Hayatımıza Peygamber Modeli

Fiyat:
90,00 TL
İndirimli Fiyat (%40) :
54,00 TL
Kazancınız 36,00 TL
Aynı Gün Kargo


Kitap            Hayatımıza Peygamber Modeli

Yazar           Mehmet Yaşar Kandemir
Yayınevi       Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

Sayfa Ebat   189 sayfa, 13,5x 19 cm  -
Yayın Yılı      2017   


Tahlil Yayınları Hayatımıza Peygamber Modeli kitabı nı incelemektesiniz.    
Mehmet Yaşar Kandemir
Hayatımıza Peygamber Modeli kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


Peygamberimizi örnek alabilmek için onu iyi tanımak gerekiyor.
O nasıl yaşardı? Ailesinin içinde, dostlarının arasında neler yapar, nasıl konuşurdu? Bir çocukla veya bir yaşlıyla karşılaştığında, yahut bir yoksul gördüğünde nasıl davranırdı?

Neye üzülür, neye sevinirdi? Onunla hayatlarını paylaşmış insanların, bunlar gibi yüzlerce soruya cevap teşkil edecek anılarından oluşan bu kitapla, Peygamberimizi daha yakından tanıyacaksınız.

ÖNSÖZ

Yerlerin ve göklerin Rabbi, en sevdiği kulunu son peygamber olarak gönderdi. En güzel görünümü, en güzel huyu ona verdi. Kıyamete kadar gelecek bütün Müslümanlara, "İşte örnek alacağınız ve ardından gideceğiniz insan" diye onu gösterdi. Yüce Rabbimize sayısız şükürler olsun, bizi de ona ümmet eyledi.

Peygamber Efendimizi örnek alabilmek için onu iyi tanımak ve şu nevi sorulara cevap aramak gerekir:

Acaba sevgili Peygamberimiz nasıl bir insandı? Nasıl yaşardı? Nasıl oturur, kalkardı? Ailesinin içinde, arkadaşlarının arasında, bir çocukla veya büyükle karşılaştığında, bir yoksulu gördüğünde, üzülüp sevindiğinde nasıl davranırdı? Neye sevinir, neye üzülür, neden korkardı? Allah'tan ne ister, O'na nelerden, nasıl sığınırdı? Böyle onlarca, hatta yüzlerce soruya cevap bulduktan sonra Peygamber Efendimizi tanımak mümkün olabilir.


Bu soruların cevabı, Resûl-i Ekrem Efendimizin sözlerini, davranışlarını, huzurunda olup bitenleri bize o günkü parıltısıyla aksettiren hadis kitaplarımızda bulunmaktadır. Kur'an'dan sonra en büyük servetimiz ve Sevgili Peygamberimizden bize kalan en değerli mirasımız olan hadisleri okumak, onun buyruklarını ve hayat tarzını öğrenmek önemli bir görevimizdir.

Çalışmalarını hayranlıkla takip ettiğim sevgili kardeşim Ümit Şimşek, bir sohbetimizde, Efendimizin örnek almamız gereken davranışlarını bize kısa yoldan öğretecek bir çalışmaya duyduğu ihtiyacı dile getirdi. Bunun üzerine elinizdeki eser, Peygamber Efendimizin yaşama biçimini gözümüzde canlandırmak arzusuyla kaleme alındı.

Resûl-i Ekrem Efendimiz ile bütünleşmek isteyen okuyucunun, onu bir defa okunduktan sonra bir kenara koymayacağı hesap edildi. Her gün bir hadis okumak isteyenler için Kur'ân-ı Kerîm metodu esas alındı ve birbirine yakın konular özellikle farklı yerlere serpiştirildi.

Örnek davranışlarını bol bol okuyacağımız İki Cihan Güneşini, bir de genel görünümü (hilyesi, şemaili) ile gözümüzde canlandırmak için kitabın en başına, Hz. Hasan'ın, dayısı Ebû Hâle'ye anlattırdığı şemâil-i şerîfe konuldu.

Hayatımızı, rehberimiz Efendimizin hayatına yaklaştırma arzusunun meyvesi olan bu çalışmayı, Cenâb-ı Mevlâ'nın dualarınızı kazanmaya vesile eylemesi niyazıyla...


Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir
Haziran 2003 - Üsküdar


Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055271190
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786055271190
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.