İlk Öykülerim Serisi, 2-3 Sınıf, 10 Kitap

Fiyat:
75,00 TL
Havale / EFT:
72,75 TL
Aynı Gün Kargo

  Kitap              İlk Öykülerim Serisi 2-3 Sınıflar
  Yazar             Komisyon
  Yayınevi         Muştu Yayınları
  Kağıt - Cilt      2.Hamur,  Renkli resimli - karton kapak cilt, 10 Kitap Set
  Sayfa - Ebat   470 sayfa - 14x21 cm
  Yayın Yılı        2013


 
Muştu Yayınları tarafından hazırlanan ilk öykülerim serisi 2-3 Sınıflar adlı kitap setini incelemektesiniz.
2 ve 3. sınıf ilk öykülerim kitap serisi hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
 
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

 
 
         İLK ÖYKÜLERİM KİTAP SETİ - 2 ve 3. SINIF İÇİN
 
Yaşlılara saygı, hayvanlara eziyet etmeme, hayvan haklarına riayet, fevri hareket etmeme, grup kurallarına riayet, çevremizi koruma paylaşma - kardeşlik , sigara içen aile bireylerine taşhidat, derslerine veya sosyal faaliyetlerde başarısız öğrencilerin kendilerine güvenmelerini hedefleyen hikaye, müstağni olma, dayanışma.

Bu ahlaki değerler, aşağıdaki kitaplarda yer almaktadır.
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Serisi 1

Yeşil Tesbih
Rabia Kandıra
 
Yaşlı teyzenin elinde gördüğüm yeşil tesbih bana babaannemi hatırlatmıştı. Bir anda çocukluğuma geri dönmüştüm. Babam, amcam ve halam onun kimde kalacağına bir türlü karar veremiyordu. Sonuçta babaannem bizde kalmaya başlamıştı. Hayatımın en güzel günlerini o bizimle yaşarken geçirmiştim... 
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Serisi 2

Minik Kedi
Rabia Kandıra
 
 
"Eren dedesiyle parkta gezerken küçük bir kedi bulmuştu. Kedi, bir tünele girmiş ve oradan çıkması çok zordu. Üstelik annesi de yoktu." 
Bekir dede çok güzel bir hayat yaşamıştı. Öldüğü zaman çocuklarına epey mal bırakmıştı. Ancak çocukların hemen zengin olma hevesleri onların başını derde sokmuştu. Bu dertten nasıl kurtulacaklarını düşünürlerken babalarının yıllar önce yaptığı bir iyilik akıllarını başlarına getirmişti.

8-9 yaş grubundaki çocuklar için kaleme alınan bu kitapta birbirinden güzel iki hikayeyi resimleriyle birlikte okuyacaksınız. 
 
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Serisi 3

Kelebek Peşinde
Rabia Kandıra
Kitap Tanıtım

Ablam ve ağabeyinle oynarken onlara ayak uyduramıyordum. Sonunda onlara oynamaktan sıkıldım. Ormanın içine doğru yürümeye başlamıştım. Bu sırada birden karşıma bir kelebek çıkıverdi. Onu takip ederken ormanın içinde kayboldum. Bu yetmezmiş gibi bir de etraftan sesler duymaya başlamıştım. Artık ağlamam sessizleşti. İçimden dua ederek seslerin geldiği yere yöneldim. Karşıma neyin çıkacağını çok merak ediyordum.
 
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Seti 4

Durmayan Yağmur
Osman Kaplan
 
"İki yıl içinde ormanımızdaki ağaçların neredeyse tamamı kesilmişti. Artık yağmur yağdığı zamanlar deremizden çamur akıyordu. O gün yine deremizden çamur aktığı ve yağmurun bardaktan boşalır gibi yağdığı bir gündü. Gece, gök gürültüsünden ve şimşek parıltısında uyuyamıyorduk."

8-9 yaş grubundaki çocuklar için kaleme alınan bu kitapta birbirinden güzel ve ibret alınacak üç hikayeyi renkli resimleriyle birlikte okuyacaksınız.
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Seti 5

Yarım Elma
Osman Kaplan
 
"Okuldan sonra arkadaşlarımla mahallemize doğru yürümeye başladık. Haticelerin evinin yol ayrımına gelince o bizden ayrıldı. Zaten her zaman böyle yapardı. Diğer arkadaşlarımla yolumuza devam ettik. Derken bizim evi gören tepeye gelmiştik. Eve doğru bakınca bir de ne göreyim? Gözlerime inanamadım. Âdeta donup kalmıştım. Sonra koşarak eve yöneldim.
Peşimden arkadaşlarım:

- Ayşe dur, ne oldu? Neden aniden koşmaya başladın, diye bağırıyorlardı. Ama ben hiç birini duyacak durumda değildim."

