• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS Yökdil

   Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS Yökdil
   Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS Yökdil
   Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS Yökdil
   Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS Yökdil
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%32,3) :
   44,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   4.0 2
   44.00 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo

   Kitap          Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS-Yökdil
   Yazar         Hüseyin Günday, Şener Şahin
   Yayınevi     Emin Yayınları
   Kağıt Cilt    2.Hamur, Renkli - Karton kapak cilt
   Sayfa Ebat 758 sayfa, 16.5x23.5 cm
   Yayın Yılı    2018   Emin Yayınları Modern Arapça'nın Şifreleri 1 YDS-Yökdil kitabını incelemektesiniz.   
   Hüseyin Günday, Şener Şahin Arapça'nın Şifreleri 1 YDS Yökdil kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Elinizdeki kitap, zengin bir Arapça söz dağarcığına sahip orta veya ileri düzeyde gramer bilgisi edinmiş adaylara hitap etmekte olup, modern Arapça kitaplarda ya da medya metinlerinde sık sık karşımıza çıkan ve okuyuş hızımızı kesen temel bağlaçları, edatları, harf ve zarfları, deyimsel söz öbeklerini, cümle veya paragrafa giriş kalıplarını tanıtmayı amaçlamaktadır.

   Alfabetik düzende sıralanan yapı ve kalıpların iyice pekiştirilmesi için kitapta her bir kalıba ait nitelikli 10 örnek cümleye yer verilmiştir. Seçilen cümleler olabildiğince farklı sahalara ait metinlerden derlenmiş olup ayrıca örneklerin gerek kuruluş gerekse de manaları itibariyle zevkle okunabilecek, adayın söz ve deyim dağarcığını zenginleştirecek mahiyette olmasına bilhassa dikkat edilmiştir.

   Bunlara ek olarak sayfa içi materyal, dikkati dağıtmayacak tarzdaki bir tasarımla sade fakat estetik bir forma sokulmuştur. Odaklanmayı kolaylaştırmak içinse, ilgili yapı ve kalıplar renkli olarak vurgulanmıştır.

   Toplamda 725 madde içeren kitaptan, okur, cümlelerin çevirilerinden hareketle tercüme teknikleri açısından da istifade edebilecektir.
      
        BAŞLARKEN

   Arapça öğrenme sürecinde bizimle yürüyen dil âşığı tüm dostlarımıza merhaba!

   Bildiğiniz üzere Türkiye'de Arapça öğretimine kat­kı yapmak üzere uzunca bir süredir mesai yapıyor, siz­lerin de desteğiyle birlikte yol alıyoruz. Arapça'yı Sev­diren Kitap (1) ve (2) ile sarf ve nahvin düzlüklerinde başlayan seyahatimiz, Modern Metin Okumaları ve Harf-i Cerli Fiillerin zorlu vadi ve yamaçlarını aştıktan sonra nihayet yeni bir etaba giriyor. Artık sıra ektikle­rimizi biçmek üzere, doğrudan merkezi sınavlara hazır­layıcı mahiyetteki çalışmalara geldi.

   İşte elinizdeki kitap, sizi bu amaç doğrultusunda hazırlayıp donatacak yeni rehberinizdir.

   Daha ziyade merkezi sınavlarda karşılaşabileceği­niz sorunlu yapılara neşter vuracak olan bu kitabın he­def kitlesi, kelime hazinesi bakımından ciddi bir voka-büler edinmiş, ileri -ya da en az orta- düzey bir gramer bilgisine sahip adaylardır.

   2 cilt olarak tasarlanan çalışmamızın bu ilk cil­dinde, modern Arapça kitaplarda ya da medya metinle­rinde sık sık karşınıza çıkacak olan orta seviyedeki
   • bağlaçların
   • edatların
   • harf ve zarfların
   • deyimsel söz öbeklerinin
   • cümle ve paragraflara giriş kalıplarının vs.

   tanıtılması amaçlanmıştır.

   Kitapta, alfabetik bir düzende sıralanan yapı ve kalıpların iyice hazmedilmesi için herbirine ait 10'ar cümle örneği zikredilmiştir. Ancak ne kadar tanıdık ge­lirse gelsin aday kesinlikle bir kalıbın ilk birkaç cümle­siyle yetinmeyi düşünmemeli, tüm cümleleri sabırla okuyup bitirmelidir. Zira burada adayın belirli bir kalı­bın, sıklıkla beraberinde kullanıldığı fiil, deyim ve isim­ 
   ler hakkında özel bir "kavram dağarcığı "na sahip olma­sı da amaçlanmaktadır.

   Dolayısıyla, mesela "(...) suçlamasıyla" anlamına gelen  (…. )  kalıbının örnek cümleleri sayesinde, sınavlarda karşınıza çıkabilecek şu bir dizi mühim tabi­ri de zahmetsizce öğrenebileceksiniz:

   Sözün özü, kitapta yer alan herhangi bir madde, sadece o maddeye ait belirli bir fonksiyonu öğretmekle yetinmeyip, beraberinde kullanıldığı popüler deyim, tabir ve kavramlar hakkında da bilgi vermektedir.
   Bu arada belirtelim ki, zaman zaman çevirilerde serbest bir üslup benimsenmiş, bununla da okura çevi­ri tekniği noktasında yardımcı olunması hedeflenmiştir.

   Son olarak, bu kitabın tüm Arapça cümlelerini bü­yük bir sabırla ve titizlik içerisinde okuyarak gerekli dü­zeltme, tavsiye ve önerilerde bulunan öğretim görevlile­rinden Tuncay TAN ve Muhammed Faruk ÇAKIR a değerli katkılarından ötürü şükranlarımızı sunarız.


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059464956
   MarkaEmin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059464956
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.