Ey Nefsim Ömür Göle 

Fiyat:
100,00 TL
İndirimli Fiyat (%20) :
80,00 TL
Kazancınız 20,00 TL
Aynı Gün Kargo
Ey Nefsim
Ömür Göle 
GELENEK YAYINCILIK

Yayın Tarihi:      22.02.2016
ISBN:                  9786054810390
Dil:                     TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:     267
Cilt Tipi:             Karton Kapak
Kağıt Cinsi:        Kitap Kağıdı
Boyut:               15 x 22.5 cm


“Tarih boyunca bir peygamber veya veliyle karşılaşan müminlerin birçoğunun, nasihat istediklerini görürüz. Kalbin kilitlerini çözecek, istikamete girmeye vesile olacak, kötülüklerden uzaklaştırıp iyiliklere sevk edecek bir söz... “Din nasihattir” buyuran Efendimiz (sav) Hazretlerinden de nasihat isteyen birçok insan olmuştur. Örneğin bir sahabi, Resullullah Efendimiz’den bir nasihat ister. O (sav), “Öfkelenme!” buyurur. Aynı kişi birkaç defa soruyu tekrar eder, her seferinde, “Öfkelenme!” yanıtını alır.
“Âlimler peygamberlerin varisleridir” düşüncesiyle, şayet üstatla görüşebilme imkânım olsaydı, bana bir nasihat verir misiniz, der ve ağzından çıkan her kelimeyi zihnime dikkatle kaydedip, o sözleri hayatımın önemli prensiplerinden biri haline getirmek isterdim. Zira onun nasihatlerinin ne denli tesirli olduğu, Risale-i Nur takipçilerinin hayatlarındaki kalıcı ve köklü değişimlerde rahatlıkla gözlemlenebilmektedir.

Risale-i Nur külliyatında, halet-i ruhiyeme mutabık, kalbî yaralarıma merhem olan, nefsimin ıslahına yardım eden, birçok hastalıkta ortak olduğumuz zamanın insanlarına da tesir edebileceğini düşündüğüm nasihatleri bu çalışmada bir araya getirmeye gayret ettim. Bu pasajlara izahlar yapmaya çalıştım.  Çalışmanın ulaşacağı kitlenin içerisinde hiç Risale-i Nur okumamış kişiler bulunabileceğini bir an olsun aklımdan çıkarmamaya gayret ettim.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054810390
MarkaGelenek Yayıncılık
Stok DurumuVar
9786054810390
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.