• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG ve PTT kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Hedefimiz Cennet

   Hedefimiz Cennet
   Görsel 1
   Fiyat:
   22,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,2) :
   12,50 TL
   Kazancınız 9,50 TL
   12.50 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            Hedefimiz Cennet
   Yazar            Hafsa Bilgin
   Yayınevi       Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat    296 Sayfa - 13x21 cm
   Yayın Yılı       2020   Hafsa Bilgin Hedefimiz Cennet adlı kitabı incelemektesiniz.

   Tahlil Yayınları Hedefimiz Cennet kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2   Mü’min; cenneti için çalışan, Rabbinin huzurunda mahcup olmamak için gayret eden, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin sünnetine uygun bir hayat için emek veren kimsedir.

   Kur’an’ımız, cenneti hak etmek için 'seviye kazanmış mü’min kıvamında' ölmeyi en yüce hedef olarak göstermektedir.

   Allah’ın razı olduğu kullar, Kur’an-ı Kerim’in gösterdiği bu yüksek hedefe ulaşanlardır.

   Cennet, Allah’ın lütfudur; mü’min o lütfa ermek için çalışan kuldur. Dünyada i?ah olan da ahirette mesut olacak da kendini Müslüman olmanın hak ettiği seviyeye göre ıslah edendir. İslam’ın seviyesi bellidir, Müslüman’dan istenen düzey de gösterilen hedef için yürümektir.


     HEDEFE DAİR


   Allah Teâlâ mü'min kullan için din olarak İslam'ı be­ğenmiş, kitap olarak Kur'an'ı göndermiş, Resûlullah sal­lallahu aleyhi ve sellemi Ümmet-i Muhammed'e peygam­ber olarak seçmiştir.

   Mü'min; insan olarak yaratılmış, insanî zafiyetlerle donatılmış ve kul olma becerisiyle kabiliyetli kılınmıştır. Allah, insan olarak yarattığı kulları için beğendiği mü'min şahsiyetini beyan etmiş, onlara imanın şahsiyet kazanmış hâli ile yaşamalarını emretmiştir. Mü'min, kendisinden beklenen bu kulluk karakteri ile seçilen peygamberin üm­metinden biri olma şerefine yükselmiştir.

   İnsanı insan yapan dilidir, fikridir, duygusudur, ahlakı­dır. Dilin hakikati konuşması, fikrin doğrulardan oluşma­sı, duyguların ve ahlakın imana göre şekil alması Allah'ın mü'min kullarına emridir. Mü'min; cenneti için çalışan, Rabbinin huzurunda mahcup olmamak için gayret eden, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin sünnetine uygun bir hayat için emek veren kimsedir.
   Allah'ın huzurunda mü'mini kıymetli hâle getiren asıl kimliği ve insanî değeri kazanmak kulların görevidir. Mü'min, kendisine verilen bu görev için hızla yol kat eden kimsedir. Kur'an'ımız, cenneti hak etmek için 'seviye ka­zanmış mü'min kıvamında' ölmeyi en yüce hedef olarak göstermektedir. Allah'ın kendilerinden razı olduğu kullar, Kur'an-ı Kerim'in gösterdiği bu yüksek hedefe ulaşanlar­dır. Cennet, Allah'ın lütfudur; mü'min o lütfa ermek için çalışan kuldur.

   Dünyada iflah olan da ahirette mesut olacak da ken­disini Müslüman olmanın hak ettiği seviyeye göre ıslah edendir. İslam'ın seviyesi bellidir, Müslüman'dan istenen düzey de gösterilen hedef için yürümektir.

   Bu kitap; iyi kul olmada gösterilecek üstün gayreti, kendini ıslah ederek samimiyet kazanacak kimseyi anlat­mak, hedefine yürüdükçe seviye aşacak mü'mine kazana­cağı şahsiyeti tanıtmak için yazılmıştır.

   İçeriğindeki konular, ana başlıkta vurgusu yapılmış olan 'cennet hedefi ne ulaştıracak konular üzerinden ter­tip edilmeye çalışılmıştır.

   Gayret, seviye, yüksek hedef, değer, yarış, kalite, ide­al, zirve, âl-i himmet olmak, himmet göstermek, samimi mü'min olmak çalışmanın kilit ifadeleridir. Başlıklar altın­da anlatılmış olan mevzularda tarihî örnekler bu ifadelere göre verilmeye çalışılmış, bu kavramların hakikatini anla­mak için ilk günkü Müslümanlar'ın örnek hayatları üzerin­den anlatım yapılmıştır.

   Hedefimiz Cennet başlığı ve konu içeriği ile amaç; Allah'ın kendi huzurunda zirve olarak gördüğü amelleri anlatmak, sıradan hedefler taşıyan, öylesine Müslümanlık yaşayan mü'minlere;

   "Allah üstün ve şerefli işleri sever; bayağı ve sıradan işleri sevmez" hadis-i şerifini hatırlatmaktır.

   Ramazan ayının 6. gecesinde, gecenin son saatle­rinde, Rabbimizin dünya semasında kullarının dualarını kabul ettiği dakikalarda tamamlanmış olan bu çalışmayı, küçük ama kabul olunmuş güzel ameller arasına ilhak etmesini Rabbimden niyaz ederim.

    Hedefimiz Cennet Hafsa Bilgin

   6 Ramazan 1441
   29 Nisan 2020

   İstanbul

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057850218
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057850218
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.