Hadislerle Nasihatler 2 Cilt Takım SERVER

Fiyat:
380,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,8) :
240,00 TL
Kazancınız 140,00 TL
Havale / EFT:
232,80 TL
67,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Hadislerle Nasihatler (1-2 Cilt Takım)
Yazar           
Mehmed Zahid Kotku

Yayınevi       Server  Yayınları
Kağıt Cilt      60 gr. Holmen Kağıt, Karton Kapak
Sayfa Ebat   344 + 288 Toplam 632 Sayfa - 15x22 cm
Yayın Yılı      2018, 4. BaskıServer Yayınları Hadislerle Nasihatler kitap seti ni incelemektesiniz.  
 
Mehmed Zahid Kotku’nun Hadislerle Nasihatler 2 Cilt kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
Bir insan ne kadar zengin olup dünya bilgilerine sahip olsa yine de ona Allah'ı tanıtacak, mârifet-i ilâhiyyeye eriştirecek ve onu hak yolda, İslâm yolunda tutacak bir alime, bir mürebbîye, bir mürşide ihtiyacı muhakkaktır.

İlmi bilen ve bildiren çok kimseler vardır ki kuru gürültüden başka bir şeye yaramazlar. Çünkü ilimden murad Hakk'ı tanımak ve bilmektir. Hakk'ı bilmeyi de öyle kolayca bir şey sanma. Hidâyet-i ilahiyyeye erişmemiş olanların bilgilerini görüyoruz ki kulu Hakk' tan uzaklaştıyor ve Hakk'ı münkir oluyor; cehennemin yolunu, şeytanın yolunu seçiyor. Böyle ilim olacağına olmaması daha iyi değil mi?

İnsanın bu hayat alemi hepimizin bildiği gibi fâni bir hayattır. Şimdiye kadar kimseye bâki kalmayan bu hayat bundan sonra da kimseye bâki kalmayacaktır. Fakat o içimizde saklı duran yedi başlı ejderhadan daha beter nefis, hepimizi nasıl perişan etmektedir? Cahilleri bir türlü kandırır, fenalıklara sevkeder. Alimleri başka türlü kandırıp kibire, gurura, ucuba ve hasede boğar. Tacirleri hırsa boğar. Memurları da ibadetten alıkoyar.

2 Cilt halindeki bu kitap seti Mehmed Zahid Kotku rahmetullahialeyh Hocaefendi'nin hadislerle ortaya koyduğu güzel ahlak düsturlarını da içeren müstesna bir eseridir.


 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789758757374
MarkaServer Yayınları
Stok DurumuVar
9789758757374
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.