Kısa Surelerin Tefsiri, İnce Cilt ERKAM

Fiyat:
490,00 TL
İndirimli Fiyat (%36,7) :
310,00 TL
Kazancınız 180,00 TL
Havale / EFT:
303,80 TL
86,80 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

Kitap            Namazı Anlamak için Kısa Surelerin Tefsiri        
Yazar           Zehra Eriş
Yayınevi       Erkam Yayınları
Kağıt  Cilt     2.Hamur  Karton İnce Ciltli
Sayfa  Ebat  495 Sayfa - 16x23 cm. Büyük BoyErkam Yayınevi Kısa Surelerin Tefsiri kitabı nı incelemektesiniz.
Zehra Eriş Kısa Surelerin Tefsiri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


       ÖNSÖZ

Bizleri yoktan var eden, varlıkların en mükerremi "insan" kılan, İslam ve iman nimetleriyle şereflendirip varlığının ve birliğinin şahitlerin­den eyleyen, nüzûlünden bu yana her asrın fehmine uygun hadsiz tefsire sahip bir kitabı gönderen Rabbimize hamd-ü senalar olsun.

Emsalsiz örnek şahsiyetiyle dünyada saadet rehberimiz, âhirette ise şefaatçimiz, Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'e sonsuz salat-ü selam olsun.

İman ufkundan bakıldığında çok net olarak görülür ki, bu cihan baş­tan başa bir iman dershanesi, vukû bulan bütün hâdiseler ilahî imtihan te­cellileri, hayat da ebediyet diyârına bir yolculuktur. Hiç şüphesiz böyle bir hayat, faniliğin idraki içinde olarak bu cihana gönderiliş hikmetini sezecek

bir feraset ister. Bütün bu meziyetlerin kaynağı da Kur'ân-ı Kerîm'dedir. Kur'ân; gayb ve şahâdet aleminin hazinesi, kainatın kendisine muhtaç olduğu, kulun kalp gözünü açan bir kitaptır. Her şuur sahibinin ziyası olan Kur'an'ı okumak ve anlatmak mümin olan her kişinin vazifesidir.

Asırlardır müfessirlerin gayretleriyle tefsir edilen bu hakikat on beş asırdır çekirdek hükmünden çıkıp koca bir çınar olmuştur. Kâinatın hü­lasası olan o tohum ki, hadsiz küfür ve dalâlet taarruzlarından insanları muhafaza etmiştir. Ve her harfinde, hadsiz derinlikteki manalarıyla oku­yanlara rehber olup saadetlerine vesile olmuştur. Öyle bir Furkan ki, idrak edenleri "esfeli safilîn"den kurtarıp "ahseni takvîm"e çıkarmıştır.

Bu ulvi Kur'ân hizmetinin bir ucundan tutabilmek yirmi küsür sene kadar önce rabbimin lütuf ve inayetiyle biz fakire de nasip oldu. Dersle­rimize katılan talebelerimizin dostlarımızın ellerindeki notları okudukça her seferinde farklı zahirî ve batınî manaların kendilerine açıldığını, dola­yısıyla hem kendilerinin hem de başkalarının bu derslerden daha ziyade faydalanmaları için bu notların bir kitap haline getirilmesi taleplerini değerlendirerek notlarımızı kitap haline getirebilmek için çalışmalara başladık.

Bu çalışmamızdan en güzel şekilde istifade edilmesi, muhakkak ki gayretimizin en büyük sebebi; Kurân'ı anlamak için çaba gösteren her insana faydalı olması ve âhirette sadaka-i cariye olması ise en büyük arzumuzdur.

Çalışmamız Fatiha Suresi ile başlayıp namaz sureleri olarak da adlandırılan Duhâ Suresinden itibaren olan surelerin tefsirinden müteşekkildir. Tefsir çalışmamızda hazık-mütehassıs müfessirlerin görüşlerini derlemeyi tercih ettik. Hata yapmak ve vebal altında kalmaktan imtina ederek, kendi yorumlarımızı katmamaya çalıştık.

Surelerde tefsire, kırık mealin ardından ayetlerin toplu meali ile baş­ladık. Sureleri; nüzulleri, isimleri, kendilerinden önceki sureler ile ilişkile­ri, konuları, muhtevaları, fazîletleri, ayetler arasındaki ilişkiler... gibi birkaç başlık altında inceledik.

Sureleri ayet ayet ele alarak ayetteki kelimelerin arapça kalıplarını incelemeye özen gösterip, bu ve diğer ayetlerdeki benzer kalıplarla gelen kelimelere aşinalığın artmasına ve daha kolay anlaşılabilmesine yardımcı olabilmeyi hedefledik. Şunu da hatırlatmalıyız ki, okuyucularımızın biraz arapça bilgisi olması böyle bir çalışmadan azami istifade edebilmeleri açısından önemlidir.
Sure ve ayetleri Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in hadisleri ile taçlan­dırmaya çalıştık ve her surenin nihayetinde ayetlerden çıkabilecek ibret ve hükümlere değindik.

Rabbimizin bizleri muhatap alarak gönderdiği mesajını-mektubunu okurken anlayabilmek, huzur iklimlerine yolculuk edip maddi-manevi müreffeh bir hayat yaşayabilmek; her an Rabbimizin huzurunda olduğu­muzu, O nun bizi müşahede ettiğini hissederek gerçek huzura erebilmek, sadece O'nun rızasını daha ziyade kazanabilmek-kazandırabilmek mak­sadı ile hazırladığımız bu tefsir çalışmamızda hatalarımız var ise telafisi için elimizden gelen gayreti yapacağımıza inayet-i İlahî ile söz veririz.

Elimizden geldiğince dikkat ve özen göstermemize rağmen, gözden kaçan noktaların tashih edilmesi bakımından çalışmamız her zaman oku­yucularımızın katkısına açıktır.

Çalışmaların esnasında benden maddi-manevi desteklerini esirge­meyen eşime, kendilerine yeterince vakit ayıramadığım çocuklarıma, özellikle notların derlenmesinde, ayet ve hadislerin tashihinde gece-gündüz benimle birlikte çalışan büyük kızıma, benden en içten dualarını hiç­bir zaman esirgemeyen anneme, her türlü yardımlarından dolayı aileme ve dostlarıma teşekkür ederim.

Ayrıca bu çalışmamda yirmi küsür yıldır, benimle birlikte aynı ders halkasını paylaşıp, beni bu çalışmayı hazırlamaya teşvik eden kardeşlerim diyebileceğim talebelerime; İhramcızâde Kız Kur'ân Kursu tefsir hocaları­na ve idarecilerine de teşekkür ederim.

Rabbim, cümlemizi hizmet-i ilahiye dairesinden ayırmasın. Bu ça­lışmamızın her daim istifadeye açık olmasını Cenâb-ı Hak'tan niyaz ederim.
ÂMÎN...

Zehra Eriş
Diğer Özellikler
Stok Kodu9789944833899
MarkaErkam Yayınları
Stok DurumuVar
9789944833899
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.