Herkes İçin Siyer 2, Peygamberimiz'in (s.a.v) Hayatı, Medine

Fiyat:
330,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,4) :
210,00 TL
Kazancınız 120,00 TL
58,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Sınırlı Sayıda

Kitap            Herkes İçin Siyer 2, Peygamberimiz'in (s.a.v) Hayatı, Medine Dönemi
Yazar           Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi   
Yayınevi       Profil Yayıncılık
Kağıt Cilt      2.Hamur
Sayfa Ebat   360 sayfa,  13,5x21 cm.Profil Yayın Herkes için Siyer 2, Peygamberimiz'in (s.a.v.) Hayatı Medine Dönemi kitabını incelemektesiniz.    
Muhammed Emin Yıldırım, Bekir Develi Herkes için Siyer 2 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Peygamber (s.a.v.) sevdalısı ve şairi olan Hassan b. Sâbit'e (r.a.), "Muhammed'i övecek bir şiir oku!" dediklerinde, "Ben sözlerimle Muhammed'i (s.a.v.) övemem, bilakis Muhammed (s.a.v.) ile sözlerimi güzelleştirmiş olurum," demiştir.

İşte Herkes İçin Siyer'in amacı, Efendimiz'in (s.a.v.) o bereketli ömrüne yapacağımız yolculukla güzelleşmek, onun hayatından kendi hayatımıza güzel hasletler aktarabilmektir...

Bu kitapla umuyoruz ki Allah Resûlü (s.a.v.) hayatımızın her
alanına dokunacak ve hiçbir yer kalmayacak ki onun eli değmemiş, onun sesi, onun sedası işitilmemiş olsun. Çünkü biliyoruz ki yitik dünyamız ancak onunla anlam kazanabilir. Daralan ufuklarımız ancak onunla genişleyebilir. Sahabeye hasret kalan yüreklerimiz ancak onun zamanlar ve zeminler üstü mesajlarıyla bir karşılık bulabilir.

Bundan dolayı siyer her ne kadar bir insanın, bir beşerin hayatı olsa da, aslında bütün bir beşeriyetin hayatıdır. Çünkü kim olursa olsun, herkese söylenmiş bir söz vardır...


Takdim


Peygamber (s.a.v.) sevdalısı ve şairi olan Hassan b. Sâbit'e (r.a.), "Muhammed'i övecek bir şiir oku!" dedik­lerinde, "Ben sözlerimle Muhammed'i (s.a.v.) övemem, bilakis Muhammed (s.a.v.) ile sözlerimi güzelleştirmiş olurum, " de­miştir.

Her kim sözlerinin değer kazanmasını istiyorsa, yapması gereken "en değerlilerin en değerlisi olan" iki cihan serveri Efendimizi (s.a.v.) konuşması ve yazmasıdır. Biz de Bekir Develi kardeşimle bunu yapmaya çalıştık. Bir ay boyunca Ramazanın o bereketli gecelerinde beraberce bir ilim mec­lisi oluşturduk ve 30 program boyunca Efendimizin (s.a.v.) o kutlu hayatını anlamaya, anlatmaya gayret ettik. Daha sonra o programların çözümü yapıldı ve neredeyse dört ay boyunca üzerinde çalışarak sohbet dilini bozmadan ama metni biraz olsun kitabî bir dile uygun hale getirmeye uğ­raştık. Sonuçta ortaya iki cilt hâlinde, okunması kolay, dilini herkesin anlayabileceği ve okunduğunda siyerin o muhte­şem mesajlarından insanların biraz olsun nasiplenebilecek­leri böyle bir eser çıktı...

Nasip eden Rabbimiz'e hamdolsun...

Hayatıyla bize örnek, model ve rehber olan Efendimize sonsuz salât ve selam olsun.
O'nun (s.a.v.) mübarek ellerinde yetişen ve her biri ha­yatımızın çok farklı yönlerinde bize ışık olan, yol gösteren sahabe efendilerimize binlerce selam olsun.

