• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   İftiraların Odağındaki Sahabi: Ebu Hureyre

   Fiyat:
   20,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   13,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap            İftiraların Odağındaki Sahabi: Ebu Hureyre
   Yazar           İhsan Şenocak  
   Yayınevi       Hüküm Kitap
   Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton kapak cilt  
   Sayfa Ebat   160 sayfa, 13.5x21 cm
   Yayın Yılı      2018   İhsan Şenocak İftiraların Odağındaki Sahabi Ebu Hureyre kitabı nı incelemektesiniz.   
   Hüküm Yayınları İftiraların Odağındaki Sahabi Ebu Hureyre kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   MUKADDİME

   Şarkiyatçılığın vazifelerinden biri de satır aralarında kaybolan fakat Müslümanların aleyhinde kullanılabilecek ibareleri bulup çıkarmak sonra onları davalarına taraftar olan in­sanlara vermek ardından da dahilden ve hariçten iki ayrı cephe açarak İslama hücum etmektir. Bu mana­da "firak-ıdalle'ye ait ne kadar müteveffa görüş varsa onları makberlerinden çıkarıp ilk defa gün yüzüne çı­kan fikirler gibi dahildeki müslümanlar arasında yay­mak, böylece müslümanları bin yıl önceki münakaşa ortamına çekerek, onları İslam'a yol açma cehdinden mahrum bırakmaktır. Ebu Hureyre ile alakalı sahabe­ye ait değerlendirmeleri çarpıtarak ona saldıran dahil deki iki merkezden biri Şia diğeri ise Muteziledir.

    
   İlk iddialar siyaseten Şia ile Mutezile arasında bir yerde duran Ebû Cafer el-İskâfi'ye, Mutezile cephesinde ise içkiden fuhşa kadar her nev'î günahı işlemekle maruf Nazzam'a (ö. 231/845) aittir.[1]

   Şarkiyatçı Cephenin öncü isimleri ise Sprenger ve halefi Goldziher'dir. Şia, Mutezile ve Şarkiyatçılı­ğın kaynaklarından hareketle bir terkip yapan Mahmud Ebû Reyye ise, Ebû Hureyre'ye içerden hücum eden baş muarızlardandır. Ebu Hureyre'ye kalemle ve kelamla saldıranlara daha ziyade Mahmud Ebu Reyye öncülük etmiştir. "Gelmişsin karın tokluğuna, Allah'tan korkmaz, Peygamberle 19 ay geçirmişsin, 5400(5473) hadis rivayet etmişsin, Allah'tan kokma­mışsın." nev'inden iftira ve ithamların nesebi de Ebu Reyye'ye oradan da Şarkiyatçılığa uzanır. Sünnet-i Se-niyye muarızları o derece taklide mahkum oldular ki iftira ve ithamda da kendilerini taklitten kurtaramı­yorlar. Biz bu eserde mukallitler yerine müfteriler ve onların delilleri çarpıtması üzerinde duracağız.

   Ebû Hureyre'yi Şia, Mutezile ya da Şarkiyatçılık için önemli kılan onun Kur'an-ı Kerim'in murad-ı ilahiye göre anlaşılmasını temin etme çerçevesinde rivayet ettiği hadis-i şeriflerdir. Şarkiyatçılık, doğru­dan İslam'a hücum ederek istediklerini elde edeme­yince Ebû Hureyre gibi isimler üzerinden saldırmayı daha stratejik bulmuştur. Bu noktada sahabeye saldı­rarak, onlar vasıtasıyla bize oluşan Kur an-ı Kerim'i, Mealicilikle Sünnet-i Seniyyeyi, amel planında taklidi reddeden yaklaşımla mezhepleri, hurafeleri ön plana çıkaran yaklaşımla tasavvufu, örgütlere kurdurulan ve adına İslam Devleti denen yapılarla da maşeri vic­danda İslam'ı mahkum etme çabası içerisindeler...

   Ebû Hureyre ile alakalı tenkit edenlerin ortak nok­tası onunla alakalı rivayetleri tahrif ve tebdil etmek ya da rivayetin bir kısmını almak veya Onu tezkiye eden rivayetlere yer vermemek, insanları ondan nefret eder hale getirmek.

   Üç bölüme ayrılan kitabın ilk bölümünde sahabe­nin adaleti, ikinci de Ebu Hureyre'nin hayatı, son bö­lümde ise sahabenin kendi arasındaki sözlerin fırak-ı dalle ve şarkiyatçılığın emelleri için çarpıtıldığını an­latmaya çalıştık.

   Ebû Hureyre, Ebu Hureyre olduğundan değil, riva­yet ettiği 5374 hadisle Peygambersiz bir İslam projesi­nin önündeki en büyük engel olduğundan hedeftedir. Rivayet ettiği hadisler dört mezhebin fetvalarında ve tefsir kitaplarında önemli bir yere sahip olduğundan onun çökertilmesiyle fıkıhtan tefsire kadar bütün lite­ratür sarsılacak, önemli bir bölümü hurafeye dayanan ahkam olarak görülecektir.

   İhsan ŞENOCAK
   Ocak - 2018
    
    
   [1] Bkz. İbn Kuteybe, Te'vîl-u Muhtelefi'l-Hadis, el-Mektebetül-İs-lamî, Beyrut, 1989, 20-21.
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056753626
   MarkaHüküm Kitap
   Stok DurumuVar
   9786056753626
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.