• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Kırk Hadis Tercüme ve Şerh

   Kırk Hadis Tercüme ve Şerh
   Kırk Hadis Tercüme ve Şerh
   Kırk Hadis Tercüme ve Şerh
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Fiyat:
   10,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38) :
   6,20 TL
   Kazancınız 3,80 TL
   6.20 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Kırk Hadis Tercüme ve Şerh
   Yazar            İmam Nevevi
   Yayınevi         Kahraman yayınları
   Kağıt Cilt       2.Hamur, Karton Kapak Ciltli
   Sayfa Ebat    180 sayfa,  13.5x19 cm, Roman Boy
   Yayın Yılı       2017   Kahraman Yayınevi Kırk Hadis kitabı incelemektesiniz.
   İmam Nevevi Kırk Hadis tercümesi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


        Önsöz

   Hamd, Âlemlerin Rabbı, Yerler Ve Göklerin Yaratıcısı, Bütün Yaratılmışların Yöneticisi, Mükellef Kimseleri Ke­sin Ve Apaçık Delillerle Doğru Yola Ulaştırmak Ve Dinin Emirlerini Açıklamak Üzere Peygamberler -Allah'ın Selâ­mı Hepsinin Üzerine Olsun- Gönderen Allah'a (C.C) Mah­sustur.

   O'nun Bütün Nimetlerine Karşı Hamd Eder, İhsan Ve İkramının Artmasını Dilerim. Şehadet Ederim Ki Al­lah'tan Başka Hiçbir İlah Yoktur. Onun Şeriki Yoktur, Tektir, Galip Olandır, Cömerttir, Bağışlayıcıdır.

   Çağlar Boyu Mucızeliği Devam Eden Kur'an-I Azimuş-Şan Kendisine İndirilmekle Ve Peygamberimiz Muham-Med'den (S.A.V) Doğru Yola Ulaşmayı İsteyenlere Işık Sa­çan Nurlu Yolu (Sünneti) Verilmekle İhsanda Bulunulan, Az Söz Söylemekle Çok Mana İfade Etme Gücüne Ve Dini Yumuşaklığa Sahip Bulunan Efendimiz Muhammed'in (S.A.V), O'nun Kulu, Rasulü, Sevgilisi, Dostu Ve Yaratıl­mışların En Üstünü Olduğuna Şehadet Ederim. Allah'ın Salât Ve Selâmı Ona, Bütün Peygamberlere, Her Birisinin Yakınlarına Ve Diğer Salih Kimselerin Üzerine Olsun.

   Bize, Ali B. Ebi Tâlib (V. 40/660), Abdullah B. Mes'ûd (V. 32/652) Muaz B. Cebel (V. 18/639), Ebu'd-Derda (V.
   32/652), Lbn Ömer (V. 74/693), İbn Abbas (V. 68/687), Enes B. Mâlik (V. 93/711), Ebu Hüreyre (V. 58/677), Ebu Saîd El-Hudrî (V.74-693)'Nin Her Birisinden Çok Sayıda Senedle, Çok Çeşitli Şekillerde Rivayet Edildiğine Göre Al­lah Rasulü (S.A.V) Şöyle Buyurmuştur:

   "Ümmetime Kim Dini İle Alakalı Kırk Hadis Ezberletir­se, Allah (C.C) O Kimseyi Kıyamet Gününde Fakihler Ve Âlimler Grubuna Dahil Eder." Başka Bir Rivayette, "Allah (C.C) Onu Fakih Âlim Olarak Diriltir." Ebu'd-Derda'nın (R.A) Rivayetinde "Kıyamet Günü Ben O Kimse İçin Şahit Ve Şefaatçi Olurum." İbni Mes'ûd'un (R.A) Rivayetinde: "Ona Cennetin Kapılarından Hangisinden İstersen Gir! Denilir." Ibn Ömer'in (R.A) Rivayetinde İse: "O Kimse Âlimler Grubunda Yazılır, Şehitlerle Birlikte Haşrolunur." Denilmektedir.

   Hadis Tenkitçileri, Her Ne Kadar Bu Hadis Çok Kişi Ta­rafından Rivayet Edilmişse De, Bunun "Zayıf Bir Badis" Olduğunda İttifak Etmişlerdir.

