• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Hayatımıza Peygamber Modeli

   Hayatımıza Peygamber Modeli
   Görsel 1
   Fiyat:
   13,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,3) :
   7,50 TL
   Kazancınız 5,50 TL
   7.50 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Hayatımıza Peygamber Modeli

   Yazar           Mehmet Yaşar Kandemir
   Yayınevi       Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Kapak Cilt

   Sayfa Ebat   189 sayfa, 13,5x 19 cm  -
   Yayın Yılı      2017   


   Tahlil Yayınları Hayatımıza Peygamber Modeli kitabı nı incelemektesiniz.    
   Mehmet Yaşar Kandemir
   Hayatımıza Peygamber Modeli kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Peygamberimizi örnek alabilmek için onu iyi tanımak gerekiyor.
   O nasıl yaşardı? Ailesinin içinde, dostlarının arasında neler yapar, nasıl konuşurdu? Bir çocukla veya bir yaşlıyla karşılaştığında, yahut bir yoksul gördüğünde nasıl davranırdı?

   Neye üzülür, neye sevinirdi? Onunla hayatlarını paylaşmış insanların, bunlar gibi yüzlerce soruya cevap teşkil edecek anılarından oluşan bu kitapla, Peygamberimizi daha yakından tanıyacaksınız.

   ÖNSÖZ

   Yerlerin ve göklerin Rabbi, en sevdiği kulunu son peygamber olarak gönderdi. En güzel görünümü, en güzel huyu ona verdi. Kıyamete kadar gelecek bütün Müslümanlara, "İşte örnek alacağınız ve ardından gideceğiniz insan" diye onu gösterdi. Yüce Rabbimize sayısız şükürler olsun, bizi de ona ümmet eyledi.

   Peygamber Efendimizi örnek alabilmek için onu iyi tanımak ve şu nevi sorulara cevap aramak gerekir:

   Acaba sevgili Peygamberimiz nasıl bir insandı? Nasıl yaşardı? Nasıl oturur, kalkardı? Ailesinin içinde, arkadaşlarının arasında, bir çocukla veya büyükle karşılaştığında, bir yoksulu gördüğünde, üzülüp sevindiğinde nasıl davranırdı? Neye sevinir, neye üzülür, neden korkardı? Allah'tan ne ister, O'na nelerden, nasıl sığınırdı? Böyle onlarca, hatta yüzlerce soruya cevap bulduktan sonra Peygamber Efendimizi tanımak mümkün olabilir.


   Bu soruların cevabı, Resûl-i Ekrem Efendimizin sözlerini, davranışlarını, huzurunda olup bitenleri bize o günkü parıltısıyla aksettiren hadis kitaplarımızda bulunmaktadır. Kur'an'dan sonra en büyük servetimiz ve Sevgili Peygamberimizden bize kalan en değerli mirasımız olan hadisleri okumak, onun buyruklarını ve hayat tarzını öğrenmek önemli bir görevimizdir.

   Çalışmalarını hayranlıkla takip ettiğim sevgili kardeşim Ümit Şimşek, bir sohbetimizde, Efendimizin örnek almamız gereken davranışlarını bize kısa yoldan öğretecek bir çalışmaya duyduğu ihtiyacı dile getirdi. Bunun üzerine elinizdeki eser, Peygamber Efendimizin yaşama biçimini gözümüzde canlandırmak arzusuyla kaleme alındı.

   Resûl-i Ekrem Efendimiz ile bütünleşmek isteyen okuyucunun, onu bir defa okunduktan sonra bir kenara koymayacağı hesap edildi. Her gün bir hadis okumak isteyenler için Kur'ân-ı Kerîm metodu esas alındı ve birbirine yakın konular özellikle farklı yerlere serpiştirildi.

   Örnek davranışlarını bol bol okuyacağımız İki Cihan Güneşini, bir de genel görünümü (hilyesi, şemaili) ile gözümüzde canlandırmak için kitabın en başına, Hz. Hasan'ın, dayısı Ebû Hâle'ye anlattırdığı şemâil-i şerîfe konuldu.

   Hayatımızı, rehberimiz Efendimizin hayatına yaklaştırma arzusunun meyvesi olan bu çalışmayı, Cenâb-ı Mevlâ'nın dualarınızı kazanmaya vesile eylemesi niyazıyla...


   Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir
   Haziran 2003 - Üsküdar


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055271190
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055271190
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.