İlk günden bugüne nebevi miras olan ilmi bize taşıyan, yansıtan, gösteren ve öğreten bütün âlimlerimize, abidleri-mize, ariflerimize, şehitlerimize ve salihlerimize selam olsun.

Gerek programların yapılmasında gerek bu kitabın or­taya çıkmasında bizi teşvik eden Bekir Develi kardeşimden Allah (c.c.) razı olsun.

Yıllardır bana yol arkadaşı olan ve bu programlarda da 30 gün boyunca bu arkadaşlığı sürdüren, ardından kitabın son okumasını yapıp katkılarını sunan Cemil Nazlı karde­şime, yine son okumada katkısı olan Nuri Sardoğu karde­şime ve daha nice güzel destek ve dualarına şahit olduğum tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Kitabın yayın aşamasında titiz çalışmalarına şahit oldu­ğum Profil Kitap'a ve yayınevinin editörü Zeynep Ekşi kar­deşimize hassaten teşekkürlerimi sunuyorum.

Rabbimden niyazım bu çalışmanın, biraz olsun Efendimizin (s.a.v.) tanınmasına ve sevilmesine katkı sağlaması ve yarın mahşer gününde O'nunla (s.a.v.) karşı karşıya kaldığımızda o mübarek yüze bakacak yüzlerimizin olmasıdır.

Mevlâ bizi son nefesimize kadar O'na (s.a.v.) layık bir ümmet eylesin.
Çaba ve gayret bizden, netice ise Rabbimiz'dendir.

Muhammed Emin Yıldırım
5 Cemaziyelevvel 14421
20 Aralık 20201
Başakşehir-İstanbul


Bismillah: O'nun (c.c.) adıyla.

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden Allah'a yarattığı, yaratmakta olduğu ve yaratacak oldukları ade-dince hamdolsun... İki cihan serveri Efendimiz Muham­med Mustafa'ya salât ve selam olsun...

Bir hayaldi bu benim için... Liyakatim olmadığı halde nasip eden Rabbim'e ne kadar hamdetsem azdır. Her şey­den evvel varlığı ve ilmiyle bu hayalin gerçek olmasının en büyük vesilesi Muhammed Emin Yıldırım hocama şükran­larımı arz ediyorum.

Muradımız, kitabımızdaki bilgileri videolarla destekle­mekti. Bunu yayınlarımızda da bu şekilde ifade etmiştik. Fakat ne derler bilirsiniz: İnsan plan yaparken kader ona gülermiş. Bu yola çıktığımız zaman başlayan koronavirüs imtihanı ne yazık ki konuları yerinde anlatımla sizlere ulaş­tırmamıza mani oldu. Belki de böyle daha hayırlı oldu. Biz bilemeyiz, Allah (c.c.) bilir... Bunun yerine, kitaba ekledi­ğimiz karekodlardaki çeşitli tabloların, haritaların ve fotoğ­rafların yolculuğumuza eşlik etmesini umuyoruz.
İlk sayfadan son sayfaya kadar meseleleri doğru bir kro­noloji ve tasnifle hocama sormaya gayret ettim. Elbette ek­siklerim olmuştur. Bunun için Rabbim'in affına, siz değerli okuyucularımızın da hoşgörüsüne sığınıyorum...

 
Kitaplar insanların hâllerinde, raflarda durduğundan daha şık durur. Niyazım odur ki mezkûr eser inşallah her birimizde yalnızca bir bilgi olarak kalmaz, yaşamımızda bir hâl olarak da neşvünema bulur.

Cenab-ı Allah "Herkes için Siyeri bizlerden salih bir amel olarak kabul buyursun. Bu eserin hayat bulmasında emeği geçen ekip arkadaşlarımı ve siz kıymetli okuyucula­rımızı da hasenatımıza ortak eylesin. Amin.

Bekir Develi
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257637039
MarkaProfil Kitap
Stok DurumuVar
9786257637039
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.