Kuran Öğreniyorum, Resimli NESİL

Fiyat:
110,00 TL
İndirimli Fiyat (%38,2) :
68,00 TL
Kazancınız 42,00 TL
Aynı Gün Kargo

Kitap             Kuran Öğreniyorum                     
Yayınevi        Nesil Yayınları
Hazırlayan    Ömer Faruk Paksu     
Kağıt Cilt       1.Hamur renkli resimli, Karton kapak cilt  
Sayfa Ebat    64 sayfa,  19,5 x 27 cm.
Ürün Kodu    3187025     Nesil Yayınları Kuran Öğreniyorum kitabını incelemektesiniz.    
Çocuklar için Resimli Kuran Öğreniyorum elifba kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


 

Rabb'imiz, Kur'an okuyanları çok sever. Onların kalplerini nurlandırır. Onları korur kollar, sıkıntılarını giderir. Kendisi sevdiği gibi diğer insanlara da sevdirir. Derslerinde başarılı eder, işlerinde yardım eder.

Peygamber Efendimiz de o insanları çok sever. Çünkü Kur'an onun vasıtasıyla bizlere ulaşmıştır.

Melek Cebrail, Kur'an-ı Kerim'i vahiyle Peygamber Efendimiz'e indirmiştir. O da bize onu öğretmiştir. "Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" buyurmuştur.
Şu müjdeyi de vermiştir: "Kim Kur'an-ı Kerim'i öğrenir, öğretir ve içindekilerle amel ederse ben onu cennete gönderirim ve cennet için delili olurum." Bu güzel müjdeye erişmekten daha güzel ne olabilir? Biz de birer Müslüman olarak Kur'an-ı Kerim'i öğrenmeliyiz ve okumalıyız. Onu hayatımıza rehber edinmeliyiz.


Bu kitaptaki dersleri adım adım takip ederek Kur'an okumayı öğrenebilirsiniz. Harfleri, harekeleri, kelimeleri kolaylıkla sökebilirsiniz.ALLAH'IN EN SEVDİĞİ DERS: KUR AN DERSİ
 

Rabb'imizle konuşabilir miyiz? Evet konuşabiliriz.

Nasıl mı? "Kur'an-ı Kerim'i okuyarak." Evet, Kur'an-ı Kerim'i okuyarak Rabb'imizle konuşabiliriz. Çünkü Kur'an-ı Kerim Rabb'imizin bizimle konuşmasıdır.

Bizi yaratan, yaşatan ve ihtiyacımız olan her şeyi var eden Rabb'imizdir.

O'nun bizden neler istediğini Kur'an-ı Kerim'i okuyarak öğrenebiliriz.

Rabb'imiz, Kur'an okuyanları çok sever.

Onların kalbini nurlandırır. Onları korur kollar, sıkıntılarını giderir. Kendisi sevdiği gibi diğer insanlara da sevdirir.

Derslerinde başarılı eder, işlerinde yardım eder.

Peygamber Efendimiz de o insanları çok sever. Çünkü Kur'an onun vasıtasıyla bizlere ulaşmıştır. Melek Cebrail, Kur'an-ı Kerim'i vahiyle Peygamber Efendimiz'e indirmiştir.

O da bize onu öğretmiştir. "Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğretendir" buyurmuştur.

Şu müjdeyi de vermiştir: "Kim Kur'an-ı Kerim'i öğrenir, öğretir ve içindekilerle amel ederse ben onu cennete gönderirim ve cennet için delili olurum."

Bu güzel müjdeye erişmekten daha güzel ne olabilir?
Cenneti kazanmaktan daha büyük bir kazanç olabilir mi?
Biz de birer Müslüman olarak Kur'an-ı Kerim'i öğrenmeliyiz ve okumalıyız.
Onu hayatımıza rehber edinmeliyiz.Bu elifba kitabındaki dersleri adım adım takip ederek Kur'an okumayı öğrenebilirsiniz. Harfleri, harekeleri, kelimeleri kolaylıkla sökebilirsiniz. Güzel resimlerine bakarak eğlenebilir ve bulmacaları çözerek öğrendiklerinizi test edebilirsiniz. Her güzel işe başlandığı gibi buna başlarken de besmele çekmeyi ihmal etmeyelim. Çünkü besmele çekerek başladığımız her iş kolay olur ve Allah bize yardım eder.
Haydi ilk dersimiz bu olsun: "Bismillahirrahmanirrahim." Yani "Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla..." Peygamber Efendimiz'in bize öğrettiği bir dua ile Rabbimizden kolaylık ve başarı dileyelim:

"Rabb'im! Kolaylaştır, zorlaştırma. Hayırla tamamlamayı nasip eyle!"


Son olarak bir tavsiyemiz var: Kur'an okumayı daha iyi öğrenebilmek için ya bir büyüğünüzden ya da bir hocadan ders almalısınız.
Çünkü Kur'an, Arap harfleriyle yazıldığı için Türkçe'mizden biraz farklıdır. Harflerin çıkış yerlerini, söyleniş biçimlerini, kelime içinde yazılışlarını ve okunuşlarını yardım alarak daha kolay ve yanlışsız öğrenebilirsiniz. Kelimelerin Türkçe okunuşları için kitabın son sayfalarına bakabilirsiniz. Rabb'imiz, sizi Kur'an'la yaşatsın. Ve onun nuruyla hayatınızı aydınlatsın.


Ömer Faruk Paksu

 

Diğer Özellikler
Stok Kodu9789752695320
MarkaNesil Yayınları
Stok DurumuVar
9789752695320
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.