Kızlar Aramızda Kalsın

Fiyat:
150,00 TL
İndirimli Fiyat (%43,3) :
85,00 TL
Kazancınız 65,00 TL
Havale / EFT:
83,30 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             Kızlar Aramızda Kalsın
Yazar            Hafsa Bilgin
Yayınevi        Tahlil Yayınları
Kağıt Cilt       2.Hamur - Karton kapak cilt
Sayfa Ebat    232 Sayfa - 13.5x21 cmHafsa Bilgin Kızlar Aramızda Kalsın adlı kitabı incelemektesiniz.
Tahlil Yayınları Kızlar Aramızda Kalsın kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2 Mü'min Genç Kızın Hayatına Dair Notlar


Bu kitap, sana nasihat edecek kadar tecrübeli, tavsiyeleri etki edecek kadar rütbeli biri tarafından yazılmadı.

Sana farkındalık kazandırmak, kim olduğunu ve neler yapabileceğini hatırlatmak için kaleme alındı.

Hani kimi zaman nereden başlaman gerektiğini düşünüyor da zihninde ürettiğin sorulara cevaplar arıyorsun ya!

İşte o cevaplar, senin için bir kılavuz niteliğinde kaydedildi. Kendini tanımaya, hayatının tadını çıkarmaya dair notlar bir araya getirildi.


   SÖZE BAŞLARKEN

Kendinden ve çevrenden önce ne beklersin? Değer mi, saygı mı?
Beklentini hadi sen inşa et. Saygınlığını kendin oluş­tur. Değerini önce sen fark et.
Gayem seni sorularla meşgul etmek ve zihnen seni yorgun düşürmek değil. Uzun uzun açıklamalarımı dinle­meni de isteyemem senden. Onun için hemen başlayayım anlatmaya.

Bu kitap; sana nasihat edecek kadar tecrübeli, tavsiye­leri etki edecek kadar rütbeli biri tarafından yazılmadı. Sa­na farkındalık kazandırmak, kim olduğunu ve neler yapa­bileceğini hatırlatmak için kaleme alındı. Hani kimi zaman nereden başlaman gerektiğini düşünüyor da zihninde üret­tiğin sorulara cevaplar arıyorsun ya! İşte o cevaplar senin için bir kılavuz niteliğinde kaydedildi. Kendini tanımaya, hayatının tadını çıkarmaya dair notlar bir araya getirildi.
Kitap içerisinde 'Yapmalısın' diye yazdığım ifadeleri, sana verilen bir komut olarak değil seni sıcacık bir tebes­sümle kucaklayan ablanın ya da kardeşinin samimiyeti ola­rak oku isterim.

 
 
Bir gün bir yerlerde karşılaşırsak selamlaşır, beraber kitabın içeriğine dair muhabbetler ederiz. Eğer hiç tanışamazsak seninle baş başa konuşmak istediğim konuları ki­tap içerisinde yazdım sana. Sen de bana yazmak istersen diye mail adresimi bırakacağım sayfa sonuna.

Seninle aramızda kalacak konuları önce benim anlat­mama müsaade ettiğin için teşekkür eder ve seni notlarımı okumaya davet ederim.
Keyifli okumalar dilerim...


AKLIN GELGİTLERİ

Aklını kullanma yönünden insanlar ikiye ayrılır.

 
 
Birincisi; var olan zekâsını kullanarak aklını eğitebilen kimsedir. İkinci ise zekâsının yetersizliğini bahane ederek kendisini kandıran kimsedir. Aklını idare edebilen ve yönlendirebilen kimse, pozisyonunu değerlendirerek her an kendini geliştirmeye hazır hâlde bulunur. Aklını yönlendir­meyi ve potansiyelini eğitmeyi reddeden kimse ise devam­lı kendisini ve çevresini eleştirme eğilimindedir.
Büyük çoğunluğumuzun hikâyesi, akıl öğretileri ile başlar. Bu öğretileri farkında olmadan çevremizde dinledi­ğimiz hitaplardan öğreniriz.
Sınavdan yüksek puan aldığında 'Akıllı yavrum!',
Gelen misafirleri güler yüzle karşılar ve sessizce onla­ra 'Nasılsınız?' dersen 'Aferin akıllı kızım'.
Arkadaşlarınla oyuncağını paylaştığında 'Ne kadar da akıllı' gibi iltifatla hatırlarsınız.
Bu sebeple küçükken aklı kullanabilme ve yönetebil­me tam anlamıyla bize ait değildir. 'Akıllı olma' unvanı ile çevremizdekilerin takdirini aldığımız eylemleri tekrar ede­rek kazanırız. Belli bir yaşa kadar akıllı olmak, aslında iyi taklit edebilmektir. Ancak zamanla gelişen zihnî yapımız, eğitim hayatımız, kurduğumuz arkadaşlıklar bize 'Aklımı nasıl kullanabilirim?' sorusunu sordurur.

Neden Aklını Kullanmalısın?

Bu sorunun cevabını devamlı ararız. Çünkü aklını kul­lanabilmek;
Başarılı olmaktır.
 
Saygınlığını koruyabilmektir.
Mutluluğu üretebilmektir.
Çevreyle doğru iletişim hâlinde bulunabilmektir.
Olumsuzluklara değil iyiliklere ve çözümlere odaklanabilmektir.
Aklını kullanabilmek; sevebilmeyi, kanaat edebilmeyi bilmektir.
Küçük ayrıntıları gözden kaçırmadan büyük hedefler peşinde koşmaktır.
Aklını kullanabilmek, hırslarında boğulmamaktır.
Bu sebeple aklımızı yönlendirebilmeyi ve eğitebilmeyi isteriz. Böylece ideal davranış, doğru seçimlerden oluşan bir hayat, ideal fikir sahibi bir kimse olma arayışı ile akıl bulmacasını çözmeye başlarız.


