Kelime Anlamlı Halebi Sağir, 2 Kitap Set

Fiyat:
1.300,00 TL
İndirimli Fiyat (%54,6) :
590,00 TL
Kazancınız 710,00 TL
165,20 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Kelime Anlamlı Halebi Sağir

Yazar           İbrahim Halebi
Yayınevi       Yasin Yayınları
Tercüme       Hüsamettin Vanlıoğlu
Kağıt  Cilt     Sarı Şamua - 2 Cilt Set Kalın Bez Cilt
Sayfa  Ebat  1446 sayfa - 17x24 cm.
Yayın Yılı      2021Yasin Yayıncılık Kelime Anlamlı Halebi Sağir kitabı nı incelemektesiniz.
Kelime Manalı Halebi Sağir kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2Değerli okuyucular, Halebî Sağîr, Osmanlı alimlerinden "Mülteka'l-Ebhur" sahibi İbrahim el-Halebî (v. 956 h.) tarafından kaleme alınmış muhtasar bir kitaptır. İbrahim el-Halebî bu kitabı Sedîdüddin el-Kaşğarî'ye (v. 705 h.) ait "Münyetü'l-Musallî" üzerine yazdığı şerhten kısaltarak hazırlamıştır. Müellifin yazdığı bu şerhin adı "Ğunyetü'l-Mütemellî" olup daha çok "Halebî Kebîr" diye tanınır. Halebî Kebîr fıkhî meselelerin delil ve tartışmalarına yer verdiği için hem daha geniş hem de mübtedîlere göre ağır bir kitaptır. Bu bakımdan İslamî eğitimde Halebî Sağîr daha fazla alaka görmüş, Osmanlı'dan bugüne toplumumuzda gerek ders kitabı gerekse ilmihal kitabı olarak okunmuştur. Böylece adeta bir "namaz hocası" misali asırlar boyu Müslüman cemiyetin ibadet hayatına rehberlik etmiştir.

Arz ettiği bu ehemmiyete binaen Yasin Yayınevi olarak birkaç yıl önce Halebi Sağir üzerine bir çalışma yaptırmayı tasarlamış, bu konuda ilgili hocalarla istişare yaptıktan sonra kitabın tercüme edilmesi için kolları sıvamıştık. Ayrıca cümlelerin gramer yapısını çözmede kelime anlamlı tercümelerin kolaylık sağladığını göz önünde bulunduran bazı okuyucuların isteği üzerine çalışmanın kelime anlamlı olmasını kararlaştırdık. Ne var ki karşılaştığımız bazı sıkıntılar, çok daha erken tamamlamayı planladığımız tercümenin gecikmesine yol açmış, elimizde olmayarak çalışmanın yayınlanması bugüne nasip olmuştur. Uzun bir süredir kitabın basımını merakla bekleyen duyarlı okuyucularımızdan özür diliyor, çalışmamızın kendilerine faydalı olmasını Allah'tan (c.c) diliyoruz.

Yasin Yayınevi

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786054184118
MarkaYasin Yayınevi
Stok DurumuVar
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.