Çocuklar Allah ı Sorduğunda Özkan Öze

Fiyat:
110,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
66,00 TL
Kazancınız 44,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap              Çocuklar Allah ı Sorduğunda
Yazar             Özkan Öze
Yayınevi         Uğurböceği Yayınları
Kağıt  Cilt       2.Hamur,  Karton kapak cilt
Sayfa  Ebat    200 sayfa,  13.5x21 cmÖzkan Öze Çocuklar Allah ı Sorduğunda kitabı nı incelemektesiniz.   
Uğurböceği Yayınları Çocuklar Allah ı Sorduğunda kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2İlk kez okuyucularımın anne, baba ve öğretmenlerine hitap edecek olmamdan eminim asıl okurlarım hiç hoşlanmayacaklardır. Ama ben onlarla olan sohbetime kısa bir ara verip, biraz da sizinle konuşmak istiyorum...

Çok büyük bir iddiam yok, bunu baştan söyleyeyim. Ama çocuklar Allah’ı sorduğunda, eli ayağına dolaşmayacak kadar tecrübem ve “Sen henüz çok küçüksün, böyle konuları anlamazsın!” diyerek ortalıktan sıvışmayacak kadar da cesaretim var...


Yazarımız Özkan ÖZE, minik okurlarımızın yakından tanıdığı bir isim. Şu Acayip Şeyler, Merak Ediyorum, Dersimiz Amentü gibi seri kitapların yazarı. Tarık Uslu ismiyle de çeşitli kitapları yayınlanmış bir yazarımız.

Yazarımız kâinat kitabını çocuklara çocukların ilgisini çekecek bir üslupta sunuyor. Karıncayla, ağaçla, gökyüzüyle, hücreyle çocukları buluşturuyor. Tarif verir gibi kitabi bilgiler vermiyor. Kendine has üslubu da çocuklar arasında gayet iyi takip ediliyor. Her çıkan yeni kitabı meraklıları tarafından hemen okunuyor. Çocuklara kader’i anlatıyor mesela. Kaderi Merak Ediyorum kitabını okuyan bir çocuk, kaderle ilgili sorduğu ya da soracağı soruların cevabını buluyor.

Yazarımız çocuklarımıza Allah’ı, Peygamberimizi, Kuran-ı Kerim’i, Melekleri ve diğer imani kavramları sevdirmeye çalışan biri.

Çocuklar Allah’ı Sorduğunda kitabı büyükler için hazırlanmış bir kitap. Çocuğumuz Allah ile ilgili sorular sorduğunda çoğumuz cevap vermekte zorlanırız. Ya klasik cevaplar verir geçiştiririz ya da hiç cevaplamadan yaşının küçüklüğünü bahane eder yanımızdan uzaklaştırırız. Hâlbuki kendini Yaratanı merak eden bir çocuğumuz var. Ne mutlu bizlere.

Bu kitapta çocuklarımıza Allah Teâlâ şöyle şöyle anlatılar tarzında cümleler yok. Yazar bizlerin ilk önce çocukları anlamamızı, o soruları sorduran sebeplerin neler olduğunun araştırılmasını, çocuklarımızı tatmin edecek cevaplar vermemizi dert edinmemizi istiyor özetle.

Özkan Öze de bunu şöyle ifade ediyor: “ … Size Akdeniz usulü levrek buğulama tarifi verir gibi tarifler vermeyeceğim. “Çocuğunuz ‘Anne ben Allah’ı neden göremiyorum?’ diye sorduğunda ona şöyle cevap verin, iki nokta üst üste…” diye başlayan hiçbir bölüm bu kitapta olmayacak. Bu ve buna benzer pek çok sorunun cevabını, doğrudan çocuklarla konuştuğum başkaca kitaplarda uzun uzun anlattım zaten… Şimdi ise sizinle konuşuyorum ve bu kitapta yapmaya çalıştığım şey, çocukların Allah hakkında sordukları sorulara cevap vermek değil; çocuklar Allah’ı sorduğunda onları anlamaya çalışmak!”

Kitabı okurken bir cümle beni çok etkiledi: “Yaratılanlardan uzak kalmak, bizi Yaratandan uzaklaştırdı.” Bu cümleyi tekrar tekrar okudum. Bir daha, bir daha… Çok yerinde bir tespit.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059548403
MarkaUğurböceği Yayınları
Stok DurumuVar
9786059548403
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.