Aklını Yönetmeyi Öğren
Aklımızı yönetmeye, önce hayatı okuyarak başlayabi­liriz. Şu an üzerinde durduğumuz toprağın kıymetini, kabi­liyetlerimizin keşfini, hayal dünyamızın genişliğini, hedefle­rimizin berraklığını, insan olmamızın anlamını okuyup ana­liz ederek 'şimdi neler yapabileceğimize' karar verebiliriz.
Aklımızı doğruya yönlendirme eğitiminde ikinci aşama, çevremizdekileri dinleme aşamasıdır. Her aykırılığı farklılık zannetmeden sessizce dinlemek, aklımızı doğru yerde doğ­ru şekilde yönlendirebilmemizi kolaylaştıracaktır. Daha ön­ce yaşanmış hayat tecrübelerini, başarı hikâyelerini ve aklı­nı kullanmasıyla övgü alan insan profillerini dinlemek biraz sıkıcı olsa da doğruya ulaşma hızımızı artıracaktır.
Bu iki aşamadan sonra aklımız tüm gelgitleri bir arada yaşayacaktır. Gelin o gelgitler karşısında bize gerekli ola­cak püf noktalara dikkat çekelim.


Aklını Özgür Bırak

Aklın özgür olması; başkasının fikirlerine, yaşantısına köle olmadan hür düşünebilmek demektir.
Aklın özgür olması, karar verebilecek iradeyi fark et­mek demektir. Engellere, olmazlara, imkânsızlıklara rağ­men yeni fikirler üretebilmek; sıradan olmayı kabul etme­den zirveye ulaşmayı istemek aklın özgürlüğüdür.
Şimdi aklını özgür bırak ki sınırsız hayal kurabilesin.
Aklını özgür bırak ki;
Hedefini, olmak istediğin kimliği ve kişiliği seçebilesin.
Çevrene, şartların olumsuzluğuna takılı kalmadan ba­şarıya ulaşabilesin.
Şimdi aklını özgür bırak ki; hakikate ulaşabilesin.

 
 
Hangi Akıl?

Zekâ seviyelerimiz birbirinden farklı, idrak ve anlayış seviyelerimiz de farklılık arz ediyor. Hepimiz düşünüyoruz, fikirler üretiyoruz ama hangi aklın doğru düşündüğünü doğru hayaller kurabildiğini nasıl tespit edebiliriz?
Bu sorunun cevabını zihnimizde arayıp bulmaya ça­lışalım.
Rabbimiz, vermiş olduğu akıl nimetinin doğru kulla­nımını da öğretmiştir. Her nimette olduğu gibi akıl nimeti de yaratılma amacına, doğallığına uygun kalabildiği kadar doğru düşünebilir ve hakikati idrak edebilir.
O hâlde doğallığı bozulmamış aklı nasıl fark edebiliriz?
Bizi;
  • İlimde olgunluğa,
  • İnsani ilişkilerde anlaşmaya,
  • Bireysel huzura,
  • İşlerimizde başarıya götüren akıl doğallığı bozulmamış akıldır.Benim de Her Konuda Fikrim Var!

Her konuda yorum yapmak bizi fikir sahibi yapma­maktadır. Bir fikrin oluşumu düşünce yoğunluğu ile ger­çekleşmektedir. Düşünmeden, bir fikir üretmeyi umur­samadan konuşmak; bizi yeni fikirler üretmekten, farklı bakış açısıyla bakabilmekten uzaklaştırmaktadır.
Çevremizdekilere kulak vermek, muhatabımızı iyi din­lemek aslında yeni bir fikrin demlenmesi için bize ayrılmış bir süredir. Bu süreyi itiraz cümleleri ile bölmek fikir üret­memizi ve analiz edebilmemizi güçleştirecektir.

'Bana Göre'ciler
'Bana göre' diye başlayıp her konuda düşünmeden konuşan kimse, çevresi tarafından 'bencil/geveze' olarak tanımlanmaktadır.
Bu sebeple sen de yetkinliğin olmadığı alanda etkinin oluşmasını istememelisin.
Fikrine saygı görmeyi bekliyorsan senin dışındaki in­sanların tecrübe ve hakikatlerine kulak vermelisin.

Aklım Var Fikrim Yok

Aklımızı kullanmadıkça fikir sahibi olamayız. Bilgi sa­hibi olduğumuz konularda sorularla zihnimizi canlandıra­rak, düşüncemizi besleyerek yeni fikirler üretebiliriz.
Bizi tatmin eden düşünce, akıllı insanların konuştukla­rı değil kendi akli melekemiz ile var olan teoriyi idrak etme isteğimizdir. Bilgi, dinleyerek ya da okuyarak kendiliğin­den kazanılır. Fikir ise kendiliğinden oluşmaz.
Bir fikrin benimsenmesi ya da eleştirilmesi zihnî bir eylemdir. Bu zihnî eylemi gerçekleştirecek yeni deneyim­ler edinerek var olan potansiyelimiz ile müthiş fikirler üre­tebiliriz.
 
 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786059494649
MarkaTahlil Yayınları
Stok DurumuVar
9786059494649
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.