• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   Mümin Kimliğimiz

   Mümin Kimliğimiz
   Mümin Kimliğimiz
   Mümin Kimliğimiz
   Mümin Kimliğimiz
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Fiyat:
   23,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,3) :
   13,50 TL
   Kazancınız 9,50 TL
   13.50 www.goncakitap.com.tr
   Aynı Gün Kargo
               Stoktan Kargo

   Kitap            Mümin Kimliğimiz
   Yazar           Nureddin Yıldız
   Yayınevi      Tahlil Yayınları
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton İnce Cilt
   Sayfa Ebat   320 sayfa , 13,5x21 - Roman Boy
   Yayın Yılı     2018
   ISBN            9786056015854

    
   Tahlil Yayınları Mümin Kimliğimiz kitabı nı incelemektesiniz.    
   Nurettin Yıldız Mümin Kimliğimiz hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.

     Mümin Kimliğimiz
     Nurettin yıldız

   En güzel ameli kimin yapacağını görmeyi dileyen Rabbimizin huzuruna götürebileceğimiz amellerimizle oluşan kimliğimizi bilmek, sahiplenmek ve yüceltmek arzumuzdur.
   Uçlara dalmadan ve içimize sinmeden kulluk meydanında, bizden önceki ümmetlerin geçtiği imtihan badirelerinden geçeceğimizin şuurundayız. Çağımızın, "dinimizi, kimliğimizi iyi bilen" güçlerin tezgahına takılmadan yol almak istiyoruz.
   En modern kumaştan sahabi gibi giyinmek istiyoruz.
   En güzel sofralarda, iyi gıdalar ile beslenmek ama nimet sahibinin şükrünü eda etmek istiyoruz.
   Üzerimize düşen ne ise onu yapıp, kimliğimize uygun yaşamak istiyoruz.


      Ön Söz

   İnsan, diğer canlılardan farklıdır. İnsanın farkı, üzerindeki kıllardan diline ve rengine varıncaya kadar her şeyde gözle gö­rülebilecek şekildedir. İnsanlar arasındaki cinsiyet farkı da gözle görüldüğünde hissedilebilecek kadar açıktır. İnsanı insan olarak bariz kılan farklılıklar en tabii simgeler olarak bilinir.
   İnsan olmanın kazandırdığı farklılıkla övünmek bir hak ol­duğu kadar, o ayrıcalığı korumak ve yaşatmak da bir görev ol­malıdır.

   Yaratan ve var eden Allah, mahlûkatından oluşan mülkün­de bir düzen kurmuş ve bu düzenin nihai uygulamasını cennet ve cehennem olarak belirlemiştir. Cennet ve cehennem değer­lendirmesi yapılmadan herhangi bir takdir belirlemek mümkün değildir. Hayvanların durumu bile değerlendirilirken, sonunda toprak olacakları, cennet veya cehennemle ilgili bir sonuç gör­meyecekleri ekseninde takdirler yapılır.

   En saygın mahlûk olan insanın, sadece insan olarak yara­tılmış olmakla -ki bu yaratılmada insanın bir iradesi söz konu­su değildir- elde ettiği farklılıkları yeterli görmesi mümkün de­ğildir. Yaratıp var eden Allah Teâlâ'nın iradesine aykırıdır bu anlayış. İnsanı, hayvandan ayırt ettiğimiz gibi, insan da kendi içinde ayırt edilmelidir. İnsanlığın içini dolduranla doldurama-yan, belki de gayri insanîliği öne çıkan tavırların sahipleri farklı tutulmalıdır. Bunu Allah Teâlâ böyle istediği gibi, insanların ta­bii isteği de bu yöndedir.

   Yaratılmış olmanın en büyük gayesi olan iman cevheri­ne kavuşanla, neden yaratıldığı konusunda kendisini boşlukta hissedenin farkı bilinmelidir. Mü'min olmak mahza farktır. Bu 
   fark, insanî yapıyı şekillendiren dış görüntüden beyindeki dü­şüncelere kadar her alanda vardır. Kur'an ve hadislerin çizdi­ği çizgilerin esas alınması şartıyla, iman etmekten kaynaklanan kimliğimiz, imanî bir değer olarak sürekli ön plânda ve koru­ma altında olmalıdır.

   Söz konusu 'Mü'min Kimliği' olunca, elbise kumaş değil­dir, sakal kıl değildir. Mümin, güneşin doğup aydınlattığı her yerde kendisini kontrol eden Allah'ın murakabesini bilerek ya­şar. O murakabeden bir an ayrı kalamaz. Bu da onun, her an 'uygun olanı' yapmak gibi bir tercihi kollamasını gerektirmek­tedir.
   Mubah çizgilerinin içinde kalan konularda bile mubahlığın zorlanabileceği renk tonlarına karşı dikkatli olunması ge­rekmektedir. Mü'min, kimliğiyle ilgili muhasebesini yaparken, mesela, ezanı duyduğu yerde camiyi yalnız bırakamayacağını bilir. Çünkü cami ve cemaat, o kimliğin en önemli unsurlarındandır. Allah'ın emir ve yasakları arasında kimlik göstergesi ol­mayan da yoktur.

   Bu nedenle, kültürlerin birbirini ezmeye çalıştığı bir zaman­da, İslam'ı camilere sıkıştırmaya çalışan, hayattan tecrit edil­miş bir din anlayışının oturtulmak istendiği ortamda, kimliği­mize dolayısıyla kendimize sahip çıkmanın önemi gitgide art­maktadır.

   Bu kitap, sözünü ettiğimiz bu amaç doğrultusunda hazır­lanmış farklı ders notlarının bir araya getirilmesi ile oluştu.
   Kitaplaşmasının daha yararlı olacağını söyleyen kardeşlerin tavsi­yesini dikkate alarak bu hale getirildi.
   Çalışmalarımızı rızasına uygun ameller arasında kabul bu­yurmasını Allah Teâlâ'dan niyaz ederim.

   Nureddin Yıldız
   Bayrampaşa / 2009

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056015854
   MarkaTahlil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786056015854
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.