En Sevgiliden Uzanan Dallar 2

Fiyat:
65,00 TL
İndirimli Fiyat (%46,2) :
35,00 TL
Kazancınız 30,00 TL
Aynı Gün Kargo


Kitap            En Sevgiliden Uzanan Dallar 2

Yazar           Nureddin Yıldız
Yayınevi       Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

Sayfa Ebat   159 sayfa , 11x19,5 - Roman Boy
Yayın Yılı      2017

 

Tahlil Yayınları En Sevgiliden Uzanan Dallar 2 kitabı nı incelemektesiniz.    
Nurettin Yıldız En Sevgiliden Uzanan Dallar 2 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.


En Sevgiliden Uzanan Dallar 2

Bu kitap dizisi, hayatını hadisler çer­çevesinde yaşamak ve hadis ezberle­mek isteyenler için bir kılavuz niteli­ğindedir.
Kitapta, Sünnet paydalı bir hayat için akla takılan birçok soruya cevap mahiyetindeki hadisi şerifler Nureddin Yıldız Hoca tarafından derlenmiştir.

Münafık bir kimse nasıl tanınır?
Helak eden yedi şey nedir?
Gecenin zifiri karanlığında Müslüman'ın hâli nicedir?
Kabir azabı var mıdır?
Vücut temizliği hakkında Peygamber aleyhisselamın tayini nedir?
Şefaate vesile olan dua nedir?
Erkeğin kör olması, namaz için mescide gelmesine engel midir?
Zekâtını vermeyen zenginin hâli kıyamet günü nicedir?
Meleklerin bereket duasından kimler nasibini alır?
Ticarette Allah'ın rahmetine erişenler kimlerdir?


 
Takdim

Kur'an'ımızdan sonraki en önemli bilgi ve din kaynağı­mız, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin hadisleridir. Üm­met'imiz asırlardan beri hadisle beslenerek dinini taze tut­tu. Hadisler sayesinde doğuda ve batıdaki bütün mü'minler kendilerini Medine'de hissettiler. Hadislerin bizim için değeri rakamlarla ifade edilemeyecek kadar büyüktür.

En güzel sözlerle Allah'a hamdederiz. Salat ve selam da O'nun resûlü Muhammed aleyhisselama olsun.

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin hadis­leri, Kur'an'dan sonra ikinci kaynağımızdır. Dinimizi öğren­diğimiz ve cennete giden yolu belirlediğimiz bu iki kaynak, bizim için kesinlikle bir kültür birikimini yansıtmaz. Bir Müs­lüman olarak Kur'an ve hadise, Allah'ın rızasını başka türlü elde edemeyeceğimiz yegâne çarelerimiz olarak bakarız. Bu bakış, bir fantezi değildir; tek doğrudur. Müslüman, Peygamber'inin sözlerini, haberlerini, ona ait bilgileri nasıl olur da günlük olaylara ait bilgiler arasında görür? İman etmek ne kadar ciddi bir iş ise kendisine iman edilen Peygamber'e ait bilgiler, emirler ve yasaklar da o denli ciddidir.  En Sevgiliden Uzanan Dallar -2

Resûlullah sallallahu aleyhi ve selleme ait hadislerin, âlimler düzeyinde ilmî kaynak olarak bilinmesi, bir nevi Pey­gamber sallallahu aleyhi ve sellemin, Ümmet'inden uzaklaş­tırılmasıdır. Çocuklar dâhil, bütün Müslümanlar hadis bilmek zorundadır. İlmî izahlar gerektiren hadisler, ilim ehlinin kitap­ları arasında kalabilir. Ama bir Müslüman'ın, tercümesinden anlayabileceği sadelikteki hadisler kesinlikle dağarcığımızda bulunmalıdır.

Bu çalışmada yüz yirmi hadisi şerif vardır. Binlerce hadis arasından seçilen bu hadislerin iki çizgi içerisinde kalmasına dikkat edilmiştir. Birinci çizgi, hadislerin sahih kitaplardan se­çilmiş olmasıdır. İkinci çizgi de hadislerin ilmî izaha muhtaç olmadan anlaşılacak sadelikte olmasıdır. Buna rağmen elbet­te ilmî izaha muhtaç hadisler vardır. Bu durumda da kitabın sonundaki kaynakçadan yararlanıp hadisin şerhine müraca­at ederek ilgili hadisten ne anlaşılması gerektiğine bakmak mümkündür. Yoksa hadisler herkesin istediği gibi anlayabile­ceği malzemeler değildir.

Bu çalışmanın temel gayesi, hadis ezberlemeye yardımcı olmaktır. Hadis âlimleri arasında şöhreti olan "kırk hadis" anlayışından yola çıkılarak üç kırk hadisi bir araya getirme arzusu öne çıkmıştır.
Çalışmalarımıza bereket lütfetmesini Allah Teâlâ'dan ni­yaz ederiz.

Nureddin Yıldız
2010 – Bayrampaşa

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786056076572
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786056076572
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.