Kitabüz Zühd İmam Beyhaki Şamua

Fiyat:
425,00 TL
İndirimli Fiyat (%51,3) :
207,00 TL
Kazancınız 218,00 TL
57,96 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

Kitap          Kitabüz Zühd
Yazar          İmam Beyhaki
Tercüme    Seyithan Bilge
Yayınevi     Polen Karınca Yayınları
Kağıt Cilt    Sarı şamua  - Kalın Ciltli
Sayfa Ebat 440 sayfa -  17x24 cmPolen Yayınevi Kitabüz Zühd adlı kitabı incelemektesiniz.

İmam Beyhaki Kitabüz Zühd adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


       TAKDİM

Rasûlünü hidâyet ile, hak dini de bütün dinlere üstün kılmak üzere gönderen Allah'a hamd olsun. Şahid olarak Allah yeter. Ve yine şehadet ederim ki Muhammed, Allah'ın kulu ve Rasûlüdür. Allah'ın salâtı ve artıp duran selâmı ona, halkına ve ashabına olsun.

Şüphesiz en doğru söz Allah'ın kitabı, en hayırlı yol Muhammed'in (sallallâhu aleyhi ve sellem) yoludur. En kötü işler bid'at olarak ortaya çı­kartılanlardır. Sonradan çıkartılan her husus bid'attir. Her bid'at sapık­lıktır ve her sapıklık cehennem ateşindedir.

Kuvvet ve kudret ancak büyük ve yüce olan Allah'ındır. O her tür­lü eksiklik ve kusurdan münezzehtir. Kendisinden talep edene icabet edendir. O Yüce Allah âyetinde şöyle buyurmuştur:

"Şüphesiz kullarım üzerinde senin bir hakimiyetin yoktur/'[1]

Allah'ın sâdık kullarına düşmanlarının ki bunların en azılısı şeyta­nın herhangi bir tasallutu olamaz.
Allah'ın düşmanı olan şeytan, Allah'ın kullarını kendisine teslim etmeyeceğini ve o kullara musallat olamayacağını anlayınca şöyle iti­rafta bulundu:
"iblis, 'Senin şerefine andolsun ki, içlerinden ihlâslı kulla­rın hariç, elbette onların hepsini azdıracağım' dedi."[2]

Allah şeytana, mü'min kulları üzerinde hakimiyet kurma ve onlara tasallut olma yetkisi vermemiştir. Çünkü o kullar Allah'ın himayesi ve koruması altındadır.

Allah Azze ve Celle şöyle buyurdu:

"Şeytan, onlar hakkındaki zannını doğru çıkardı, inanan­lardan bir grup dışında hepsi ona uydular. Oysa şeytanın onlar üzerinde hiçbir hâkimiyeti yoktu. Ancak ahirete inananları, onun hakkında şüphe içinde bulunanlardan ayırt edelim diye (ona bu fırsatı verdik). Senin Rabbin her şey üzerinde hakiki bir koruyucudur."3

Allah'ın düşmanı olan şeytan, bir hırsızın gafil bir adamı avladığı gibi bir mü'mini avlamak ister. Şeytan ancak mü'min kulu gaflet içinde yakaladığı zamanlarda saldırır ve şaşırtır. Kulun kalbinde çalacak bir şeyler arar, bununla kulu harama düşürmek ister. Bu kitap Allah'ın izni ile anlaşılır bir şekilde okunduğu zaman, kalpleri sultanların evleri gibi olsa da, o evler harap olacaktır. Şeytan o kulun kalbine girdiği zaman harap olan bir evden bir şey çalamaz. İşte bu kitap size dünyanın Al­lah katında ve muhlis mü'minin yanında bir değeri olmadığını göste­recektir. Bu kitapla kalbinizde dünyayı yıkıp onun yerine ahireti inşa edeceksiniz inşallah.

Yüce Allah şöyle buyurmuştur:

"Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibaret­tir. Ahiret yurduna gelince, işte gerçek hayat odur. Keşke bilselerdi!"4
"Öyle bir günden sakının ki, o gün hepiniz Allah'a dön­dürülüp götürüleceksiniz. Sonra herkese kazandığı amellerin karşılığı verilecek ve onlara asla haksızlık yapılmayacaktır/5

Bu âyet Kur'ân'da son nüzûl olan âyettir. Nasihat olarak sadece bu âyet olsa yeterlidir. Nitekim Rasûlullah (sallallâhu aleyhi ve sellem) bu âyetten sonra birkaç gün yaşamıştır.
"Allah'ım bana öğrettiklerinle beni faydalandır. Bana fay­dası olacak şeyleri öğret. Beni faydalandıracağın ilimle rızık-landır."6


Seyithan Bilge

[1]Hicr 15/42.
[2]Sâd 38/82.

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786257948555
MarkaKarınca Polen Yayınları
Stok DurumuVar
9786257948555
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.