Hz. Musab, 3 Cilt Set

Fiyat:
440,00 TL
İndirimli Fiyat (%34,1) :
290,00 TL
Kazancınız 150,00 TL
Havale / EFT:
281,30 TL
81,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Hz. Musab 1-2-3 Takım
Yazar           Adem Saraç
Yayınevi       Erkam Yayınları
Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton kapak cilt, 3 Cilt takım, Kutulu
Sayfa  Ebat  787 sayfa,  13,5x189,5 cm.


Erkam yayınları Hz. Musab incelemektesiniz.
Adem Saraç Hz. Musab bin Umeyr 3 cilt kitap seti hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   
     TAKDİM

Rahman ve Rahîm Olan Allah'ın Adıyla...
Bizleri Müslüman olarak yaratan, Peygamber ve Sahâbe sevgisiyle donatan; Gül yüzlü, Nûr özlü, güzel sözlü, Pey­gambere gönül vermiş, gönül ehli Müslümanlar ile tanıştı­rıp kaynaştıran, Rabbimiz'e hamd olsun, celle celâlühü...

Yoluna kurban olduğumuz, hayatına hayran kaldığı­mız, her şeyini örnek alma çabasına girdiğimiz, ümmeti ol­makla şereflendiğimiz, sevgisi ve muhabbetiyle rızıklandı-ğımız, Gönüller Sultanı Peygamber Efendimize salât ve selâm olsun.

O'nun etrafında pervane dönen, Ehl-i Beyt'ine, Ezvâc-ı Tâhirât'ına, Âl ve Ashâbı'na, Etbâı'na ve onların nurlu ve onurlu yollarını yol edinme gayretinde olanlara, selâm olsun.
O kutlu yolun kutlu yolcularına da selâm olsun...

Rasûlullah (sav) Hazretleri nin hayatını, en ince teferrua­tına kadar bilmek; her Müslüman'ın en büyük arzusudur. Ay­nı zamanda da, O'nun Ashâbı'nın hayatlarını bilmek de öyle. Rasûlullah'ın hayatı onlarla; onların hayatı da Rasûlullah ile be­raber yaşanmıştır çünkü.

Asr-ı Saadet'te meydana gelen olayları, -mümkün mer­tebe- hiçbir ayrıntıyı ihmal etmeden araştırmak, o güzîde in­sanlarla, ciddi anlamda bağlantı kurmanın en kolay yoludur. Kur'ân ve Sünnet, o yüce şahsiyetlerin hayatlarında, hayata yansımıştır.
Sahabe-i Kiram Efendilerimiz'in her biri, bizler için başlı başına örnek birer modeldir. Her zaman, her yerde, her yaş, ırk ve cinsiyetteki insana, çokça örnek oldular. Onların hayat­ları, davranışları, günlük yaşayışları model ve örneklerle dolu­dur. Her şeyleri ile Örnekler Örneğini örnek alan, örneğin örnekleridir onlar. Adıyla sanıyla Sahâbî'dirler, Sahâbî!

Vahiy düzeninden koparak, kendilerini de, ortamlarını da karartan, karanlık bir dönemde, İslâm güneşinin doğuşuyla, aydınlanma süreci başlatan, destansı kahramanlar; Sahâbîler!

Sözleri kara, özleri kara, amaçları kara, dilleri kara, kalple­ri kara; kapkara bir zihniyetin, karanlık insanları arasında; ay­dınlık savaşı veren, aydın insanlar; Sahâbe!

Rasûlullah %9'ı gören, O'na inanan, amel-i sâlih ile yaşa­yıp, îmân-ı kâmil ile vefat eden, O'na gönül veren, O'nu ken­disine örnek ve önder edinen, gönül erleri; Ashâb-ı Kirâm!

"Malım-mülküm, annem-babam, çoluk-çocuğum, canım-kanım, her şeyim sana feda olsun yâ Rasûlallah" diye­rek, canlarını, O Çan'a, seve seve feda eden canlar; Ashâb! islâm güneşi ile karanlıklar aydınlığa, başıboşluk düzene, güçsüzlük kuvvete dönüştü. Her türlü zilletten, en üst düzeyde azamete çıkıldı. Cehaletin kırıp geçirdiği yerlerde, fazilet ve in­sanlık fışkırmaya başladı. Böylece bütün insanlığa en hayırlı bir miras bırakmış oldular. Onların böylesine kısa bir zaman dilimi içine, bunca şeyleri nasıl sığdırdıklarını çok iyi düşünüp, derin­lemesine tahlil etmemiz gerekir.

