• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Çingene, Emine Şenlikoğlu

   Çingene, Emine Şenlikoğlu
   Çingene, Emine Şenlikoğlu
   Görsel 1
   Görsel 2
   Fiyat:
   23,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,5) :
   13,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   13.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
           Stoktan Kargo

   Kitap             Çingene
   Yazar            Emine Şenlikoğlu
   Yayınevi        Mektup Yayınları
   Etiket Fiyatı   23 TL
   Kağıt  Cilt      2.Hamur - Karton Kapak
   Sayfa  Ebat   269 sayfa  -  13,5x19,5 cm
   Yayın Yılı       Yayın 1996,  Baskı 2008
   ISBN              9789756717295

    
   Emine ŞENLİKOĞLU çin işkencesi adlı kitabını incelemektesiniz. Mektup Yayınları çin işkencesi romanı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

     
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
   Ortada bir zulüm varsa, o zulmün kalkması için, herkes üzerine düseni yapmalıdır.
   Bu yüzden ben de, bütün gayretimle elimden gelenin bir kısmını yerine getirdim.
   "Çingene" denilen kardeşlerime ilk görevimi yaptım.
   Şahid ol Yâ Rab! Bana senin şahidliğin yeter.        çin işkencesi emine şenlikoğlu

   Çingene'nin yazılış hikâyesi taa çocukluğumda başlar.
   Romanda yazdım ama burada da deyineyim.
   Çocukluğumda ailece gece yarısı yolda kaldık.
    
   Emine Şenlikoğlu - 30/04/2007
    
    
   Çingenenin yazılış hikayesi taa çocukluğumda başlar. Romanda yazdım ama burada da değineyim.

   Çocukluğumda ailece gece yarısı yolda kaldık. Kar diz boyunu aşıyordu. Köyümüzün yolunu bulmamız mümkün değildi. Bize en yakın köye “Çingene köyü.” derlerdi. Bu köyde Çingene olmayan asil romanlar vardı. O köye gidilmeye karar verildi. İsterse verilmesin, donmamıza az kalmıştı.

   Yanımızdaki kadınlardan biri, “Ayy onların evinde nasıl yatarız, pistirler, yorganları bitlidir... Ya bizim paralarımızı çalarlarsa... Hem zaten bizi içeri almazlar ki gibi sözlerin ardı arkası gelmedi.

   Bir ahşap evin kapısını çaldık... Bize kapıyı açan kadının candan ilgisiyle karşılaştık. İçeri bir girdik ki ev mis gibi temizlik kokuyor. Bize bir hizmet bir ilgi... Yemek... Tertemiz yorganlar... Romanların aleyhinde konuşan o gece nasıl yer üstünde kaldı bilmem. Gözlerim kadını yazdım zaten.

   Yıllar sonra İstanbul’a geldik. Önce Çağlayan’da yaşadık, yıllar sonra Kasımpaşa’ya taşındık. Kasımpaşa’da “Çingene” denilen Hazreti Adem’in öteki torunlarından komşularımız vardı. Gerçekten Romanların bazıları Çingeneleşmiş. Ama öyle Romanlar da var ki, asilliği, dürüstlüğü bizden farklı değil. Ne de olsa, aynı Adem’in torunlarıyız.

   Benim anlayışıma göre, çingenelik sıfattır ırk değildir. Ben istersem çingene olabilirim fakat Roman olamam. Çünkü ırkımı değiştiremem, ama karakter yapımı değiştirebilirim. Çünkü karakter külterel birikimle oluşur. Fakat öyle asil öyle dürüst, öyle güzel ahlaklı Romanlar tanıdım ki, içlerinde çoğumuzun hayran kaldığı kendi ırkımızın bazılarından çok daha üstünler dahi vardı. İçlerinde bizden çok daha asillerine rasladım. İçlerindeki hırsız, yüzsüz, kaptı kaştıcılar var diye her ırkın bütün insanlarının bu kadar hakaret görmesi benim canımı çok sıkıyordu. Üzülüyordum... Mutlaka bir şeyler yapmalıydım.

   Karar verdim, Kasımpaşa’da oturan Roman çarşafla kapanan ve kapandıktan sonra çok hakaretler gören, kapanmadan önce dansözlük yapan hanımın hayatını roman yapacaktım. Dansöz olduğu dönemlerde, “Sen çingenesin.” diyen olmamış ona. Fakat kapandıktan sonra kendi ailesi bile “Çingenelere döndün.” demeye başlamış.

   İslâm’a dönüş yapan herkes, ilk dönemlerinde dik duruşlu vakur olur ama asla burnu dik olmaz. Ne varki, o izzetin habercisi dik duruşu herkes başaramaz. Bırakın duruşu, yırtmaçlı etek bile giyerde, yinede kendisini tavizsiz görür. Bahsettiğim hanım ilk yıllar çok iyiydi. Hayatını da dinledim. Araştırmalarımı da yaptım. Anlattığı her şey doğruydu. Fakat birgün şöyle birşey söyledi. “Yaşasın be, demek İslâm’ı yolda da şöhret olmak varmış. Romanım yazılınca şöhret olurum.” işte bu sözle film koptu.

   Şöhret hastalarından... Şöhret uğruna İslâm’ı kullananlardan nefret ederim. Anında onun romanını yazmaktan vazgeçtim.

   Aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum Serpil Özkasap’la tanıştım. Mücahid ruhluydu. İhlaslı bir dönüşü olmuştu. Onun hayatına Kasımpaşa’da tanıdığım arkadaşın hayatını monte ederek, Romanların çilesini dile getirdim. “Çingenesin diye sınıftan koğulan çocuklardan, çingene gelini diye horlanan gencecik masum kızlara, kadınlara kadar çok önemli konuları işledim. Ve de çingene ırkı konusunda araştırma yaptım. Bu kitabı kim okursa okusun beyninde beyaz devrim olacaktır.

   Çingene romanımın yazılış hikayesi insanlık hikâyemle bağlantılı efendim
   .  ( çingene, emine şenlikoğlu, mektup yayınları, çingene romanı, çingene kitabı, gençlik romanları, çingene, EMİNE ŞENLİKOĞLU kitapları, emine şenlikoğlu romanları )


    
   mektup yayınları emine şenlikoğlu çingene adlı romanı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756717295
   MarkaMektup Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789756717295
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.