İsm-i A'zam: Cenab-ı Hakkın en a’zam isimleriyle yapılan, öğle-akşam-yatsı namazlarının tesbihatında tekrar edilen bir dua.

Münacatü'l Kurân: Osman’ın (ra) Kur’ân’ın ayetlerinin sarih lafızlarıyla yaptığı, ümmete yadigâr olarak bıraktığı bir emsalsiz bir eserdir.

Tahmîdiye: Bediüzzaman Hazretlerinin “Şukrun en geniş ve en yuksek mertebesini ihâta eden ve bende çok defa maddî ve mânevî hastalıkların bir nevi şifâsı” dediği, “İsm-i Âzam ile dokuz âyât-ı uzmâyı içine alan ve on dokuz defa şukur ve hamdi âzamî bir tarzda ifâde eden”, “azametli ve geniş bir tahmidnâme ve teşekku?rnâme ve Sekîne’deki Esmâ-i Sittenin muazzam ve yeni bir dersidir”.

Hülasâtü'l Hülâsa: Bediüzzaman Hazretlerinin “Kâinat kitabının Tevhid dili ile kısaca bir okuması”, “Kelime-i Tevhidin feyizli bir tezahuru?” olarak tavsif ettiği, Ayetu’l-Kubra’nın hülâsatu’l hülâsası” olarak nitelediği ve “Ara sıra, bazı vakitte mu? tefekkirâne okunsa guzel olur, îmâna kuvvet verir.” dediği bir hizbdir.

Tazarru ve Niyaz: Esma-i İlahiye, Kur’ân, Hz. Peygamber ve sâir enbiya, melâike gibi, Allah indinde makbul sayılanların şefaatçi olarak zikredildiğitevbe-istiğfar ile yapılan ehemmiyetli dualardır.

Celcelutiye Kasidesi: Aslı vahiy olan, Hz. Peygamber’in Hz. Ali’ye yazdırdığı ve onun da sonra nazmettiği, İsm-i Azâmla beraber câmî manalar taşıyan bir duayı şeriftir ki, İmam-ı Gazalî “Dünya ve ahiret hazinelerinden bir hazinedir.” demiştir.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789755256764
MarkaYeni Asya Neşriyat
Stok DurumuVar
9789755256764
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.