İmam Şafii nin Menkıbeleri

Fiyat:
400,00 TL
İndirimli Fiyat (%37,5) :
250,00 TL
Kazancınız 150,00 TL
70,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap           İmam Şafii'nin Menkıbeleri
Yazar          İmam Beyhaki  
Yayınevi     Ocak Yayıncılık
Tercüme     Yusuf Eğinç
Kağıt Cilt     Ivory ( sarımtırak ), Sıvama Kalın Cilt
Sayfa Ebat  944 Sayfa - 17x24 cmOcak Yayınları Beyhaki İmam Şafiî'nin Menkıbeleri kitabını incelemektesiniz.   
İmam Beyhaki İmam Şafii nin Menkıbeleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


İmam Şâfii nin Menkıbeleri
İmam Beyhaki


Değerli İslâm âlimi İmam Beyhaki’nin tüm kitaplarını Türk okuyucusuyla buluşturma projesini öncelikle hacimli olanları neşrederek gerçekleştirdik. Bunları sırasıyla Şuabul iman, es Sünenü’l kebir, Delailun Nübüvve ve Marifetüs sünen vel asr alarak toplam 42 cilt halinde okuyucuların kullanımına sunduk.

Kendinden sonraki ulemanın çalışmalarını kaynak olarak gösterdiği ve İslami ilimlerin hadis, fıkıh ve kelam alanlarında eserler vermiş olan Beyhakî’nin saydıklarımız dışındaki küçük hacimli kitaplarını ise takım halinde neşretmek amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde bu büyük külliyatı tam olarak yayınlama imkânına kavuştuk.

7 cilt olarak ortaya çıkan bu çalışma, Beyhakî’nin çeşitli konu ve ilim dallarında kaleme aldığı toplam 16 kitap ve kitapçığını biraraya getirmektedir: İslam inancının temel konuları üzerinde kaleme aldığı biri oldukça hacimli olan altı kitap; İslam’ın ahlâki ve mânevi değerleri konusunda üç kitap; dualar ve faziletler konusunda iki kitap; İmam Şâfiî ve onun mezhebini savunma amacıyla kaleme aldığı biri oldukça hacimli iki kitap; diğer muhtelif konu başlıkları hakkında yazdığı üç kitapçık.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054659357
MarkaOcak Yayıncılık
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.