• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Helalini Arayan Genç

   Helalini Arayan Genç
   Görsel 1
   Fiyat:
   22,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34,1) :
   14,50 TL
   Kazancınız 7,50 TL
   14.50 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Helalini Arayan Genç
   Yazar          Selim Seyhan
   Yayınevi      Hüküm Kitap
   Kağıt Cilt     2.Hamur, Karton kapak cilt  
   Sayfa Ebat  200 sayfa, 13,5x21 cm
   Yayın Yılı     2018   Selim Seyhan Helalini Arayan Genç kitabı nı incelemektesiniz.   
   Hüküm Yayınları Helalini Arayan Genç kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Helalini Arayan Genç
   Selim Seyhan

   İslâm'ın kızı, feminizm havârilerine değil, mü'minlerin annelerinin şahsında islâm'ın bütün kızlarına, "Evleriniz­de oturun; eski câhiliyede olduğu gibi açılıp saçılmayın; namazı kılın; zekâtı verin; Allah'a ve peygamberine itaat edin.

   Ey Peygamberin ev halkı! Şüphesiz Allah sizden ku­suru giderip sizi tertemiz yapmak ister." diye buyuran ilâhî fermana kulak ver. Sarayın mesâbesinde olan evinin kra­liçesi olarak yaratıldığını unutma. Elbette mahremiyete dikkat ederek öğretmen olup ümmetin evlatlarını yetiş­tirebilir, doktor olup ümmetin hastalarını tedavi edebilir, kariyer yapabilirsin.

   Ancak unutma ki hiçbir kadın iyi ye­tişmiş bir çocuktan daha iyi kariyer yapamaz. O halde üç kuruşluk dünya için mahremiyeti ayaklar altına alan iffet cellatlarının cinselliğini sömürmesine, moda tasarımcıla­rının, kozmetik firmalarının senin süslenip püslenmeye, allanıp pullanmaya düşkün tabiatını istismâr etmelerine müsaade etme. Bilesin ki Alem-i islâm senden yeni Fatih­ler, Selahaddinler yetiştirmeni bekliyor.

       MUKADDİME

   Esmâsı hüsnâ olan Allah Azze ve Celle kendi zâtıyla kâimdir. Samed olduğu için hiç bir zaman başkasına ihti­yaç duymaz. Biz ise O'nun âciz kulları olarak her an O'na da, yarattıklarına da muhtâcız. Hayat boyu sevmeye, sevil­meye, âit olmaya, güven duymaya, yemeye, içmeye ihtiyâ­cımız var. İnsan olmamız hasebiyle tatmin olmayı bekle­yen türlü türlü rûhî ve fizikî ihtiyaçlarımız var. Bu yüzden bizi bizden daha iyi bilen Rabbimiz kudretinin bir delili olarak, kendileri ile huzur bulmamız için türümüzden eş­ler yaratmış ve aramızda bir sevgi ve merhamet var etmiş­tir. (Rum, 21). Şâri' Teâlâ bizim için yarattığı o eşlerle bir araya gelip sekînet bulabileceğimiz yuvalar kurabilmemiz için de bir takım kurallar vaz etmiştir.

   İşte bu kitap yalnızlığın Allah Azze ve Celle'ye mahsus olduğunu idrâk edip modern hayâtın fırtınalı denizlerinde dev günâh dalgalarıyla boğuşmaktan bunalıp da helâlini arayan ve bulduğu helâliyle Rabb'inin rızasına uygun bir yuva kurmak, kurduğu yuvayı da bir sekînet limanına çe­virmek isteyen gençler için kaleme alınmıştır.

   Peygamber-i Ekber'in "İnsanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevâbı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnâdır: Sadaka-i câriye, istifâde edilen ilim, kendisi­ne duâ eden hayırlı evlât. (Müslim, Vasiyyet-14) müjdesine kulak verip o yuvadan Allah ve Rasûl dâvâsının dîvânesi olmuş Ömerler, Hamzalar, Musablar, Enes b. Nadrlar ye­tiştirmek isteyenler için yazılmıştır.

   "Deh demeden giderse at,
   Bir yudum su verirse evlât,
   Bir de dirlikli çıktı mı avrat,
   Ne işin var düğün evinde,
   Gir oyna, çık oyna.
   Ha babam ha yürümezse at,
   Yüzünü yere baktırırsa evlât,
   Bir de dirliksiz çıktı mı avrat,
   Ne işin var cenâze evinde
   Sanki cenâze zâten evinde, gir ağla, çık ağla." Diyen Mevlânâ'dan ders alıp mutluluğu maddiyâtta değil âilesinde arayanlar için yazılmıştır...

   ** Âyet-i Kerîmelerin bir kısmının manası, Tefsirli Meâl şeklinde verilmiştir. Bazı Hadîs i Şerifler ve metinler de bu şekilde tercüme edilmiştir.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056753664
   MarkaHüküm Kitap
   Stok DurumuVar
   9786056753664
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.