Kalplerin Tesellisi Sülvetülarifin İmam Gazali ŞAMUA KAHRAMAN

Fiyat:
550,00 TL
İndirimli Fiyat (%38,2) :
340,00 TL
Kazancınız 210,00 TL
Havale / EFT:
329,80 TL
95,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Sülvetülarifin  Arifibillah’ın Gönlünü Hoş Eden KALPLERİN TESELLİSİ    İMAM GAZALİ

Çeviren: Doç. Dr. Abdülvehhab Öztürk

816 sayfa  Şamua Kağıt  16x24 cm   Kalın Ciltli

İmam Gazali’nin Kahraman Yayınları Tarafından Türkiye’de İlk Defa Yayınlanan EseriO; büyük İmam Muhammed bin Muhammed bin Ahmed, Ebu Hamid et  Tusî el Gazalî’dir.
Bu ulu imam İslam dininin bütün dallarında büyük bir yer tutar, onun hayatını, ilmini ve eserlerini araştıran şunu görür ki o dine ait ilimlerin hepsinin kapısını çalmış, sonunda bu yüksek yere ulaşmıştır.

O İslam fikir ve ihtisas dallarının hepsini kavrayan ve toplayan alimlerdendir. Bunun yanı sıra o İslam felsefe fikriyatı tarihinde de büyük bir yer işgal etmiştir. Öyle ki bu fikriyat birçok eserler vermiştir. Bu eserler de geniş ve kapsamlı kültürünün meyveleridir.

Hüccetülislam’dır. 450 hicri yılında Tus’ta doğdu. Babası yün eğirir ve onu Tus’daki dükkanında satardı. Öleceği zaman onu kardeşi Ahmed ile beraber mutasavvıf hayır ehlinden bir adama vasiyet etti. O sofi de bunlara bakamayacağını anlayınca onlara medreseye katılmalarını, öğrenci adı altında karınlarını doyurmalarını salık verdi. O hususta Gazali şöyle der:  “Biz ilmi Allah’tan başkası için istedik, o ise Allah’tan başkası için olmayı kabul etmedi.”


Bu kitap birçok ilimleri içine alan bir kitaptır, öyle ki ismi bunu gösterir. “Sülve” gönlü hoş eden, “Arifin” de bellidir. Tasavvuf düşüncesinde bir yeri vardır. Filan arif-i billah denir. Yani bu kitap her arif-i billah’ın gönlünü hoş eder demektir. Her arif-i billahın da nefsini teselli etmesi caizdir.

Kitap çeşitli dallara el atmıştır;
Arş’in, göklerin, yerin, güneşin, ayın, yerin altındakilerin yaratılmasıyla başlamış,
Meleklerin yaratılmasını ele almış,
Âdem’in yaratılmasını,
Peygamberimiz’in (s.a.v) doğumunu, süt emmesini, gönderilmesini, evlenmesini ve mucizelerini anlatmıştır.
Sonra ilmin ve alimlerin faziletine geçmiş,
İslam’ın namaz, zekat, oruç ve hac gibi rükünlerini ele almış,
Sonra kadınlara, evliliğe, sıla-i rahme, güzel ahlaka, çirkin şeylerden ve haramlardan uzak durmağa geçmiş, İslam’ın emrettiğini anlatmıştır.
Sonra ölümü, kıyameti, hesabı ve suali, cennet ve cehennemin sıfatını anlatmıştır.

Neşredilmiş bir çok kıymetli eseri bulunan İmam Gazali'nin, bu kitabını değerli ilim adamı, pek çok ilmî ve İslâmî eseri bulunan Doç. Dr. Abdülvehhab Öztürk Türkçeye tercüme etti. Büyük boy lüks ciltli olan ve sekiz yüz on altı sayfadan oluşan eser, tam metin ve eksiksiz tercümedir. Dili sade, akıcı ve sürükleyicidir.

Her kütüphanede bulunmasında büyük fayda görülen Sülvetülarifin, Kalplerin Tesellisi Kahraman Yayınları tarafından titiz bir baskı ile kültür hayatımıza kazandırılmıştır.
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786055284220
MarkaKahraman Yayınları
Stok DurumuVar
9786055284220
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.