Bilmek, olmak ve sevmek durumundayız. O canlara can atmak durumundayız. Öyle ki, onlar bizden birer parça olmalı­lar! Hısım-akrabamızdan çok daha iyi tanımalıyız onları. Onları bulan, her şeyi bulmuştur; onları bulamayan, neyi bulmuştur?

Bu kitapta, önde gelen Sahâbîler'den biri olan Hazreti Mus'ab bin Umeyr'in, hayat hikâyesini bulacaksınız. Onun in­sanlığını, samimiyetini, îmânını, ihlâsını, îsarını, edebini, ince­liğini, sebatını, kahramanlığını gözler önüne sermeye çalıştık. Allah ve Rasûlu'na, Kuran ve Sünnete, İslâm'a bağlılığını, ba­şarabildiğimiz kadarıyla çok örnek vererek, o günü yaşar gibi, gözle görürcesine anlatmaya gayret ettik.

Alanındaki temel kaynakları taradık. Temel ve yardımcı kaynaklar yanında, asrımızdaki eserleri de inceledik. Her bir eserden, arının çiçeklerden bal özü alması gibi, işin özünü alıp, elinizdeki eseri oluşturduk. Yaşanan o destansı tarihi olayla­rı, derleme ve kurgulandırma ile uzun yıllara yayılan bir uğraşı sonucu, böyle bir eser oluştu. Bu eser; sadece Allah ve Rasûlu'nun rızasına yönelik mütevazı bir çalışmadır. Sevenin, sev­gilisine yol bulma gayreti ile oluşan, mütevazı bir eserdir. İnan­mış, teslim olmuş ve onlarsız, İslâm'ın anlaşılamayacağının, anlaşılmasına çalışma çabasıdır.

Eserin yazılışında, ilgili olayları, mümkün olduğu kadar canlandırıp hareketlendirerek, olayların şahıslarını ve diğer kahramanlarını yer yer konuşturmak suretiyle, daha kolay an­laşılır bir şekle soktuk. Ancak bütün bunlar hayal mahsulü şey­ler olmayıp, konuları tamamen ilgili kaynaklardan alarak, sa­dece bir kısmını karşılıklı konuşma haline dönüştürdük. Aynı zamanda da, değişik kaynaklarda dağınık bir şekilde anlatılan olayları, bir araya getirerek, birbirine bağlayıp, konu bütünlü­ğü içinde vermeye çalıştık.

Peygamber gülistanından hangi gülü ele alırsak alalım, er­kek olsun, hanım olsun; çocuk olsun, genç olsun, her gülün kendine ait özelliği ve güzelliği ile karşı karşıya kalır, kendimizi o güzelliğin içinde buluveririz.

Bizden önce bu din nasıl yaşanmış, sevgi ve muhabbet on­ları nereye götürmüş, nerede durdurmuş, ne kadar yükseltmiş, bunu hep beraber görüp yaşayalım istedik.
Kur'ân ve Sünnet'in doğru bir şekilde anlaşılması için, hem Peygamberimiz ve hem de Sahâbe-i Kirâm'ın çok iyi tanınıp bilinmesi kaçınılmazdır. Çünkü onlar, bu işin gerçek anlamda birer müfessirleri konumundadırlar.
Sahâbe nesli, Kur'ân neslidir malum. İslâm, Sahâbîler eliy­le hayata geçirilip yayılmıştır. Bu durumda, Sahâbîler'in doğ­ru anlaşılmasıyla, İslâm'ın doğru anlaşılması birbirinden kop­maz bir bütündür.

Kırk yıllık mazisi olan bu çalışma, gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında, seri seminerler halinde, çok farklı ortamlarda ve çok farklı topluluklarla paylaşılmıştır. En kısa seminer birer bu­çuk saatten üç, en uzun seminer de birer saatten otuz beş bö­lüm halinde sunulmuştur. Dolayısıyla evrensel bir boyut kazan­dıktan sonra kitap haline getirilmiştir.
Gayret bizden, tevfik, inayet, hidâyet ve başarı Allah'tan­dır...

Âdem SARAÇ
Muharrem 1441 /Eylül 2019 İstanbul


Diğer Özellikler
Stok Kodu9786053026518
MarkaErkam Yayınları
Stok DurumuVar
9786053026518
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.