Hayatus Sahabe POLEN

Fiyat:
800,00 TL
İndirimli Fiyat (%53,8) :
370,00 TL
Kazancınız 430,00 TL
Havale / EFT:
358,90 TL
103,60 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap             Hayatus Sahabe 
Yazar             Mahmud el-Mısri Ebu Ammar
Tercüme        Ayşegül Özdemir, Nurgül Özdemir
Yayınevi        Polen Yayınları
Kağıt  Cilt      Sarı şamua,  Ciltli,  Tek cilt
Sayfa  Ebat   886 sayfa - 17x24 cm

    

Polen Yayınları, Mahmud el-Mısri Ebu Ammar tarafından yazılan Hayatus Sahabe  adlı kitabı incelemektesiniz.
Hayatus Sahabe kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

 
Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
         HAYATU’S SAHABE
         hayatus sahabe
 
  
Sahabe (radıyallâhu anhum), Allah Rasûlünün ardından İslam’ın taşıyıcıları ve koruyucularıdırlar. Allah onları Nebisine arkadaş ve yandaş olsunlar, kendisinden sonra mesajını yaysınlar diye seçmiştir. Kur’an’ın bir kısım âyetlerinde onların doğruluklarına tanıklık etmiş, onları temize çıkarmış ve kendilerini kemal vasıflarla vasıflandırmıştır.
 
“Muhacir ve Ensar’ın ilklerinden olup öne geçenlerle, ihsanla onları takip edenlerden Allah razı olmuş, onlar da ondan razı olmuşlardır. (Allah) onlara altlarından ırmaklar akan ve içinde ebedi olarak kalacakları cennetler hazırlamıştır.İşte bu en büyük kurtuluştur.” (et-Tevbe: 100)
 
 
      DEĞERLİ ÜSTAD EBU İSHAK EL-HUVEYNÎNİN MUKADDİMESİ
 
 Hamd Allah'adır. O'na hamd eder, O'ndan yardım ister, ondan mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve kötü amellerimizden Allah'a sığınırız. Allah kime yol gösterirse O'nu saptıracak yoktur, kimi de sapıtırsa O'nu doğru yola iletecek yoktur.
Şehadet ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur, o tektir, ortağı yoktur. Ve şehadet ederim ki, Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem onun kulu ve rasûlüdür.

"Ey iman edenler, Allah'tan hakkıyla korkun ve müslümanlar olmaktan baş­ka bir durumda can vermeyin." (Al-i İmran: 102)
 
"Ey insanlar, sizi tek bir nefisten yaratan sonra ondan eşini var eden sonra da bu ikisinden pek çok erkek ve kadın türetip (yeryüzüne) yayan Rabbinizden korkun. Kendisi adıyla birbirinizden istekte bulunduğunuz Allah'tan ve akrabalık bağını koparmaktan sakının. Kuşkusuz, Allah sizi (tüm yaptıklarınızı) gözlemek­tedir." (en-Nisa: 1)
 
"Ey iman edenler, Allah'tan korkun ve doğru söz söyleyin ki, Allah amelleri­nizi ıslah etsin (salih kılsın) ve günahlarınızı bağışlasın. Allah'a ve Rasûlüne itaat eden büyük bir kurtuluşla kurtulmuş demektir." (el-Ahzab: 70-71)
 
Bu girişten sonra, kuşku yok ki, sözlerin en doğrusu Allah'ın kitabı, yolların en güzeli Muhammed'in sallallahu aleyhi ve sellem yolu, işlerin en kötüsü sonra­dan ortaya atılanlardır. Her (dinde) sonradan ortaya atılan şey bidat, her bidat bir dalalet, her dalalet ise ateştedir.
 
İbn Mesud'un (radıyallâhu anhu) şöyle dediği bize sabit olarak ulaşmıştır: "Al­lah Muhammed'in ashabını kendisi için seçmiştir. Bizim nebimizden başka bir nebiye (Allah'ın salatı ve selamı üzerlerine olsun) arkadaşları konusunda böyle bir bereket verildiğini bilmiyorum. Şu an aklıma gelenler arasında bu gerçeği en iyi ifade eden söz Urve ibn Mesud es-Sekafi'nin kendisi henüz kafirken kav­mine söylediği ve Nebi'nin ashabını vasfeden şu sözdür: Ey kavim! Vallahi ben kralların huzuruna çıktım, Kayser'in, Kisra'nın ve Necaşi'nin huzuruna çıktım, ama vallahi Muhammed'in ashabının kendisine gösterdikleri saygıyı hiçbir kralın çevresindekilerin kendisine gösterdiklerini görmedim. Vallahi o tükürse tükürüğü başka yere değil, onlardan birinin avucuna düşer ve o bunu eline yüzüne sürer. Onlara bir şey emretse, emrettiğini yerine getirmek için yarışırlar. Abdest alsa,
konuşacak olsalar, O'nun yanında seslerini kısarlar. O'na olan saygılarından,
kendisine gözlerini dikip bakmazlar.'" 2
 
Bu aydınlık tablo ile Musa'nın (aleyhisselam) ashabının şu sözlerini bir kar­şılaştıralım: "Sen ve Rabbin gidip savaş/n. işte biz burada oturuyor (bir yere kımıldamıyor)uz." (el-Maide: 24)
 
Ya da şu sözlerini: "Allah'ı apaçık görene dek sana iman etmeyeceğiz." (el-Bakara: 55)
 


Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055546595
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
9786055546595
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.