Çocuk Kalbi

Fiyat:
24,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,5) :
15,00 TL
Kazancınız 9,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap            Çocuk Kalbi  
Yazar           Edmondo De Amicis    
Yayınevi       Araf Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton Kapak
Sayfa Ebat   242 Sayfa , 13x19 cm.
Yayın Yılı      2015
ISBN             9786059078078    
 

Edmondo De Amicis Çocuk Kalbi kitabını incelemektesiniz.    
Araf Yayınları Çocuk Kalbi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


Çocuk Kalbi
 
Çocuk Kalbi, dünyanın en sevilen ve en çok okunan çocuk romanlarından biridir, ilköğretim çağındaki bir İtalyan öğrencinin, bir yıl boyunca tuttuğu günlükten yola çıkarak bu romanı kaleme alan Edmondo De Amicis, çocuk edebiyatının unutulmazları arasında yerini almıştır.

Sevginin, dostluğun, paylaşmanın ve insan olmaya dair en sıcak duyguların dile geldiği Çocuk Kalbi, her çocuğun mutlaka okuması gereken bir klasiktir.

 
Geleceğe erdemli, dürüst ve sevgi dolu bir kuşak bırakma sorumluluğu duyan ebeveynler de çocuklarına bu kitabı okutmalıdır.
 
ARAF YAYINLARI


Okulun da bir anadır çocuğum. Sen daha konuşmayı bile öğrenmeden oraya gittin; şimdiyse terbiyeli ve bilgili bir çocuk haline geldin...

Yazar, dünyanın en sevilen ve en çok okunan çocuk romanlarından Çocuk Kalbi'ni İtalya'nın Torino şehrinde ilkokul üçüncü sınıfa giden Enrico isimli bir çocuğun günlüğünden esinlenerek oluşturmuş.

Enrico'nun ilkokuldaki günlük anılarını ve ayda bir çocuklara vatanseverlik aşılayan hikayelerin yer aldığı kitap çocuk diliyle yazılmış. Enrico'nun sınıfını, öğretmenlerini, okul arkadaşlarını, mahallesini ve yaşadıklarını okurken ilkokul zamanlarınıza gideceksiniz. 

Enrico'nun anne ve babası bilinçli birey sorumluluğuyla iyi bir çocuk yetiştirmek için mücadele ediyor, kitap aralarında çocuğuna bazı konularda doğru ve yanlışlar hakkında bilgiler veriyor.

Kitabın en sonunda Enrico'nun okulun son gününde annesinden aldığı mektupta şunlar yazıyor:

"Bir eğitim yılı daha bitti...Baban işleri yüzünden Torino'dan ayrılmak zorunda  ve elbette biz de onunla gideceğiz... Sonbaharda taşınıyoruz buradan. Gittiğimiz yerde başka bir okula kayıt ettireceğiz seni.... O halde, sen de sevgini yanında götür ve bütün arkadaşlarına içtenlikle veda et. Onlardan kimileri acı günler görecektir. Ana-babalarını kaybedebilirler. Kimilerinin gencecik yaşta ölmeleri de bir olasılık. Bazıları savaşlara girecekler, dürüst aile reisleri olacaklardır. Adlarını tarihimizin şanlı sayfalarına yazdıracaklar bile çıkacaktır... Bu yüzden, sen de onlara sevgiyle veda et. Okulun da bir anadır çocuğum. Sen daha konuşmayı bile öğrenmeden oraya gittin; şimdiyse terbiyeli ve bilgili bir çocuk haline geldin..."

Sevginin, dostluğun, paylaşmanın ve insan olmaya dair en sıcak duyguların yer aldığı bu eseri hem sizin hem de çocuğunuzun mutlaka okumasını tavsiye ediyorum...

Çocuk Kalbi 
Edmondo de Amicis 
Araf yayınları
Yorumlayan İsrafil BARAN

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059078078
MarkaAraf Yayınları
Stok DurumuVar
9786059078078
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.