   Alimler, Kırk Hadis İhtiva Eden, Sayılamayacak Kadar Çok Eser Yazmışlardır. Bu Sahada Eser Yazan Bildiğim İlk Kişi Abdullah B. Mubarek'tir. (V. 181/797). Daha Sonra Muhammed B.-Eşlem Et-Tûsi (V. 242/856), Ondan Sonra Hasan B. Süfyan En-Nesai (V. 303/915), Ebû Bekr El-Acurri (V. 360/977), Ebû Bekr Muhammed B. İbrahim El-Isbehani (V. 475/1082), Darekutnı (V. 385/995), Ha­kim (V. 405/1014), Ebû Nuaym (V. 430/1038), Ebû Ab Durrahman Es-Sülemi (V. 412/1021), Ebû Osman Es-Sâ-Bûni (V. 449/1057), Abdullah B. Muhammed El-Ensâri, Ebû Bekr El-Beyhaki (V. 458/1065) Ve Mütekaddimûn Ve Müteahhirûn'dan^ Daha Çok Sayıda Kimse.

   1 Sahih Ve Hasen Hadisin Şartlarından Birini Veya Birkaçını Taşımayan Ancak Mevzu (Uydurma) Olduğu Da Söylencmeyen Hadis.

   Bu Meşhur Hadis İmamları Ve Hafızlarının Yaptığı Gi­bi 40 Hadis Toplayıp Toplamama Hususunda İstihare Yap­tım (Allahtan Hangisinin Hayırlı Olacağını Bana Bildir­mesini Diledim). Her Ne Kadar Âlimler Amellerin Fazilet­leri İle İlgili Hususlarda Zayıf Hadisle Amel Etmenin Caiz Olduğunda İttifak Etmişlerse De, Ben (Bu Kırk Hadisi Top­larken) Bunu Delil Olarak Almadım. Benim Dayandığım Delil Efendimiz'in (S.A.V) "Sizden Burada Bulunanlar, Bulunmayanlara (Duyduklarını) Ulaştırsın" Ve "Allah (C.C), Sözlerimi İşitip Muhafaza Eden Ve İşittiği Gibi Baş­kalarına Ulaştıran Kimselerin Yüzünü Aketsin." Şeklinde­ki Sahih^ Hadisleridir.

   Neticede, Âlimlerden Bir Kısmı Akaidle Alakalı, Bazısı Dinin Değişik Meseleleri İle Bazısı Cihad'la, Bazısı Zühd'le, Bazısı Âdab İle, Bazısı Da Meviza İle Alakalı "Kırk Hadisleri" Toplamıştır. Bunların Her Birisi Çok Güzel Ga­yelerle Yazılmıştır. Allah Yazanlardan Razı Olsun.
   Ben De, Bu Konuların Hepsinden En Önemli Bir Konu­da Kırk Hadis Toplamayı Uygun Gördüm. O Da Bütün Bu Konuları İhtiva Eden Bir Kırk Hadis.
   1. Mütekaddimûn: Hicri 300 Yılından Önce Veya Hatibul-Bagdadi'den (V 463/1071) Önce Yaşamış Hadis Âlimi. Müteahhirûn: Hicri 300 Yı­lından Sonra Veya Hatibul-Bagdadi'den Sonra Yaşamış Hadis Âtimi.
   2. Senedinin Başından Sonuna Kadar Sika (Adalet Ve Zabt Sıfatına Sa­hip) Ravilerin Birbirinden Rivayet Ettiği Şaz Ve Mualel Olmayan Mut­tasıl Merfu Hadis.

   Buraya Alacağım Ha­dislerin Tamamı, Dinin En Büyük Esaslarından Biri, Âlim­lerin İslâm'ın Temeli Olarak Kabul Ettikleri Veya İslâmın Yarısı Veya Üçte Biri Gibi Buna Benzer Özelliklerle Nite­lendirdikleri Hadislerdir.

   Seçtiğim Kırk Hadis'in Özellikle Sahih Hadisler Olma­sına İtina Ettim. Bunlann Büyük Bir Çoğunluğu Da Buhari (V. 256/869) Ve Müslim'in (V. 261/874) Sahihlerinde Bulunmaktadır. Hadisleri, Ezberlenmesi Kolay Olsun Ve Allah'ın (C.C) İzniyle Faydası Çok Olsun Diye Senedlerini Hazfederek Yazdım. Sonlarına Da, Lafızlarının Gizli Yön­lerini İzah Eden Sözler İlâve Ettim.

   Ahiret Saadetini İsteyen Herkes Bilsin Ki Bu Hadisler, Önemli Meseleleri Ve Allah'a İtaate Götüren Bütün Uyarı­ları İhtiva Etmektedir. Düşünenler İçin Bu Zaten Apaçık Bir Gerçektir.
   Tek Dayanağım Allah'tır (C.C). Bütün İşlerimi O'na (C.C) Havale Ettim. Hamd O'nadır. Nimet Veren O'dur. Buraya Ulaşmak Ancak O'nun Sayesindedir. Kusursuzluk Da O'na Aittir.   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757624640
   MarkaKahraman Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789757954460
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.