• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   En Sevgiliden Uzanan Dallar 2

   En Sevgiliden Uzanan Dallar 2
   Görsel 1
   Fiyat:
   13,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,3) :
   7,50 TL
   Kazancınız 5,50 TL
   7.50 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            En Sevgiliden Uzanan Dallar 2

   Yazar           Nureddin Yıldız
   Yayınevi       Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   159 sayfa , 11x19,5 - Roman Boy
   Yayın Yılı      2017

    

   Tahlil Yayınları En Sevgiliden Uzanan Dallar 2 kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız En Sevgiliden Uzanan Dallar 2 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.


   En Sevgiliden Uzanan Dallar 2

   Bu kitap dizisi, hayatını hadisler çer­çevesinde yaşamak ve hadis ezberle­mek isteyenler için bir kılavuz niteli­ğindedir.
   Kitapta, Sünnet paydalı bir hayat için akla takılan birçok soruya cevap mahiyetindeki hadisi şerifler Nureddin Yıldız Hoca tarafından derlenmiştir.

   Münafık bir kimse nasıl tanınır?
   Helak eden yedi şey nedir?
   Gecenin zifiri karanlığında Müslüman'ın hâli nicedir?
   Kabir azabı var mıdır?
   Vücut temizliği hakkında Peygamber aleyhisselamın tayini nedir?
   Şefaate vesile olan dua nedir?
   Erkeğin kör olması, namaz için mescide gelmesine engel midir?
   Zekâtını vermeyen zenginin hâli kıyamet günü nicedir?
   Meleklerin bereket duasından kimler nasibini alır?
   Ticarette Allah'ın rahmetine erişenler kimlerdir?


    
   Takdim

   Kur'an'ımızdan sonraki en önemli bilgi ve din kaynağı­mız, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin hadisleridir. Üm­met'imiz asırlardan beri hadisle beslenerek dinini taze tut­tu. Hadisler sayesinde doğuda ve batıdaki bütün mü'minler kendilerini Medine'de hissettiler. Hadislerin bizim için değeri rakamlarla ifade edilemeyecek kadar büyüktür.

   En güzel sözlerle Allah'a hamdederiz. Salat ve selam da O'nun resûlü Muhammed aleyhisselama olsun.

   Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin hadis­leri, Kur'an'dan sonra ikinci kaynağımızdır. Dinimizi öğren­diğimiz ve cennete giden yolu belirlediğimiz bu iki kaynak, bizim için kesinlikle bir kültür birikimini yansıtmaz. Bir Müs­lüman olarak Kur'an ve hadise, Allah'ın rızasını başka türlü elde edemeyeceğimiz yegâne çarelerimiz olarak bakarız. Bu bakış, bir fantezi değildir; tek doğrudur. Müslüman, Peygamber'inin sözlerini, haberlerini, ona ait bilgileri nasıl olur da günlük olaylara ait bilgiler arasında görür? İman etmek ne kadar ciddi bir iş ise kendisine iman edilen Peygamber'e ait bilgiler, emirler ve yasaklar da o denli ciddidir.  En Sevgiliden Uzanan Dallar -2

   Resûlullah sallallahu aleyhi ve selleme ait hadislerin, âlimler düzeyinde ilmî kaynak olarak bilinmesi, bir nevi Pey­gamber sallallahu aleyhi ve sellemin, Ümmet'inden uzaklaş­tırılmasıdır. Çocuklar dâhil, bütün Müslümanlar hadis bilmek zorundadır. İlmî izahlar gerektiren hadisler, ilim ehlinin kitap­ları arasında kalabilir. Ama bir Müslüman'ın, tercümesinden anlayabileceği sadelikteki hadisler kesinlikle dağarcığımızda bulunmalıdır.

   Bu çalışmada yüz yirmi hadisi şerif vardır. Binlerce hadis arasından seçilen bu hadislerin iki çizgi içerisinde kalmasına dikkat edilmiştir. Birinci çizgi, hadislerin sahih kitaplardan se­çilmiş olmasıdır. İkinci çizgi de hadislerin ilmî izaha muhtaç olmadan anlaşılacak sadelikte olmasıdır. Buna rağmen elbet­te ilmî izaha muhtaç hadisler vardır. Bu durumda da kitabın sonundaki kaynakçadan yararlanıp hadisin şerhine müraca­at ederek ilgili hadisten ne anlaşılması gerektiğine bakmak mümkündür. Yoksa hadisler herkesin istediği gibi anlayabile­ceği malzemeler değildir.

   Bu çalışmanın temel gayesi, hadis ezberlemeye yardımcı olmaktır. Hadis âlimleri arasında şöhreti olan "kırk hadis" anlayışından yola çıkılarak üç kırk hadisi bir araya getirme arzusu öne çıkmıştır.
   Çalışmalarımıza bereket lütfetmesini Allah Teâlâ'dan ni­yaz ederiz.

   Nureddin Yıldız
   2010 – Bayrampaşa

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056076572
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786056076572
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.