Celaleyn Tefsiri Metin ve Tercümesi, 2 Cilt YASİN

Fiyat:
800,00 TL
İndirimli Fiyat (%45) :
440,00 TL
Kazancınız 360,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap              Celaleyn Tefsiri
Yazar             Celalüddin el-Mahalli - Celalüddin es- Suyuti
Hazırlayan     Okan Kadir Yılmaz, Orhan Ençakar
Yayınevi         Yasin Yayınları
Kağıt - Cilt      Sarı Şamua - Lüks 2 Cilt
Sayfa - Ebat   1.210 Sayfa - 17x24 cmCelalüddin el-Mahalli tarafından yazılan 2 Cilt Celaleyn Tefsiri adlı kitabı incelemektesiniz.
Celaleyn Tefsiri Kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 

Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
        ÖNSÖZ
 
Hamd alemlerin Rabbi olan Allah’a, salat ve selam onun kulu ve Rasulü olan Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa, ailesi ve ashabı üzerine olsun.
 
İlgililerinin yakinen bildiği üzere tefsir kitapları içerisinde Celaleyn Tefsiri nin ayrı bir yeri vardır. Celaleyn in, çok veciz bir tefsir olmasına rağmen Kuran kelimelerinin manaca kendilerine en yakın sözcüklerle açıklaması herhalde onun en mühim özelliği olsa gerek. Bu sebebledir ki tarih boyu medreselerde ilk okutulan tefsir kitabı olarak kabul görmüş ve Allah’ın sözünün mücmelen manasını öğrenmek isteyenler için hep ilk müracaat kaynağı oluşmuştur.

Eski yeni hemen bütün İslam alimleri gerek derslerinde gerekse telif çalışmalarında ayetlerin mana ve tefsiri söz konusu olduğunda Celaleyn den daima başucu kitabı gibi faydalanmışlardır. Buna misal olarak bir önceki asrın değerli alimlerinden merhum Ömer Nasuhi Bilmen Efendinin meal ve tefsirine Celaleyn birinci derecede kaynaklık ettiğini kolaylıkla söyleyebiliriz.
 
Arz ettiği bu ehemmiyete ve çevreden gelen taleplere binaen yayınevimiz bir müddet önce Celaleny tefsirini kelime anlamlı olarak tercüme ettirmeye niyetlenmişti. Tevfik-i ilahi refikimiz oldu ve bugün elinizde tuttuğunuz işbu kitapla niyetimiz hayırlı neticesini verdi. Cenabı Allah’a hamd olsun. (  
Celaleyn Tefsiri , Celalüddin el-Mahalli, Celalüddin es Suyuti , Talha Alp , Yasin Yayınları , celaleyn tercümesi , 2 cilt )
 

YASİN YAYINEVİ


2 Cilt Celaleyn Tefsiri kitabı nın tanıtımı sona erdi.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055719518
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
9786055719517
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.