• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Hz. Ali ve Fatıma , Aşkın Meali 3

   Fiyat:
   39,00 TL
   İndirimli Fiyat (%29,5) :
   27,50 TL
   Kazancınız 11,50 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Hz. Ali ve Fatıma , Aşkın Meali 3
   Yazar           Sinan Yağmur
   Yayınevi       Kapı Yayınları
   Kağıt Cilt      2. Hamur - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat   392 sayfa - 13.5x21.5 cm
   Yayın Yılı      2019

    


   Sinan Yağmur Hz. Ali ve Fatıma Aşkın Meali 3 adlı kitabı incelemektesiniz.
   Kapı Yayınları, Aşkın Meali 3 Hz. Ali ve Fatıma romanı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2


   Hz. Ali ve Hz. Fatıma
   Aşkın Meali 3

   "insan ancak ihlaslı bir aşk ile farkına varır kendisinin.
   Ve o aşkın duasal kelimeleri ile yürür sevdiğinin ruhunda.

   Aşkın kelimeleri ile huzura erişir, insan hep 'bir' aşk ararja sevdiğinde. Bu aşkı bulduğu an ona âşık olur. Aslında âşık olduğu o insan değildir. O hep tek 'bir' aşka aittir. Ey en sevdiğim Fatıma! Bu dünyada birbirimizi ne kadar sevdiysek hep o 'bir' aşk içindir." Ali hep sevdi. Coşkuyla sevdi. Aşk ile sevdi Fatıma Zehra'sını. Kalan ömrü eninde sonunda bir "veda'ya sığdırılmış bir kadının gözlerinden yükselen dumanın dilini hiçbir söz çözemez.

   "Yalnızlık, benim ebedi istirahatgâhım. Suskun gözlerimi dağların mor dudaklarına dikmişim. Ve sen, benim yaralı güvercinim! Ay yârim! Gözlerini bana dikme ah Ali'm, kapat!" "Ah canım! Canımı ne de güzel acıtıyorsun!" "Ey Ali, ey aşkım! En sevdiklerinden ayrılmayı göze alamayınca En Sevgili'ye ulaşamazsın."
   Ah kalbim! inlemenin, ağlamanın insanı nasıl kuş gibi hafiflettiğini bilemezsin. Yalnızlık yaşar! Çığlık yükselir! Gözyaşı insanın aşkını, acısını, yalnızlığını gösteren en sadık sözdür.

   Şeytanın sözlüğünden çıkarıp "süslü cinler" gibi sinsi ke­limelerle anlamı bozduğu bu dönemde hakikati haykırmak o kadar zor ki! Gerçeği yazan cümlelerin kum gibi dağıtıldı­ğı bir zamanda yazmak, yanmakla eş değer.

   Oysa yazıdır insana nefes aldıran. Ve kalbi koruyacak olan aşktır. İlahi aşk...

   Yazıya başlarken eûzü besmele çekmeli ki kelimelerin yolu kesilmesin, düşsün kâğıda. Kâğıttan okuyanın kalbine aksın.
   "İkra!"yağmurlarıyla birlikte.
   Yazmak susanın yerine konuşabilmekse, yazarak da susabilmeyi öğrendik çok şükür. Susarak yazıyoruz, yazarak susuyoruz. Yazmak da okumak da vebaldir, o yüzden biz yazarken ve siz okurken bilin ki melekler de bizi yazmak­tadır.
   Yazılanın kalbinizi açmasını istemek yeterli değildir, kal­binizin de yazılanlara açılması gerek ki mana "Bir" olabil­sin. Zira her insan bir "mana"dır.

   İnsan o yazının bir kelimesidir. Kendi hâlinin dilidir, duasıdır. Yazdıkça ve okudukça insanlığın anlam yolu aydın­lanacaktır. Aşk kandili sönmeyecektir ve hakikat karanlık
   ların arasında kalmayacaktır. Her insan kendine bir mecal değil, bir mealdir. O yüzden kitabımıza "Aşkın Meali" ismini verdik.
   Ey insan, ey hakiki aşkı arayan! Seni sana hatırlayan ve hatırlatan yazıları aşk ile okuyasın.

   Kitap bitene kadar kapatın tüm süslü cinlerin getirdiği yargıları, peşin hüküm rüzgârını.

   Aşkın bilgisi olmaz, hakikati olur. Aşkın hakikatini de in­san kalbinde keşfeder. Akleden kalpler keşfedicidir.
   Her kalbin karanlık kilidini açan, "Fatiha"sı olan bir aye­ti vardır. Her ayet bir aşktır, her insan bir "ayet-i kerime"dir. İnsan kalbini yokladıkça aşkın mealini bulur, kucaklar, ken­dini nur eyler. O yüzden Aşkın Meali Hz. Ali ve Fatıma'yı yazdık.
   Yazılana ve okunana Kur'an şahit olsun.

   "Nun. Yemin olsun kaleme ve satır satır yazdıklarına..."  (Kalem, 1)

   Âlemlerin Rabbine hamd ve sena olsun. Onun resulü Muhammed Mustafa Efendimize salat ve selam olsun.

   Kitabı okurken Peygamber Efendimizin anıldığı yerlerde "Sallallahü aleyhi ve sellem", Ashab-ı Resulden olan güzi­delerin isminin geçtiği yerlerde erkekler için "Radıyallahü anhü", hanımlar için "Radiyallahü Anhüma", evlad-ı Resul, ehlibeyt seyyidi olan Ali'nin ismi geçen yerlerde de "Kerremallahü Vechehü" zikredilmesini istirham ederiz. Keremallahü Vechehü, "Bütün varlığıyla yüzünü Allah'a dönen" de­mektir.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055147686
   MarkaKapı Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055147686
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.