• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Hadis Usulü 

   Hadis Usulü 
   Hadis Usulü 
   Hadis Usulü 
   Hadis Usulü 
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   32,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40,6) :
   19,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   19.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
           Stoktan Kargo 

   Kitap           Hadis Usulü 
   Yazar          Prof. Dr. Ahmet Yücel
   Yayınevi      İFAV Yayınları - Marmara İlahiyat Vakfı Yayınları
   Etiket Fiyat  32 TL  
   Kağıt Cilt     2.Hamur - Karton Kapak İnce Cilt
   Sayfa Ebat  243 Sayfa - 16x23.5 cm
   Yayın Yılı     2018
   ISBN            9789755482699

         
   Marmara ilahiyat vakfı yayınları ( ifav ) Hadis Usulü adlı kitabı incelemektesiniz.
   Prof. Dr. Ahmet Yücel Hadis Usulü kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


      ÖNSÖZ

   Hadis usu, Hz. Peygambere ait bilgilerin aslına uygun nakli ile Ona ait olanla olmayanı ayırt etmek amacıyla konulan prensipleri belirleyip bunlarla il­gili terimleri konu edinen bir ilimdir. Sözü edilen prensipler büyük çoğunluğu rivâyet döneminde olmak üzere tarihî süreçte ihtiyaca göre belirlenmiş, uygu­lanmış ve geliştirilmiştir. Bu sebeple hadîsle ilgili rivâyet prensiplerini ve oluşan kavramları doğru olarak kavrayabilmek tarihî süreç içindeki gelişimlerini dikka­te almayı gerektirmektedir.

   Mevcut hadis usu eserlerinin genellikle müteahhirûn dönemi eserlerinden İbnü's-Salâh'ın Ulumul hadisini esas aldıkları söylenebilir. Ancak ibnü's-Salâh bu eserinde rivâyet dönemindeki ekollerin farklı yaklaşımlarını dikkate alma­mıştır. Halbuki hadis usu prensiplerinin oluşup uygulandığı rivâyet dönemin­de hadîslerin rivâyeti, sıhhatlerinin tespiti ve yorumlanması hususlarında farklı yaklaşımlar bulunmaktaydı. Bu çalışmada imkân ölçüsünde ekollerin farklı yak­laşımlarına da yer verilmeye çalışılmıştır.

   İlahiyat Fakültelerinde lisans seviyesinde ders kitabı olması amacıyla telif edilen bu eserde hadis usu prensipleri, ortaya çıktıkları tarihî süreçleri ve farklı yaklaşımlar da dikkate alınarak ortaya konulmaya çalışılmıştır. Konuların ana çerçevesi sunulduktan sonra detaylarıyla ilgili ileri seviyede araştırma yapmak için ilgili konunun temel kaynaklarına işaret edilmiştir.

   Eser daha önceki baskılarda Hadis Tarihi ve Usu ismiyle yayımlanmıştı. Söz konusu baskılarda hadîs tarihi kısmı, rivâyet dönemine kadar ele alınmıştı. Bu baskıda ise hadis tarihi kısmı başlangıçtan günümüze kadar tamamlanarak Hadis Tarihi ismiyle müstakil bir kitap olarak yayımlanmıştır. Hadis usu ko­nularını ihtiva eden bu eserin de Hadis Usu ismiyle müstakil bir kitap olarak yayımlanması uygun görülmüştür. Önceki baskılarla ilgili ilim ehlinin teklif ve tenkitleri dikkate alınmıştır. Bu çerçevede hadîs ilminin bazı temel kavramları Arapça olarak yazılmış ve Arapça metinlerin tamamı harekelenmiştir.

   Eser altı bölüm olarak planlanmıştır. Birinci bölümde, hadisin önemi ve te­mel kavramları ele alınmıştır, ikinci bölümde, hadîs usulünün tanımı ve kaynak­ları tetkik edilmiştir. Üçüncü bölümde, rivâyet başlığı altında hadîs öğrenim ve öğretim metotları ile mânen ve lafzen rivâyet konuları incelenmiştir. Dördüncü bölüm râvi, beşinci bölüm ise mervî konularına tahsis edilmiştir. Son bölümde ise hadîs ilimleri konu edilmiştir.

   Eseri okuyup katkıda bulunan Prof. Dr. Mehmet Özşenel, Prof. Dr. Nihat Yatkın, Prof. Dr. Hüseyin Hansu Bey'lere teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca ya­yımlanmasını üstlenen M.Ü. İlâhiyat Fakültesi Vakfı yetkililerine şükranlarımı sunarım.

   Son olarak ilim ehlinden gelecek tenkit ve tavsiyeleri memnuniyetle bekle­diğimi ilâve etmeliyim.
   Başta ilahiyat Fakültesi öğrencileri olmak üzere okuyanların istifade etmesi dileğiyle..

   Ahmet YÜCEL
   Üsküdar - İstanbul 2011    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789755482699
   MarkaM. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları İFAV
   Stok DurumuVar
   9789755482699

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.