• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Eşeğine Ters Binen Bilge

   Eşeğine Ters Binen Bilge
   Eşeğine Ters Binen Bilge
   Eşeğine Ters Binen Bilge
   Eşeğine Ters Binen Bilge
   Eşeğine Ters Binen Bilge
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Fiyat:
   25,00 TL
   İndirimli Fiyat (%44) :
   14,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   14.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, 208 Sayfa, Karton Cilt
   26,00 TL
   KDV Dahil 17,00 TL
   %34,6
   2.Hamur, 208 Sayfa, Karton Cilt
   26,00 TL
   KDV Dahil 17,00 TL
   %34,6
   2.Hamur, 248 Sayfa, Karton Cilt
   30,00 TL
   KDV Dahil 17,40 TL
   %42

   Kitap            Eşeğine Ters Binen Bilge
   Yazar           Mustafa Şahin
   Yayınevi       Çınaraltı Yayınları    
   Kağıt Cilt      2.Hamur Kağıt - Karton Kapak Cilt
   Sayfa Ebat   291 sayfa x 13.5x21 cm.
   Yayın Yılı      2013

    

   Çınaraltı Yayınları Eşeğine Ters Binen Bilge kitabı nı incelemektesiniz.   
   Mustafa Şahin Eşeğine Ters Binen Bilge kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


        Ön Söz

   Türk mizahının atası Nasreddin Hoca; bir molla, bir İslam aydını, kadı ve hukuk bilgini, medresede müderris, camide va­iz, evde iyi bir eş, örnek bir baba, pazarda bazen satıcı, bazen alıcıdır. Her yaştan, her sınıftan insanın adı üstünde "Hoca"sı, hikmetli bir gönül ehli, bir bilgi ve nükte dehasıdır.

   Orta Asya'dan Balkanlar'a bütün dünyanın sahiplendiği Nasreddin Hoca'nın; üniversitelerimizde adı yok. Bırakın "Nas­reddin Hoca Üniversitesi" ismini, adının verildiği bir fakülte, bir enstitü dahi yoktur.

   Belediyelerin açtığı oyun bahçelerinde, parklarında da Nasreddin Hoca'yı bulamazsınız.

   Fıkralarıyla insan psikolojisinin çeşitli yönlerini dile geti­ren Nasreddin Hocanın, psikoloji kitaplarında da yeri yok. Türk toplumunun her türlü beşerî münasebetlerini irdeleyen Nasreddin Hoca'nın adı, sosyoloji kitaplarında da yok.

   Gerek edebî, gerek sanat tarihi ve arkeoloji, gerekse sosyal ve siyasal tarih bağlamında yapılmış olan az sayıdaki çalışma­nın dışında yaşadığı asra rengini vurmuş, imzasını atmış Nas­reddin Hoca ile ilgili yapılan çalışmaları yeterli görmek, müm­kün değildir. Bu konuda üniversitelerimize, aydınlarımıza, ede­biyatçılarımıza ciddî görevler düşüyor.

   2007 yıllında Akşehir'e, Nasreddin Hoca'nın türbesini zi­yarete gittim. Türbenin bulunduğu civarda Nasreddin Hoca ile 
   ilgili hediyelik eşyalar satılıyordu. Hangisini elime alıp altına baktıysam "Made in China" yazıyordu. Kendi kendime galiba bu da Hoca'nın bize son şakası dedim.

   Yabancılar, hayali kahramanlar uydurup adına çizgi film­ler yapıp, romanlar, hikâyeler yazarken; biz, Nasreddin Ho­ca'nm ne çizgi filmini, ne romanını ne de hikâyesini yazdık. Yaptığımız tek şey, fıkra dramatizasyonundan, halk oyunları gösterisinden ya da pilav ikramından öteye geçmedi.

   Nasreddin Hoca, Keloğlan, Dede Korkut'un yerine; Dracula'nın Konuğu, Frankeştayn'nın Laneti, Ölüm Şatosu, Çığlık vb. şiddet dolu kitapları okuyan çocuklarımız, artık "gölgelerin gü­cü adına" hareket edip "güç bende artık" demeye başladılar. Şiddet, nefret ve korku yayarak güzelim çocukluk rüyalarını ze­hirlediler. Henüz okuma yazma bilmeyen çocuklar bile, Pokemon ile yatıp kalkar oldular.

   Bize düşen, her bir nüktesi bir hikmet numunesi olan Nas­reddin Hoca gibi millî karakterimizin temel taşlarını yeniden gündeme taşıyarak "sahih" bir edebiyat meydana getirmek ol­malıdır.

   Mustafa ŞAHİN
   Mart 2013    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055563202
   MarkaÇınaraltı Yayın
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786055563202
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.