Hayat Rehberi Kuran Konulu Tefsir 5 Cilt Rahle Boy

Fiyat:
1.500,00 TL
Havale / EFT:
1.455,00 TL
420,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap           Hayat Rehberi Kuran Konulu Tefsir 5 Cilt
Yazar          Heyet Komisyon
Yayınevi      Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Kağıt Cilt     Ivory Kağıt , Kalın Cilt Varak Baskı, 5 Cilt Takım
Sayfa Ebat  2939 sayfa,  20,5x28 cm, Rahle Boy
Yayın Yılı     2021

 


Rahle Boy Hayat Rehberi Kuran Konulu Tefsir kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusuözetifiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumu din konusunda aydınlatma görevi uyarınca ve İslam'ın, insanlığın yolunu ve ufkunu aydınlatan ilkelerinin yeryüzünün her köşesine ulaşması idealiyle, kuruluşundan günümüze birçok eser yayınlamış ve nice hizmetler üretmiştir. Elinizdeki eser de Başkanlığın, yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerîm'in mesajlarını, günümüz insanının aklına, kalbine, idrakine sunma gayesine matuf olarak büyük bir özveri ve gayretle hazırlanmış kıymetli bir çalışmadır.


ÖN SÖZ

Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumu din konusunda aydınlatma görevi uya­rınca ve İslam'ın, insanlığın yolunu ve ufkunu aydınlatan ilkelerinin yer­yüzünün her köşesine ulaşması idealiyle, kuruluşundan günümüze birçok eser yayınlamış ve nice hizmetler üretmiştir. Elinizdeki eser de Başkanlığın, yüce ki­tabımız Kur'ân-ı Kerîm'in mesajlarını, günümüz insanının aklına, kalbine, idrakine sunma gayesine matuf olarak büyük bir özveri ve gayretle hazırlanmış kıymetli bir çalışmadır.

Uzun zamandır gerçekleşmesi talep ve arzu edilen "Konulu Tefsir Projesi" için kapsamlı ön çalışmalar yapılmış ve bu çerçevede konunun uzmanlarıyla pek çok kez toplantılar ve geniş müzakereler gerçekleştirilmiştir. Uzun ve titiz bir ça­lışma sürecinin sonucunda da İslâm dininin en başta gelen kaynağı olan Kur'ân-ı Kerîm'in kolay bir şekilde anlaşılması ve halkımızın doğru, nitelikli ve sağlıklı bir dinî bilgiyle ulaşması noktasında büyük faydalar sağlayacak olan bu eser orta­ya çıkmıştır. Böylece Başkanlık, kuruluşundan bu yana sürdürdüğü yayın faali­yetlerine bu tefsir ile bir yenisini daha eklemiş ve halkımıza önemli bir eser daha sunmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının birlikte yürüttüğü bu çalışma, medeniyetimizin büyük ilmî müktesebatı ışığında, ülkemizdeki İlahiyat ve İslami İlimler Fakültelerinin tefsir alanındaki birikiminden yararlanılarak hazırlan­mış ve bu alandaki bilimsel kazanım insanlığın istifadesine sunulmaya çalışılmıştır.


Bu çalışma, Mushaf-ı Şerifteki sıralamayı izleyerek Kur'ân'ı âyet âyet tefsir eden tefsir eserlerinden farklıdır. Nitekim Diyanet İşleri Başkanlığının, daha önce yayımladığı "Kur'an Yolu" adlı eserde Mushaf tertibi esas alınmıştır. Elinizdeki bu eser ise son dönemde geliştirilen ve "Konulu Tefsir" olarak adlandırılan bir çalış­madır. Gerek İslâm dünyasında gerekse ülkemizde daha önce örnekleri de bulunan bu tarz bir tefsir çalışması, ilk kez Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yerini almıştır.

Bu tefsir eserinde, Kur'ân'm içeriğinde yer alan konular esas alınarak âyet­ler tefsir edilmiştir. Belirlenen her bir Kur'ân konusunun başlığı altına giren âyet­ler bir arada yorumlanmış, böylece âyetlerin bütünlük içinde ele alınması, Kur'ân-ı Kerîm'in içeriği ile mesajının mümkün olduğunca yalın ve doğrudan aktarılması amaçlanmıştır. Okuyucu böyle bir çalışmada, belli bir konudaki bütün âyetleri ya tam metin ve mealiyle ya sadece mealiyle yahut içeriğine yapılan atıflarla bir arada görmüş olacaktır.


Konulu Tefsir Projesi, fiilen başladığı 2015 yılının Haziran ayından itibaren son düzeltmelerin yapılarak basıma verildiği 2021 yılı Eylül ayına kadar geçen altı yıl boyunca, Diyanet İşleri Başkanlığının Değerli Başkanları, ilgili Başkan Yardımcıları ve Dini Yayınlar Genel Müdürlüğünün kararlı destek ve takipleriyle devam etmiş ve sonuca ulaşmıştır. Bu proje Diyanet İşleri Başkanlığının kararı, Türkiye Diyanet Vak­fının desteği, Editörler ve Yürütme Kurulunun yoğun ve sürekli çalışmalarıyla birlik­te tefsir alanındaki bilim insanlarının değerli katkılarıyla hayata geçirilmiştir. Eserin en başından, okuyucunun eline gelinceye kadar geçirdiği bütün aşamalarda katkı veren herkes teşekkürü hak etmektedir. Elbette her eserin başarısının, okuyucunun ilgisi ve takdiriyle güçlü bir ilişkisi vardır.

Bu manada eserle ilgili okuyuculardan gelen eleştiri ve tavsiyeler bir imkân ve zenginlik olarak görülecektir. Yüce kitabımız Kur'ân-ı Kerîm'in, insanlığa hidayet, hayata istikamet, gönüllere huzur, kalplere şifa veren mesajlarından daha çok istifade edilmesine katkı sunmak bu eserin en büyük başarısı olacaktır.

Gayret bizden, tevfik Allah'tandır.


Editörler ve Yürütme Kurulu
Ankara, Haziran 2021

Diğer Özellikler
Stok Kodu9786254351211
MarkaDiyanet İşleri Başkanlığı Yayınları
Stok DurumuVar
9786254351211
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.