Muştu Yayınları'nın 8-9 yaş grubundaki çocuklar için yayımladığı bu kitap, Allah inancı, çevre bilinci, dostluk, fedakarlık, paylaşım, hayvan sevgisi gibi pek çok güzel özelliği çocuklara benimsetmeyi hedefliyor. Bu kitabın çocukların temiz dimağına güzel izler bırakacağına inanıyoruz. 
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Serisi 6

Hazine Peşinde
Şafak Demir
 
Şaşırmıştı Elif.

- Nasıl yani, dedi.

Konuşmaya devam etti dedesi:

- Maalesef çocuklarımdan hiçbiri zengin olma gayretinde olmadılar. Ne baban, ne amcan, ne de halan... Oysa benim elimde kayıp bir hazinenin haritası var. Hem de mahallemizde gömülü bir hazine. Ben artık yaşlandım böyle şeylerle uğraşamam. Ama mademki nihayet bir torunum akıllı çıktı, sana bu hazine haritasını vereceğim. Ancak şartlarım var!
 
2 ve 3. Sınıf İlk Öykülerim Serisi 7

Evimizin Forveti
Şafak Demir
 
- Ben seçilmedim mi öğretmenim, diye sordum. 

- Hayır, dedi öğretmenimiz. Fena değilsin gerçi. Ama bu takım okulumuzu temsil edecek biliyorsun... En iyileri seçmek zorundaydım. Sen çalışmaya devam et. Yedinci sınıf olduğunda seni alırım. Ayrıca herkes saha içinde olacak değil ya! Saha dışında da desteğe ihtiyacımız var!

Seyirci falan olmak istemiyordum. Ben takıma seçilmek istiyordum. Ama seçilmemiştim işte. Kızgındım, üzgündüm, kendimi tutmasam ağlayacaktım. ( İlk Öykülerim Serisi 2-3 Sınıflar , ilk öykülerim , muştu 2 ve 3. Sınıf hikaye seti , ilk öykülerim seti , İlk Öykülerim Serisi , ilk öykülerim seti muştu yayınları )
 
 
İLK ÖYKÜLERİM SERİSİ - MUŞTU

BABAMIN SOL AYAĞI
 H. İbrahim ÇAYIRLI 
 
Bir gün babamla yan yana oturuyorduk. Annem yine aynı konuyu açmıştı. Annemin endişeli bakışları ve cevapsız sorularına karşılık o hiçbir şey olmamış gibi bizi eğlendirmeye çalışıyordu. Şakalar yapıyor, aslan oluyor, benim ve kardeşimin yanağından ısırır gibi yapıyordu. Bu, bizim onunla oynadığımız ve en çok sevdiğimiz oyundu. Bu oyun sırasında bazı gerçekleri fark etmeye başladım.
 
 
2 - 3 Sınıf İlk Öykülerim Seti 9

Şeftali Ağacı
Aysel Ertan
 
Sonunda ahırın kapısına geldim. Tarık abim henüz gelmemişti.

– Tarık abiiii, diye seslendim. 

Kimse beni duymuyordu. Üzerimin ıslanmasına mutlaka çok kızacaklardı. Islak elbiselerimi kimse görmesin diye bahçeye doğru hızlı hızlı koştum. Endişe ve korku ile içeri girdim. 

– Amca! Kovalar elimden düştü amca! 

Amcam ıslak elbiselerimi görmüştü. Artık bisikleti de şeftaliyi de unutmalıydım. Onca çaba boşuna gitmişti ama düşünen kimdi. 

– Amcaa, diye tekrar koştum. Elini tuttum. 
 
 
2 - 3 Sınıf İlk Öykülerim Seti 10

Kaybolan Top
H. İbrahim Çayırlı 
 
Recep, Tarık’a sürpriz yapmak için topu arkasına sakladı. 

Tarık çok üzgün görünüyordu. 

– Bugün cezalıyım! 

Diğerleri meraklı gözlerle bu cezanın sebebinin açıklamasını bekliyorlardı. 

Tarık devam etti:

– Babam dün şehirden bana top almış. Ama öyle bildiğiniz toplardan değil, orijinal bir top. Meşinden yapılmış, üstünde markası bile var. Görseniz önünüze koyup şut çekmeye kıyamazsınız. 

Diğer üçü göz göze geldiler. 
 


Muştu Yayınları tarafından hazırlanan ilk öykülerim serisi 2-3 Sınıflar adlı kitap setini incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054730704
MarkaMuştu Yayınları
Stok DurumuVar
9786054730704
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.