Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis TAHLİL

Fiyat:
70,00 TL
İndirimli Fiyat (%42,9) :
40,00 TL
Kazancınız 30,00 TL
Aynı Gün Kargo
 
Kitap            Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis
Yazar           Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir
Yayınevi      Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton kapak cilt
Sayfa Ebat   96 Sayfa - 13.5x19.5 cm
Yayın Yılı     2019


 
Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis adlı kitabı incelemektesiniz.
Tahlil Yayınları Hikayelerle Çocuklara 40 Hadis kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


      MERHABA

Sevgili Yavrular,
Yüce Rabb'imiz kullarının mutlu olmasını ister. On­lara mutlu olmayı öğretmek için peygamberler gön­derir. Peygamberler, insanların rehberi ve öğretmeni­dir. Onlara hem Allah Teâlâ'nın buyruklarını hem de dünyada nasıl yaşamaları gerektiğini öğretirler. İlk peygamber Hz. Âdem'den son peygamber Hz. Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimize ka­dar hep böyle olagelmiştir.

Peygamber efendimizin sözlerine hadis dendiğini biliyorsunuz. Yüce Rabb'imizin buyruğu olan Kur'an-ı Kerim'i bize getiren Efendi'miz, bu ilahî buyrukları hadisleriyle açıklamıştır. Sevgili Efendi'miz bize hem dün­yada hem de dünyadan sonraki hayatımızda mutlu olmak için ne yapmamız gerektiğini hadisleriyle öğret­miştir.

Yüce Rabb'imizin buyruğunu iyice anlamak, güzel dinimizi eksiksiz öğrenmek için hadisi şerifleri çok oku­malıyız. Yüzyıllardan beri birçok din büyüğümüz, Pey­gamber efendimizin sözlerinden kırk hadislik buketler hazırlamışlar, böylece hadisi şeritleri Müslümanların ko­layca öğrenmesini sağlamışlardır.

Ben de sizin için yazdığım kırkıncı kitabımın, Pey­gamber efendimizin sözlerinden derlenmiş bir kırk ha­dis demeti olmasını arzu ettim. Hikâyeleri çok sevdiği­nizi bildiğim için de hadisleri hikâyelerle birlikte vermek istedim. İnşaallah kitabımı beğenirsiniz. Eğer beğenir­seniz lütfen bana dua ediniz, sevgili yavrularım.

---------------

Bir işadamı eve dönerken duvar dibinde geceyi geçirmeye çalışan vaşlı bir zenci görmüş. Çocuklar korkmasın diye kimse evine almamış. Tüccar onu evine götürür, sıcak çorba, temiz çamaşırlar ve vatacak ver verir.

Gece yarısı içeri sızmaya çalışan hırsızları farkeden zenci,-HEY NE OLUYOR diye haykırınca, karanlıkta beyaz çamaşırların hareket ettiğini gören, hırsızlar korkuyla pencereden atlayınca kolları bacakları kırılmış. Ve yakalanmışlar.


Peygamberimiz ne güzel buyurmuş,  “İnsan, kardeşine yardım ettiği sürece Allah da ona yardım eder."
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786058776838
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786058776838
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.