Dört Büyük Halife Hayatı Serisi, Ahmet Lütfi Kazancı 4 Cilt SET ENSAR

Fiyat:
850,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,1) :
560,00 TL
Kazancınız 290,00 TL
Havale / EFT:
543,20 TL
156,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap               Saadet Devrini İzleyenler Serisi, Dört Halife Hayatı
Yazar              Ahmet Lütfi Kazancı
Yayınevi          Ensar Neşriyat
Kağıt - Cilt       2.Hamur kağıt,  Karton Kapak Cilt
Tür                  Biyoğrafi, Roman türü anlatım, akıcı bir uslup
Sayfa Ebat      2.004 sayfa - 15.5x21.5 cm         Ensar Neşriyat Saadet Devrini İzleyenler Serisi Dört Büyük Halife Hayatı kitap seti incelemektesiniz.
Ahmet Lütfi Kazancı Dört Büyük Halife Hayatı kitap serisi hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


  Dört Büyük Halife Hayatı, Saadet Devrini İzleyenler Serisi, Ahmet Lütfi kazancı


    İlk ve Büyük Halife Hz. Ebubekir (r.a.)
 
Efendimizin arkadaşları denilince ilk akla gelen Hz. Ebû Bekirdir. O, Hatemül-Enbiya vel-Mürselin Efendimizin en yakın, en sevgili, en vefalı arkadaşıdır. Bu arkadaşlık Nübüvvet görevinin verilmesinden yıllarca evvel, en samimi ölçüler içinde başlamış, vefanın ve sevginin en güzel örnekleriyle devam etmiştir.

Bu iki arkadaştan birinin en belirgin lakabı el-Emîn (güvenilir insan) dır, diğerinin ki ise es-Sıddîk tır yani pek doğru insan.
 
   Adil Halife Emirül-Müminin Hz. Ömer (r.a.)
 
Küfrün bataklığına alabildiğine saplanmış sonra imanın kemal derecelerinin zirvesinde mekan tutup otağını kurmuş haksızlığın karşısında çelikten bir duvar gibi durmasını bilen, kusuru hatırlatıldığı zaman tereddüt etmeden dönen ve kusurundan dönmeyi kendisi için bir şeref bilen büyük Halife Hz. Ömer'i gereği gibi anlatabilme imkanı yok gibidir.

Bununla beraber elden geldiği kadarıyla onun değerli hayatından bir kısım kesitler vererek sizlere İslam'ın büyük ve adil halifesi Hz. Ömer'i (r.a.) takdim ediyoruz.
 
   Şehit Halife Emirül Müminin Hz. Osman (r.a.) 
 
 
İslam Tarihi'nin, yazılması ve kabul edilmesi en zor olan devirlerlerinden biridir Hz. Osman dönemi. Çünkü ondan önceki iki Halife devrinde olaylar, günden güne müspet anlamda gelmiştir. Bunların anlatılması da kabul edilmesi de kolaydır.

Fakat üçüncü halife Hz. Osman döneminde işler tersine dönmüştür. İstenmeyen, kabul edilmesi güç olan olaylar birbirini takip etmiş kesin olan netice ise rüyada görmeye bile tahammül edemeyeceğiniz acı ve üzücü olaylar birbiri ardınca gelişmiş Rasulullah Efendimiz'in (s.a.v) şehtinde, Rasulullah (s.a.v) efendimiz'in Halifesi olan zat, bir ayı aşan uzun bir süre evinde kuşatma altında tutulduktan sonra şehid edilmiş Medine halkı ise bu olaya adeta seyirci kalmıştır...
 
 
    Talihsiz Halife Emirül'l-Müminin Hz. Ali (r.a.)
 
Hulefa-i Raşidin olarak bilinen dört halifenin en talihsiz ve başı en kavgalı olan şüphesiz Hz. Ali'dir. Hz. Osman'ın şehit edilmesiyle başlayan olaylar, Hz. Ali devrinde gelişerek devam etmiştir. İç savaş başlamış, her biri aynı kıbleye yönelen, aynı Peygamber'in ümmeti olan on binlerce insan öldürülmüştür.

Ölen insanların yakınları, ölenlerin ardından ağlarken, onların Bedir ve Ulud şehitleri gibi, Yermuk ve Kadisiyye kahramanları gibi cennete gittiklerini düşünebilme imkanı bulamamışlardır. Çünkü muharebe meydanında kılıç kılıca birbirine saldıran insanların hepsi de Mü'min ve Müslümanlardırlar.  ( Saadet Devrini İzleyenler Serisi , Dört Büyük Halife Hayatı kitap seti , dört halife hayatı kitap , Ahmet Lütfi kazancı halifeler hayatı , dört halife hayatı  )
 


Ensar Neşriyat Ahmet Lütfi Kazancı Dört Büyük Halife Hayatı kitap serisi ni incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok KoduEns Dört Hal
MarkaEnsar Neşriyat
Stok DurumuVar
Ens Dört Hal
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.