Gıybeti Bıraktıran Kitap

Fiyat:
180,00 TL
İndirimli Fiyat (%38,9) :
110,00 TL
Kazancınız 70,00 TL
Havale / EFT:
106,70 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap           Gıybeti Bıraktıran Kitap      
Yazar          Cüneyt Gezer   
Yayınevi      Gelenek Yayıncılık     
Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt
Sayfa Ebat   238 Sayfa  - 12.5x21 cm
Yayın Yılı      2020 Son Baskı 
      


Gelenek Yayıncılık Gıybeti Bıraktıran Kitabı nı incelemektesiniz.    
Cüneyt Gezer Gıybeti Bıraktıran Kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.ÖN SÖZ

Hamd, Allah'a mahsustur. O'na hamdeder, O'ndan yardım ve mağfiret diler, O'na tövbe ederiz. Ne­fislerimizin şerlerinden, amellerimizin kötülüklerinden Allah'a sığınırız. Allah kimi hidayete iletirse, kimse onu saptıramaz; kimi de saptırırsa, kimse onu hidayete ile­temez. Şahadet ederim ki, Allah'tan başka hiçbir ilah yoktur. Bir ve tektir, ortağı yoktur. Yine şahadet ede­rim ki, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem, Allah'ın kulu ve rasûlüdür.

Şüphesiz en doğru söz Allah'ın kitabı, en güzel yol Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'in yoludur. İşle­rin kötüsü, sonradan din diye uydurulanlardır. Elbette ki her bid'at bir sapıklıktır, her sapıklığın yeri de ateştir.

Gerçek şu ki Allah, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem'i hidayetle ve hak din ile - onun dinini diğer bütün dinlerin üzerine üstün kılmak üzere - gönder­miş, ona kitabı (Kur'ân-ı Kerim'i) ve hikmeti (sünne­ti) indirmiştir. Tâ ki insanlara, kendilerine indirilenleri açıklasın, belki iyice düşünürler, hidayet bulur ve kur­tulurlar...
Ahir zaman fitnelerinin gün be gün insanoğlunu kuşatıp insanları hüsrana ve karanlığa gark ettiği bir zamanı hep birlikte yaşamaktayız. Bu zamanın fitnesin­den etkilenmeyen insan ise neredeyse yok gibidir.

İslam ahlak ve nizamının yaşanması ve yeni ne­sillere aktarılmasında geçen bu kesinti devrinden son­ra tüm dünya yeniden İslam'ın yüksek mefkûresine ve üstün ahlakına muhtaç duruma gelmiştir. Bunun doğal bir sonucu olarak da İslam gün be gün dünya sathında yeniden neşvünema bulmaya başlamıştır.

Ancak yaşadığımız bu kesinti ve fitne döneminin bir doğal sonucu olarak, İslam ahlak ve anlayışımızda birtakım zafiyetler meydana gelmiştir. Bu zafiyetler de ancak yeniden Kur'an ve Sünnet'e sarılmak suretiyle giderilebilecektir.

İşte bu kitabın konusunu teşkil eden, İslam ahlak ve nizamında yasaklanmış olan "gıybet," bu zafiyetlerin başlıcalarındandır.

Ümmeti sanki bir virüs gibi sarmış olan gıybet has­talığına yakalanmayan ise neredeyse "yok" denecek kadar azdır.
Şahsım adına gerçek o ki, Cüneyt Hocamızın bu eserini tetkik etmeden önce kendimi "gıybet" denen hastalıktan korunmuş zannederdim. Fakat bu eserin tet­kikinden sonra gördüm ki, ümmet olarak neredeyse gıybetsiz geçen bir günümüz, "yok" denecek kadar azdır!

"Hâlihazırda gıybeti her yönüyle ele alan en ge­niş ve kapsamlı çalışma" olma özelliğini gösteren bu eserden istifade etmiş biri olarak, bu kitabı ümmetin tüm fertlerine tavsiye ediyorum. Bütün inananları konu hakkında insafla tefekkür etmeye, kendimize çeki dü­zen vermeye, hata ve günahlarımızdan dolayı tövbe is­tiğfar etmeye, bu vesileyle yeniden Kur'an ve Sünnet'e sarılarak İslam ahlak ve nizamını önce nefsimizden başlamak üzere tüm dünyada yeniden yaşanabilir kıl­maya ve bunun ilk adımı olarak da gıybeti terk etmeye davet ediyorum.

Ey Rabb'im! Şeytanın kışkırtmalarından, nefisleri­mizin ihtiraslarından, ahir zamanın fitnelerinden Sana sığınıyoruz. Ey yegâne sığınağımız! Nefsimizi, neslimi­zi ve ümmet-i Muhammed'i Sen muhafaza eyle! Bizi sırat-ı müstakimden ayırma. Bizi sapıtmışların ve azaba uğramışların akıbetinden koru. Yardım ve hidayet an­cak Sendendir. Ve biz de yardım ve hidayeti ancak Sen­den bekler, yalnız Sana ibadet eder ve sadece Sana dua eder, Senden isteriz. Sevdiğin ve razı olduğun hamdlerle Sana harmdeder, Resulün Muhammed Mustafa sallalla­hu aleyhi ve sellem'e salat u selam ederiz.

Eğitimci Yazar
Mehmedi Bahaddin CANBAZDiğer Özellikler
Stok Kodu9789756138526
MarkaGelenek Yayıncılık
Stok DurumuVar
9789756138526
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.