Hayatımıza Yön Veren Nasihatler 2 Cilt Takım Polen

Fiyat:
1.250,00 TL
İndirimli Fiyat (%52,4) :
595,00 TL
Kazancınız 655,00 TL
166,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Öncü Alimlerimizden Hayatımıza Yön Veren Nasihatler  


2 Cilt Takım
Büyük Boy  17x24 cm
2 Renk Baskı  
Şamua Kağıt  
1192 Sayfa


 
Âlimler, peygamberlerin vârisleridir. Onlar, ümmete nübüvvetin gerçek anlamını yayarlar. Çünkü onlar, ilim olarak bu mirasın sahipleridir. Onlar, tavır ve davranışlarıyla da bunu açıklarlar. Onlar, ümmetin hayatındaki en etkili faktörlerdir.

Onlar, Allah’a çağırırlar. Onlar, Allah’ın kulları için eğitim ve terbiye işini gerçekleştirirler.

Onlar, Allah’ın hükümlerini, emirlerini ve yasaklarını açıklayan davetçilerdir…

Onlar, bu hükümlerin uygulanmasının doğruluğunu gözeten eğitimcilerdir. Emrederler, yasaklarlar ve gidişatı düzeltirler.

Bu meşhur âlimlerden birçoğu gelip geçti. Geriye onların, hayatlarına dair toplanmış ve korunmuş sözleri, haberleri, tecrübeleri ve nasihatleri kaldı.

Güzel sözler, insanların tavır ve davranışlarını doğrultmada, onları dosdoğru yola ulaştırmada en etkili araçlardandır. Günahkâr ya da kusurlu nice kimse vardır ki, onun işittiği bu güzel söz yolunu ve yönünü değiştirmede bir sebep olur… Bu güzel sözlerin, birçok güzel sonucu vardır.

Bundan dolayı âlim kimse, insanlar arasında nübüvvete ulaştıran kimsedir. Bundan dolayı âlimler, peygamberlerin varisleridir. Onlar, hak yol üzerindeki ümmetin önderleridir. Tavır ve davranışları, nasihatleri ile, yoldaki işaretler olurlar. Bu nasihatlerin etkisinin genişliği ve etkisinden dolayı bu sözler ve nasihatler, rekâik ve edeb kitaplarında yer almaktadır. Bu güzel sözlere ulaşmak ise çaba ve zaman ister.

Bu çalışmamda her âlimin nasihatlerini toplamaya çalıştım. Onu ulaşılması ve faydalanılması kolay bir şekilde hazırladım. Çünkü onda hastalıklarımızdan çoğunun devası vardır. Bunlardan nice cümle vardır ki, günahkâr birinin kulağına düşecek olsa onun kurtuluşunun sebebi olur. Tüm bunlarda hayır vardır.

Her nasihat veya hikmet için onun bir bölümüne işaret eden bir başlık koydum ki, okuyucu için kolay olsun. Konulara göre düzenlemek istemedim. Çünkü renklilik, okuyucuyu harekete geçirir ve onu sıkılmaktan uzak tutar.

Kendim ve müslüman kardeşlerim için istediğim, Allah’tan okuduklarımızdan bizi faydalandırması ve bunun amele sevk etmesidir. Sadece aleyhimize dönecek bir okuma olmamasıdır. Bu çalışmayı ve bütün amellerimizi kendisi için samimi kılmasını dilerim. Salât ve selâm, efendimiz Muhammed’edir (s.a.v). Dualarımızın sonu, âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamddır.

Salih Ahmed eş-Şâmî


Hasan-ı Basrî
 Süfyan-ı Sevrî
 Malik bin Dinar
 Seleme bin Dinar
Abdullah bin Mübarek
 Ömer bin Abdulaziz
 İbrahim bin Edhem
Haris el-Muhasibî
Fudayl bin İyaz
İmam Şafiî
 İmam Gaz?lî
 Cüneyd-i Bağdadi  
Ahmed bin Hanbel  
Abdulkadir Geylani  
Ebu Süleyman ed-Daranî
 İbn Kayyim el-Cevziyye
İmam Zeynel Abidin
İbn Teymiyye
İmam Evzaî
İbnü'l Cevzî

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257948975
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.