Merhamet Devrimi Kemal Sayar

Fiyat:
300,00 TL
İndirimli Fiyat (%35) :
195,00 TL
Kazancınız 105,00 TL
Havale / EFT:
189,15 TL
Aynı Gün Kargo
MERHAMET DEVRİMİ
Alperen Manisalıgil
Kemal Sayar

Merhamet, dünyamızı nasıl aydınlatabilir?
Marka   : Timaş Yayınları
Kitaplık : Psikoloji Kitaplığı
Diziler   : Psikoloji
Sayfa / Ebat       : 512 sayfa. - 13,5x21 cm
İlk ve Son Baskı : Şubat’15 - Mart’21
Baskı Sayısı         : 6
Üst Başlık            : MERHAMET DÜNYAMIZI NASIL AYDINLATABİLİR?Arka kapak


Mütevazı insanların daha diğerkâm ve daha merhametli oldukları biliniyor. O halde dünyaya bir tevazu devrimi gerek. Bir merhamet devrimi:

 
Egosistemden ekosisteme geçmeliyiz. İnsanın kendi benliğine dair olumlu imgeler üretmesi ve çoğaltmasından, başka insanların önceliklerine ihtiyaç vermesine… Başkalarına nasıl göründüğümüz değil, başka insanların ihtiyaçlarına nasıl cevap verdiğimiz önem kazanacak.

 
“Başkalarının gözünden ben” yerine “başkaları için ben”. Kendi benlik ihtiyaçlarımın aldatıcı yanılsamasından ötekinin ihtiyaçlarına kulak vermenin sahici varoluşuna. Bu sıçrayış, bir merhamet devrimidir!”

 
Merhamet Devrimi, aslında farklı disiplinden iki ayrı yazarın, Kemal Sayar ve Alperen Manisalıgil’in kendi bakış açılarının özgünlüğünü koruyarak aynı konuda yazdıkları iki kitaptan oluşuyor.

 
Böylece merhamet kavramı pek çok boyutuyla daha geniş bir yelpazede tartışılıyor, bir yazarın açtığı pencereyi diğerininki genişletiyor. Onları birleştiren şey, zulmün ve tahripkâr kibrin panzehri olarak merhamet ve tevazuun insan ve toplumda yeniden hayat bulması gerektiğine duydukları inanç.

 
Tabiatın hızla kirlendiği, insanın kendi yaşam kaynaklarını tahrip ederek neredeyse bir felaketi hızlandırdığı, iletişimin yerini teknolojik ekranlara bakmanın aldığı, anne babanın çocuğu çocuğun anne babayı duymadığı bir çağda merhamete çok ihtiyacımız var.

 
Gelin önce kendi içlerimizde, sonra en yakın çevremizde bir merhamet devrimi yapalım. Sahih ve sahici olanı, sahte ve suni olanın yerine koyalım. İnsan kendini tüketmeden, göklerin kapısını aralayalım. Dünyayı belki kelimeler değiştiremez ama onlardan sudur eden fikirler, birer kaldıraç gibi, dünyayı yerinden oynatabilir.

Editörün görüşü
İki farklı disiplinden gelen Kemal Sayar ve Alperen Manisalıgil'in bir araya gelerek hazırladığı bu kitap merhamet duygusunun sıcaklığını okuruna hissettiren ve hayatımızdaki ihtiyacını bu şekilde anlatan bir çalışma.

En önemli cümle
"İnsan insanın cennetidir, insan insana sığınaktır.Hepimizin derdi yankılanmak ve anlaşılmaktır."

Bu kitap neden önemli
Merhametin hayatımızdaki önemine değinerek bu yüzyılda eksik kalan bir duygunun önemi vurgulanıyor. Toplumun en çok ihtiyaç duyduğu duygulardan biri olan merhametin kalplerimizde yer etmesiyle bir devrim yaratabileceğimizi anlatan bu kitap, merhamet duygusuna ne kadar ihtiyaç duyduğumuza ve bu duyguyu nasıl kazanabileceğimizden bahsettiği için önemli.

Anahtar kelime
Kemal Sayar, Merhamet, Benlik, Psikoloji, İnsan, İlişki, Terapi, Empati, İyilik, Adalet, Duygusal

 
Diğer Özellikler
Stok Kodu9786050818642
MarkaTimaş Yayınları
Stok DurumuVar
9786050818642
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.