Delilleriyle İslam İlmihali ERKAM

Fiyat:
650,00 TL
İndirimli Fiyat (%35,4) :
420,00 TL
Kazancınız 230,00 TL
Havale / EFT:
407,40 TL
117,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap             Delilleriyle İslam İlmihali
Yazar            Prof. Dr. Hamdi Döndüren
Yayınevi        Erkam Yayınları
Kağıt Cilt       1.Hamur - Ciltli
Sayfa  Ebat   927 Sayfa - 17x24 cm

 

Erkam Yayınları Prof. Dr. Hamdi Döndüren  tarafından yazılan Delilleriyle İslam İlmihali adlı kitabı incelemektesiniz.
Delilleriyle İslam İlmihali kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


 
            Yeni  Baskının Önsözü
 
İlk baskısı 12 yıl kadar önce yapılan bu ilmihal kitabımızın, bu süre için­de çeşitli konulan ile ilgili olarak, okuyucudan ve dışardan pek çok soru ve ye­ni konular bize ulaştı. Ayrıca gerek konuların Fakülte derslerinde sürekli geli­şen ilim çalışmaları içinde yeniden ele alınması, gerekse toplumun ilgisinin belli alanlarda yoğunlaşması yüzünden, eserin yeni baştan elden geçirilmesi ve güncelleştirilmesi gerekiyordu. Diğer yandan konuların ana kaynaklara da­yanarak yeniden incelenmesi, vahiy ve sünnetle olan bağlantıların daha da güçlendirilmesi gerekiyordu.
 
Bu sebeple, "Delilleriyle İslâm ilmihali"  kitabımızı, yeni baştan gözden geçirerek geliştirmeyi uygun bulduk. Bu arada önceki baskıda yer almayan "selefîlik", "bid'atçı sayılan inanç mezhepleri", "tasavvuf ve İslâm'daki yeri", "ön­ceki peygamberlere verilen bazı mucizeler", "Hz. Muhammed'in peygamber olduğunu gösteren mucizeler", "kabir ziyareti", "mübarek gün ve geceler", ze­kât ve hac konusunda günlük ihtiyaçlara göre yeni bir düzenleme gibi pek çok yeni konu ve yenilikler esere girmiştir.
 
Eserde, D.İ. Başkanlığının 15-18 Mayıs 2002 tarihinde İstanbul Tarab-ya Oteli'nde düzenlediği "Güncel Dini Meseleler" istişare toplantısında ittifak­la veya büyük çoğunlukla kabul edilen ve sonuç bildirgesine giren ilkeler de dikkate alınmıştır.
 
Son bölümde günlük hayatla ilgili helâl-haram, aile ve ticaret meseleleri gibi ağırlıklı konulara, toplumun ihtiyaçları dikkate alınarak yeni sorular eklen­miş ve büyük ölçüde güncelleştirilmiştir.

Eserde yer alan âyet ve hadis delilleri kaynaklarından yeni baştan kont­rol edilmiş, eser yeni ilâve ve çıkarmalarla zenginleştirilmiştir. Delillerin güçlü olanı ile zayıf olanı ayırt edilmiş, metin içinde veya dipnotta bu konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Eserin hazırlanışında Hanefî mezhebi esas alınmakla birlikte, önemli yerlerde diğer fıkıh mezheplerinin görüşlerine de yer verilmiş, deliller karşılaştırılarak okuyucuya ve amel edecek olan mü'minlere ufuk zenginliği kazandırılmak istenmiştir.
 
İslâm Yüce Allah'ın insanlık âlemine son çağrısı olduğu için evrensel ni­teliklidir ve zorlukların yanında insanın gücüne göre kolaylıklar da getirmiştir. Kuranı Kerîmde, "Allah din konusunda üzerinize hiç bir güçlük yükle-medi.."7 "..Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez.:' 8 buyurulur. Hz. Peygamber de, valilik görevi verdiği iki sahâbiye, "kolaylaştırın, zorlaştırma-yın, müjdeleyin, nefret ettirmeyin." 9  buyurmuştur. İslâm'ın bu genel ilkesini de dikkate alarak konuların azimetleri yanında ruhsat ve kolaylık yanı varsa bun­ları da sunmaya çalıştık. Başka bir ifadeyle takva ile fetvayı birleştirmeyi he­defledik.
 
Eserin, üniversite öğretim elemanı ve öğrenci camiası yanında, müftü, vaiz, din görevlisi, Kur'an kursu öğreticileri ve din bilgisi öğretmeni gibi uygu­lamanın içinde bulunan meslektaşlarımıza, islâm'a ait temel bilgileri, ibadet konularını ve önemli güncel meseleleri öğrenmek isteyen araştırıcılara yarar­lı olacağı kanaatindeyiz.

Eserin tashihinde yardımcı olan İslâm Hukuku asistanlarımızdan Araş. Gör. M. Salih Kumaş'a ve bu çalışmalarımızda bizi teşvik eden Erkam Yayı-nevi'nin mensubu değerli dostlarımıza teşekkür ederim.
 
Çalışma bizden başarı Yüce Allah'tandır. Biz, islâm'ın bir bölüm hüküm­lerini, O'nun rızasına en yakın gördüğümüz bîr örgü içinde sunmaya çalıştık. Eksik ve kusurlarımız için sizlerden uyarı ve Cenâb-ı Hak'tan da bağışlanma dileriz. En doğrusunu Allah bilir.  ( hamdi döndüren kitapları , Delilleriyle İslam İlmihali , Prof. Dr. Hamdi Döndüren , Erkam Yayınları , hamdi döndüren kitapları , 2015 baskı, islam ilmihali hamdi döndüren )Prof. Dr. Hamdi DÖNDÜREN
1 Eylül 2003- Bursa


7.  Hac, 22/78.
8.  Bakara, 2/185.
9.  Buhârî, Edeb, 80, Megğzî, 60; Müslim, Cihâd, 4, 5, Eşribe, 71; Ebû Dâvûd, Edeb, 17,
Erkam Yayınları Prof. Dr. Hamdi Döndüren Delilleriyle İslam İlmihali adlı kitabı incele diniz.

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789756736142
MarkaErkam Yayınları
Stok DurumuVar
9789756736142
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.